adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

czyli coś takiego ? w dnie beczki

ciekawe czy łopatki wentylatora są proste czy pochylone

ooo.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
3 minuty temu, racyl napisał:

czyli coś takiego ? w dnie beczki

ciekawe czy łopatki wentylatora są proste czy pochylone

ooo.png

Hm przekładnia z żuka? Bo może na filmie jest z Lublina i ma większe przełożenie. Wypal spawarka lub wywiercić otwory na dnie żeby więcej powietrza zasysała  ale może być tak jak mówisz że ty masz tarcze w połowie wysokości wylotu i dlatego słabo dmucha wysokie masz łopatki pod spodem tarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

tak mam z żuka dokładnie, pod koniec filmu widać po obudowie że jest identyczna jak moja

właśnie mogę regulować : podnosić-  opuszczać beczkę

ja miałem zawsze na jakieś 25% wysokości koninów wylotowych ustawioną tarczę

 

chciałem ulepszyć sprzęt i wyciołem tarczę zrobiłem inne noże na tarczy. wydaje mi się że te 4 środkowe to za dużo i wystarczyłyby 2

wcześniej miałek łopatki prostopadłe z tym że łukowe a teraz mam proste i  pochylone

po wycięciu szczeliny o szerokości 3cm po promieniu nie mam jakieś znaczacej poprawy. ze środkowego komina najlepiej dmucha

coś takiego ulepiłem teraz

99415925_1093211134395227_7601757737831104512_n.jpg

101002015_885266215318783_1368541107817807872_n.jpg

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Coś takiego mam te otwory, przekładnia jaka 1:1 czy może 1:3?? Bo może przekładnia za wolna, bo u mnie była akurat za wolna przekładnia i przy C330 musiałem pompę podkręcać żeby odpowiednio szybko się kręciło, teraz przy MF255 mogę mieć mniejsze obroty silnika bo ma szybszy walek(ciapek 540 przy 2200 na silniku a MF 540 przy 1900 na silniku) Jak MF robię na 2200 na silniku jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

regulowałem beczką i jakieś znaczej różnicy nie ma

mam łopatki o wysokości 65mm po pochyleniu jest mniej

 

przekładnia od żuka, napęd podany przez półoś, most zblokowany . w żuku jest 1:5 ponoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
To jak 1:5 to powinno super chodzić, ja mam 1:3 to tak jest średnio, ale nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja jeżdżę z nią c-360 też piłuje obrotami

dobrze myśle masz te otwory jak poniżej

pytanie czy pochylać łopatki czy nie

fg.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
Otwory mam jak poniżej, łopatki nie pochylone tylko zagięte w taki jakby łuk, wpisz sobie turbina wodna w Google i zobaczysz mniej więcej.
Coś takiego jak tu https://allegro.pl/oferta/turbinka-turbina-wirnik-ukladu-dolotowego-vat-5264886358

Otwory mam dokładnie tak jak na twojej grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

to jeszcze inne jak miałem. w twoim są jeszcze rogi są wygięte.

od czego masz te łopatki ? czy to specjalnie tak były gięte

wcześniej miałem  łuki

 

mm.PNG

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
1 godzinę temu, racyl napisał:

tak mam z żuka dokładnie, pod koniec filmu widać po obudowie że jest identyczna jak moja

właśnie mogę regulować : podnosić-  opuszczać beczkę

ja miałem zawsze na jakieś 25% wysokości koninów wylotowych ustawioną tarczę

 

chciałem ulepszyć sprzęt i wyciołem tarczę zrobiłem inne noże na tarczy. wydaje mi się że te 4 środkowe to za dużo i wystarczyłyby 2

wcześniej miałek łopatki prostopadłe z tym że łukowe a teraz mam proste i  pochylone

po wycięciu szczeliny o szerokości 3cm po promieniu nie mam jakieś znaczacej poprawy. ze środkowego komina najlepiej dmucha

coś takiego ulepiłem teraz

99415925_1093211134395227_7601757737831104512_n.jpg

101002015_885266215318783_1368541107817807872_n.jpg

Za dużo noży ja mam tylko 5  i tnie bo mam słomę z okrągłych bel. Tych łopatek też za dużo chyba mam 8  ale 10 cm wysokości i tylko lekko pochylone. Szczelina 4 cm. Wiem co i jak bo zrobiłem 20 na handel ale teraz nie mam na to czasu. Środkowy najlepiej daje bo najkrótszy wylot jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

spoko dzięki za rady

ta tarcza ma 540 mm a beczka to typowa po oleju,

widziałem w kilku ścielarkach to 4 na obwodzie i   2 bliżej osi. tu fakt nie potrzebne te 2 dodatkowe w środku

wcześniej miałem tarczę od wentylatora promieniowego i tam było 12 łopatek . może faktycznie nie mają kiedy tego powietrza więcej złapać. no i faktycznie 10cm to robi różnicę

@pablo6234

szczelina między czym a czym ? czy chodzi ci o tą w dnie na wciąganie powietrza ?

 

myślałem żeby zrobić tarcze dokładnie tak jak w wentylatorze promieniowym w których łopatki są umieszczone i wirują wraz z nimi między dwoma tarczami a wlot powietrza zrobić od dołu

takie wentylatory są chyba nieżle wydajne. może tam coś podobnego było zrobione

i-havaco-wentylator-promieniowy-cmr-1-13

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Döhler podał minimalne ceny skupu owoców w 2020 roku .

 firma informuje o cenach minimalnych, poniżej których nie będzie skupować owoców sezonie 2020.

Ponadto o cenach w codziennych transakcjach mają decydować warunki rynkowe oraz inne czynniki mające wpływ na kształtowanie ceny.

Minimalne stawki kształtują się następująco:

Truskawka                  – 1,50 zł/kg

Porzeczka czarna        – 0,90 zł/kg

Porzeczka kolorowa      – 0,50 zł/kg

Aronia                         – 0,60 zł/kg

Wiśnia                        – 0,70 zł/kg

Śliwka                         – 0,50 zł/kg

Malina                        – 2,80 zł/kg

Rabarbar                    – 0,50 zł/kg

Agrest                         – 0,40 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jakiś czas temu opryskalem doglebowka i ładnie trzyma. Jedynie w oczy kole niedobitki po wcześniejszym plewieniu. Można to przerwać czy lepiej zostawić aby nie zruszać gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to co pytałeś sie mnie ? z miesiąc temu. ręcznie zawsze można powyrywać. po tych deszczach to i gracka nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

no dokładnie te same :D ogólnie czyściutko właśnie oprócz tych niedobitków z plewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
1 godzinę temu, racyl napisał:

spoko dzięki za rady

ta tarcza ma 540 mm a beczka to typowa po oleju,

widziałem w kilku ścielarkach to 4 na obwodzie i   2 bliżej osi. tu fakt nie potrzebne te 2 dodatkowe w środku

wcześniej miałem tarczę od wentylatora promieniowego i tam było 12 łopatek . może faktycznie nie mają kiedy tego powietrza więcej złapać. no i faktycznie 10cm to robi różnicę

@pablo6234

szczelina między czym a czym ? czy chodzi ci o tą w dnie na wciąganie powietrza ?

 

myślałem żeby zrobić tarcze dokładnie tak jak w wentylatorze promieniowym w których łopatki są umieszczone i wirują wraz z nimi między dwoma tarczami a wlot powietrza zrobić od dołu

takie wentylatory są chyba nieżle wydajne. może tam coś podobnego było zrobione

i-havaco-wentylator-promieniowy-cmr-1-13

Szczelina od krańca tarczy do ścianki beczki u mnie mam na 4 cm.  Musi mieć gdzie zassać ta słomę no i od spodu też musi być sporo tych otworów minimum 12 tylko takich do 2 cm średnicy. Co do szczeliny od dna  do łopatek to max 2 cm. Ja robiłem na beczkach ocynkowych one deko większe są ale ta sama zasada co wszędzie. No i ja ściele     c  330 i sobie radzi tylko mam obciążniki na przód i jest na kołach scielarka z tyłu bo balot trochę wazy. Dużo nie sciolkuje bo 3 ha rocznie ale od 5 lat żadnej awarii nawet noże całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
galan99 napisał:

Döhler podał minimalne ceny skupu owoców w 2020 roku .

 firma informuje o cenach minimalnych, poniżej których nie będzie skupować owoców sezonie 2020.

Ponadto o cenach w codziennych transakcjach mają decydować warunki rynkowe oraz inne czynniki mające wpływ na kształtowanie ceny.

Minimalne stawki kształtują się następująco:

Truskawka                  – 1,50 zł/kg

Porzeczka czarna        – 0,90 zł/kg

Porzeczka kolorowa      – 0,50 zł/kg

Aronia                         – 0,60 zł/kg

Wiśnia                        – 0,70 zł/kg

Śliwka                         – 0,50 zł/kg

Malina                        – 2,80 zł/kg

Rabarbar                    – 0,50 zł/kg

Agrest                         – 0,40 zł/kg

Ale to place minimalne dla pracowników, mam rozumieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

mam pytanie jak jest z pryskaniem wapniem? można na mokre liście? znów trochę pokropiło;/ a mam lekkie niedobory miejscami.. czy czekać do jutra jak wyschnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Witajcie.  Czarne listki miejscami i czarniejące punktami łogydi to będzie antraknoza? Czy jakas inna choróbsko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolmr7    1
racyl napisał:

ja jeżdżę z nią c-360 też piłuje obrotami

dobrze myśle masz te otwory jak poniżej

pytanie czy pochylać łopatki czy nie

fg.png

u mnie zamiast płaskowników są przykręcone ceowniki ok 12 cm wysokie. w dnie też mam kilka otworów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko że ceownik to ciężki będzie trochę

Ile masz łopatek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolmr7    1

ten ceownik nie ma za grubej ścianki. jutro sprawdzę ile ich ale 6 na pewno. ogólnie to dość dobrze dmucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, pablo6234 napisał:

Szczelina od krańca tarczy do ścianki beczki u mnie mam na 4 cm.  Musi mieć gdzie zassać ta słomę no i od spodu też musi być sporo tych otworów minimum 12 tylko takich do 2 cm średnicy. Co do szczeliny od dna  do łopatek to max 2 cm. Ja robiłem na beczkach ocynkowych one deko większe są ale ta sama zasada co wszędzie. No i ja ściele     c  330 i sobie radzi tylko mam obciążniki na przód i jest na kołach scielarka z tyłu bo balot trochę wazy. Dużo nie sciolkuje bo 3 ha rocznie ale od 5 lat żadnej awarii nawet noże całe

 

to spora ta szczelina od beczki do krańca tarczy mam 1,5cm

i też te otwory tak w połowie promienia

te łopatki co pisałeś lekko pochylone i pytanie czy mają być pod włos czy z włosem bo wiadomo musi od dołu zassać to wychodziłoby na to że trzeba dać pod włos

teraz mam z włosem, tarcza obraca sie w prawo

 

36 minut temu, karolmr7 napisał:

ten ceownik nie ma za grubej ścianki. jutro sprawdzę ile ich ale 6 na pewno. ogólnie to dość dobrze dmucha

 

mam płaskownik 8cm wysokości to jest 8mm gruby a tarczę mam z blachy 6mm

chodzi o to żeby lepiej dmuchało, ciąć nawet dobrze tnie i do zera słome z tarczy zetnie

jak miałem 6cm to jak cokolwiek zwiększe to powinna być poprawa a już przy 12 cm to już całkiem

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
21 godzin temu, Marcin8777 napisał:

Racyl wiesz cos o tym nowym hanoye królewskim?

Ja mam niby te królewskie:) różnica jest taka że szybciej kwitną i mają początkowo duży ładny owoc, później to poziomki. Ogólnie wsadzone są blisko lasu i to może dlatego ich wyróżnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj