adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

diegole29    5

miedzy łodzią a warszawą to łowicz jest:D uważaj bo kradną tam ponoć wodę z rowów w nocy :D czytałem w necie:)  Polecili mi ostatnio żebym pryskał DEVRINOL bo tego nie zrobiłem ponoć nie uszkadza to prawda? Moim zdaniem trochę późno ale korci mnie sprobować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

ja chcę dać 4l truskawka 2 letnia sadzona w tamtym roku w maju to chyba liczy się jako 2 rok. Tylko truskawka juz prawie kwitnie jest wypielona zielska nie ma pewnie po tych deszczach urosnie. I nie wiem co zrobić. Jutro jadę przędziorka i roztocz  envidorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2
Napisano (edytowany)

Chce traktorem pryskac . Truskawki sadzone na jesieni . A nie przyjmuje truskawek ?

Edytowano przez Marcin8777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

Witam.

Co można zastosować na szarą pleśń w trakcie zbiorów ? kolejny zbiór środa-czwartek

Własnie zacząłem zbiory truskawek w tunelu i po mieszaniu w krzaczkach okazało się że szara strasznie zaatakowała

 Wczoraj i dziś większość zarażonych liści i owoców została usunięta (na obecną chwilę z 30% poszło się...)

Więc czy jest pre part który można zastosować z krótkim okresem karencji ?

Lub czy w zaistniałej sytuacji swicht wg62,5 da rade w jakimś stopniu zahamować dalsze rozwijanie się choroby ? Żeby z tych pozostałych 70% chociaż połowę dalo się zebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Masz tunel i się pytasz czym pryskać? Przecież powinieneś być trzy kroki przed tymi co są w gruncie. Musisz zastosować środek o działaniu interwencyjnym. Switch da radę. Teodor jest z krótkim okresem karencji.   Zależy co wcześniej stosowales.  Najlepiej jak by to była inna grupa chemiczna. Do tego możesz zastosować wapno dolistnie tylko w osobnym zabiegu. Lub środek huwa sun aby te owoce porażone przyszuszyc ogniska pleśni. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

Wcześniej poszedł Signum i Polyversum 2 opryski .

Przesadziłem z nawadnianiem kropelkowym dlatego tak mi poszło.

W środę jeszcze przy przeglądzie było oki a w sobotę...no niestety

Jest to mój  2 sezon z truskawką, na tunel padło właśnie, bo fajnie mieć truskawki w Maju dla siebie i jeszcze móc sprzedać za nieco inną stawkę niż w czerwcu i mieć  to samo finansowo z mniejszego areału i co najważniejsze obrobić to w gronie rodzinnym

Dziękuję za radę - skorzystam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
2 godziny temu, cinek1808 napisał:

Masz tunel i się pytasz czym pryskać? Przecież powinieneś być trzy kroki przed tymi co są w gruncie. Musisz zastosować środek o działaniu interwencyjnym. Switch da radę. Teodor jest z krótkim okresem karencji.   Zależy co wcześniej stosowales.  Najlepiej jak by to była inna grupa chemiczna. Do tego możesz zastosować wapno dolistnie tylko w osobnym zabiegu. Lub środek huwa sun aby te owoce porażone przyszuszyc ogniska pleśni. 

Czemu wapno oddzielnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
7 godzin temu, Bartas0706 napisał:

Wcześniej poszedł Signum i Polyversum 2 opryski .

Przesadziłem z nawadnianiem kropelkowym dlatego tak mi poszło.

W środę jeszcze przy przeglądzie było oki a w sobotę...no niestety

Jest to mój  2 sezon z truskawką, na tunel padło właśnie, bo fajnie mieć truskawki w Maju dla siebie i jeszcze móc sprzedać za nieco inną stawkę niż w czerwcu i mieć  to samo finansowo z mniejszego areału i co najważniejsze obrobić to w gronie rodzinnym

Dziękuję za radę - skorzystam

 

Właśnie tak działa Polyversum ż można się na nim przejechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Będzie opryskiwacz do fungicydzie i polyversun nie podziała. 

Wapno oddzielnie bo podnosi pH cieczy w opryskiwaczu a nie wszystkie fungicydy dobrze działają w wysokim pH. Dlatego albo trzeba zakwasić wodę albo oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Czy można opryskać truskawki jak zaczęły kwitnąć Safran 18EC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Z miłą chęcią też wynajmę w wlkp na bele. Ktoś ma coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
Napisano (edytowany)
Dnia 3.05.2020 o 16:44, galan99 napisał:

Nie może opuszczać domu dalszych 2 sąsiadów tak siedziało 2 tygodni też wrócili  do domu  nic nie mogli zrobić trzeba było odizolować daną osobę od rodziny . Policja 2 razy na dzień kontroluje o różnych godzinach dnia czy są w domu .

Przewalone to jest, podczas kwarantanny rolnik wprawdzie może wykonywać prace polowe ale nie może wjeżdżać na drogę publiczną.

To wiem od policjantów mnie kontrolujących

Czyli przez ten czas nie będę pryskał truskawek, szykują się straty. Nawet nie zdążyłem wyściółkować :/

Edytowano przez blabla
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Pytanie może nie na czasie, czy ktoś z was robił sobię maszynę do rozkładania agrowokliny. Powoli zaczynam się przymierzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2

Witam pryskalem 3 razy beetuup trio.  Jest czysto w truskawkach chciałem kupić devrinol I popryskac ale sprzedawca stwierdził, że może to źle wpłynąć na truskawke.  Sadzone na jesieni truskawki co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Najlepszy motykol co to jest 30 arów w dzień opierdzielisz, a tak to cały czas truskawki w stresie i nie chcą rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro12    10

Marmolada w pełni kwitnienia, Malwina z pod folii puszcza już pąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj