adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

to nie ma nic do tego

 

pierdyknij asahi, potem coś z aminokwasami, daj nawozu w płynie, poczekaj i nie biadol

być może to przez ostatnie ochłodzenie  tak wygląda

jak to tylko 10 dni od sadzenia to podaj fosfor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Ja miałem podobny problem z roxana , stawiałem na roztocza i przędziorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

pryskacie przed spodziewanym ochłodzeniem jakimiś biostymulatorami typu asashi czy bombardier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, zimnepiwo napisał:

Ja miałem podobny problem z roxana , stawiałem na roztocza i przędziorka

no co Ty ze szkółki 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Pyskałem 30 kwietnia truskawki domarkiem 0,6l/ha i topsinem 1l/ha tak mi doradzono w sklepie  czy dziś moge powtórzyć ten zabieg poniewaz tych srodkow mi akurat zostało? Mam jeszcze lunę i jakieś tam tebukonazole ale lunę chciałbym zostawić na sam koniec przed zbiorami. co myśłicie jechać jeszcze raz tą mieszanką czy cos innego dac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Ja nie ściele, bardziej bym się zainteresował tym co ci liście gryzie, na pierwszym krzaczku od dołu, mi to wygląda na opuchlaka ale może się mylę, trzeba by wykopać kilka krzaczków i sprawdzić czy nie urządziły sobie stołówki w twoich truskawkach, bo za rok ta plantacja przestanie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
44 minuty temu, memphis1205 napisał:

Sciolkujecie truskawki w 1-szym roku owocowania? Bo zastanawiam sie czy scielic czy nie.

 

20200508_105329.jpg

Za mało pryskane na robale i za słabe substancje . KOROMITE LUB MILBEKNOCK 10 EC  raz a dokładnie i opuchlaki załatwione wraz z przędziorkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Koromite i opuchlak załatwiony?? Chyba nie wiesz o czym mówisz, koromite wogole nie zwalcza opuchlaka, to jest na roztocz i przedziorka a nie na opuchlaka. Wykop krzaczek, jeżeli w korzeniach są robaczki wielkości ziarnka ryżu to masz problem. Chloropiryfos go trochę truł, ale to też muszą być warunki. Obecnie tylko nicienie ale to koszt kilka tys na ha albo środek na podstawie jakichś grzybów i bakterii, koszt około 700 zł ha.
Podpowiem tylko że jak opuchlak się panoszy i nie opryskasz to 2 letnie truskawki możesz po zbiorach kasować bo w 3 letnich nie będzie co zbierac, rosną krzaczki do kostki i kwitną, to dziadostwo zeżre cały system korzeniowy i roślina nie ma jak ciągnąć z gleby i usycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

 Żerują nocą uszkadzając truskawki, poziomki, maliny, azalię, brzoskwinie, różaneczniki, winorośl, cisy i inne rośliny. Zjadają pączki, liście, młode pędy, obgryzają korę cienkich gałązek, co prowadzi do ich usychania. Larwy rozwijają się w ziemi na korzeniach roślin. Szkodliwość chrząszczy w okresie wiosennego żerowania bywa znaczna.

Nurelle D 550 EC

 Fastac 100 EC

Decis

Zwalczanie dorosłych osobników opuchlaków nie jest łatwe, ponieważ szkodniki te żerują nocą, a w dzień są niewidoczne .

Najlepszy termin do walki z opuchlakami to okres od marca do maja oraz ponownie od sierpnia do października.

Larw nie można wytruć ale wszystkie środki co podałem opuchlaka zatrują trzeba dorosłe zwalczać by nie mogli składać jesienią jaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Tylko to larwy są najgorsze, obgryza ci młode korzonki i po plantacji, dorosłymi osobnikami bym się nie przejmował gdyby nie składały jaj, to cholerstwo potrafi tak obgryźć korzenie ze truskawka wgl nie może ruszyć z wiosny.

https://jagodnik.pl/truskawka-monitoring-plantacji-07-05-2020-w-koncu-popadalo/ w tym artykule widać jak opuchlak potrafi się pięknie zająć plantacja.


A nurelle już nie kupisz, bo to chloropiryfos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witam, myślicie że mospilan zadziała jak dzisiaj go zastosuje? Ma być w nocy +8, głównie chodzi mi o opuchlaka albo rolnice, coś mi dziabie łodygi a z pewnością to nie sarny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Mospilan 20 SP  jeszcze coś działa jako środek owadobójczy ? .

NEPTUN 480EC - 1L chloropiryfos ZAMIENNIK DURSBAN .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

@konrad19941 myślę że to brak wapna. O ile nie pryskałes jakimi herbicydami.

Czy Proteus nie jest przypadkiem na opuchlaki (działa w niskich temperaturach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
Napisano (edytowany)

Panowie pryskał  ktos Magusem. Na przedziorka.?Czemu tylkonprzed kwitnieniem mozna pryskac 🤔

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Proteus to mospilan i decisem. Najlepiej działa od 10 do 20 st. 

@Borczok chodzi tu o pszczoły. Prewencja dla pszczół i tak dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8
1 godzinę temu, zimnepiwo napisał:

@konrad19941 myślę że to brak wapna. O ile nie pryskałes jakimi herbicydami.

Czy Proteus nie jest przypadkiem na opuchlaki (działa w niskich temperaturach)?

Herbicydu żadnego nie dawałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
1 minutę temu, cinek1808 napisał:

Proteus to mospilan i decisem. Najlepiej działa od 10 do 20 st. 

@Borczok chodzi tu o pszczoły. Prewencja dla pszczół i tak dalej. 

Ale nie ma mozliwosci zeby przypalić itd. 🙄🙄 Fasole nim pryskam. I chce truskawki opierdzielic nim, i tak sie zastanawiam wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, konrad19941 napisał:

Herbicydu żadnego nie dawałem 

 

no to tym bardziej zakłócony pobór składników, w dodatku temperatury ostatnio były niskie

daj mikrokomplex potem stymulator

8 godzin temu, memphis1205 napisał:

Sciolkujecie truskawki w 1-szym roku owocowania? Bo zastanawiam sie czy scielic czy nie.

 

20200508_105329.jpg

to było sadzone w sierpniu ? to jest to co wrzucałeś zdjęcia ich ?

13 minut temu, diegole29 napisał:

Ty się chłopa w sklepie nie pytaj bo on ma tylko wiedzieć co na etykiecie i to sprzedać.

sprzedawcy śor to są zwykle ludzie co nie mają żadnego doświadczenia w ich stosowaniu. mają wiedzieć do czego dana butelka jest i ją sprzedać

każdy jeden środek ci powiedzą że skuteczny

 

A co do etykiety to jak piszą że nie wolno to nie wolno. środek w śliwie ma 14dni karencji a w jabłoni 28 to taki lekki on nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Opryskalem mospilanem w dawce 300gr/ha może zadziabie:) jutro planuje polecieć grzybowką + aminokwasy czy lepiej poczekać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
18 minut temu, racyl napisał:

 

no to tym bardziej zakłócony pobór składników, w dodatku temperatury ostatnio były niskie

daj mikrokomplex potem stymulator

to było sadzone w sierpniu ? to jest to co wrzucałeś zdjęcia ich ?

Ty się chłopa w sklepie nie pytaj bo on ma tylko wiedzieć co na etykiecie i to sprzedać.

sprzedawcy śor to są zwykle ludzie co nie mają żadnego doświadczenia w ich stosowaniu. mają wiedzieć do czego dana butelka jest i ją sprzedać

każdy jeden środek ci powiedzą że skuteczny

 

A co do etykiety to jak piszą że nie wolno to nie wolno. środek w śliwie ma 14dni karencji a w jabłoni 28 to taki lekki on nie jest

Zgadza sie. Ale mi bardziej chodzi  czy jest mozliwosc przypalenia itd.  Mi sie wydaje ze raczej nie🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Panowie to jak i z topsinem,w Niemczech zabroniony w Polsce dozwolony (poprawcie mnie jeśli się mylę)😵

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj