adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5600

Daj im odbić, obejść glebogryzarką i raz zastosować dziabkol. Koszenie to bardzo duży stres dla rośliny, a ty chcesz jeszcze herbicyd im dołożyć. Pamiętaj że do 20 sierpnia muszą wrócić do super kondycji, bo to wtedy truskawka buduje potencjał plonotwórczy na przyszły rok. U mnie myślę, że przed 20 lipca nie wjadę z herbicydem, niech ładnie odbiją truskawki. Najwyżej będzie trzeba trochę podziabać :)

Edit: jak chcesz to jednoliścienne można zrobić ale z dwuliściennymi bym poczekał.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
4 godziny temu, memphis1205 napisał:

Truskawki skoszone. Po jakim czasie mozna opryskac na chwasty? Tydzien?

20200707_161028.jpg

Co to za zwłoki na polu.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Jak kosił to ktoś pewnie wtargnął na pole i nieszczęście gotowe.

Są zyski, są straty 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Stosuje ktoś teraz devrinol w młodej truskawce? Ogracowane po sezonie i chciałbym czymś prysnąć żeby do jesieni był spokój z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

W radiu polityka , tv polityka , internet polityka aby boję się lodówkę otworzyć że Duda nie wyskoczyć albo podnieść deskę w łazience aby trzask

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14
19 godzin temu, cinek1808 napisał:

Co to za zwłoki na polu.? 

Pracownik nie chcial zbierac to dostal z wiatrowki haha😂😂

A tak powaznie to strach na bazanta😁

Ale teraz jak truskawki np nie maja lisci to chyba herbicyd ich nie zlapie co nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ciężki temat skrzyp. Najlepiej jak byś zgleboszował w szerokich rządkach robią sobie takie nieduże głębosze. Z oprysków to daj dwa razy saletrę wapniowa do fertygacja w opryskiwacz i opryskaj wieczorem. Drugi zabieg zrób za trzy dni od pierwszego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

ktoś zna już ceny sadzonek ? (plug, mini tray) szukam Asi, Olimpi, Eleganca i Rumby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Zacznie się robić żółty. Na rok będziesz miał spokój potem znów odbije. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
2 godziny temu, Marcin8777 napisał:

Jest oprysk na skrzyp w truskawce?

A jakie jest PH gleby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Oh gleby to jedno a przyswajalność wapna to drugie. 

Nie pamiętam też jaka dawką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Polećcie jakiś bezchlorkowy na rumbę teraz, jest tyle tego na składzie że nie wiadomo co kipic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
Jaki kolwiek, wszystko to samo, uważał bym tylko na hydrocomplex bo w zeszłym roku trafiłem podrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Jaki kolwiek, wszystko to samo, uważał bym tylko na hydrocomplex bo w zeszłym roku trafiłem podrobiony.

A azot w postaci jakiego nawozu dajesz? 

 

56 minut temu, Przemo188 napisał:

Jakim fungicydem pojechać truskawki po zbiorach  plamistosci itp? 

Mądra książka tak podaje

IMG_20200710_212401.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj