adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

diegole29    5

Piwo kupujesz rolke taśmy emiter co 20 cm wydajność 2,5 na metr około 500zł pompa 200 jakaś powinna pociagnąć do tego złączek z 20 koszt 80 zł  kup  4 mauzery 1000l i będzie dobrze ogolnie impreza z 1800zł ale warto te zestawy to pomysł na biznes:)  ja wylewam na 40 arów 15 tys litrów i pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

@diegole29 na chwilę obecną to mam t-tape (ok.2 tygodnie dopiero) emitery  20 wydajność 3l (każda taśma ma zaworek ale ogródek zaraz przy domu). Aż tyle wody nie leje bo wodę z rurociągu mam a po za tym umnie glina i trzyma wilgoć (ok 4-5m3 na podlewanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
Marcin8777 napisał:

Beetup trio wycofują ciekawe jaki zamiennik bedzie?

Nie będzie zamiennika, trzeba było zrobić wcześniej zakupy na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2

Trochę zrobiłem. A Ty czym pryskasz truskawki?

Saherb ma chyba takie samo działanie jak beetup czy inne? Ale chyba sahwrbu nie wycofują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
31 minut temu, Marcin8777 napisał:

Trochę zrobiłem. A Ty czym pryskasz truskawki?

Saherb ma chyba takie samo działanie jak beetup czy inne? Ale chyba sahwrbu nie wycofują?

Saherb też ma desmedifam a więc też zostaje wycofany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Może jutro w końcu spadnie coś tego deszczu i pytanie czy pryskać jeszcze doglebówką ? W jednym sklepie radzili zmniejszyć dawki, w drugim pryskać normalnie jak nie kwitną ale już pojawiają się pojedyncze kwiatki. Weźcie coś poradźcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Wolę o takich rzeczach na forum nie pisać, zresztą na robienie zapasów i tak już za późno. Jak chcesz to do 1 maja można jeszcze kupić środki z desmedifamem, gdzie nie gdzie można jeszcze znaleźć, ale cena duuuuuuużo wyższa niż jeszcze pół roku/rok temu.

Doglebówka w pełni wegetacji ?? Jak chcesz ale to chyba nie czas. Teraz to tylko graczkol. Susza, zimno a ty jeszcze doglebówką chcesz je dobijać. Moje po Stompie pryskanym w połowie marca wywijało, to wolę nie myśleć co by było jak by je teraz opryskał. Devrinol delikatniejszy, może zastosowany w małej dawce by nie zaszkodził, może jest tu ktoś kto się bawił w doglebówki przed samym kwitnieniem, ale ja bym nie ryzykował.

Devrinol zalecają w truskawce na BBCH 12-17 a więc sam początek wegetacji, a nie na kilka dni przed kwitnieniem.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

W Polsce się opłaci bardzo dobra cena 2,50 zł  to normalka wiec jest bardzo dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

2.5 za kilogram deseru to normalna cena?? , życzę powodzenia gdy polscy rwacze życzą sobie w tym sezonie po 3 zł od koszyka. Ale chociaż pracownicy z Ukrainy nie będą potrzebni, zbioru dokona się samemu, kosiarko-rozdrabniaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

To tak dużo 1,50 zł za 1 kg truskawki zerwanej  zostaje jeszcze 1 zł zarobku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Według obliczeń dr Jarosza to koszt deseru 3,3 zł kg wyprodukowanie przemysłu 3 zł. Oczywiście licząc koszt sadzonki nawozy opryski , zbieraczy, koszty nawodnienia. A gdzie amortyzacją maszyn. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Truskawki u mnie już w pełni kwitnienia a ja nie wiem czy ściółkować słomą czy nie jak nie wiadomo czy to się sprzeda.

Nie jest to niezbędny zabieg a roboty przy tym masa, zwłaszcza przy zabieraniu słomy z plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5

Ile razy pryskacie fungicydem podczas kwitnienia i jakim?

 

Edytowano przez jarooo16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

To zależy od pogody. Mogą to być 3 zabiegi a może być 7. Druga sprawa im lepiej zabezpieczysz truskawkę w czasie kwitnienia i po to będziesz miał więcej spokoju w czasie zbiorów. Preparaty zapobiegawcze np kaptany, teldor Preparaty zapobiegawczo interwnecyjne np switch, Signum, Luna, frupica, mythos, prolectus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Zbyt mało kwiatów, spowodowane słabym rozwojem w lecie i jesieni (brak opadów). Czy jeszcze się coś poprawi w kwitnieniu po deszczu (o którym trąbią) . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Jeżeli na jesieni nie zawiązały to teraz nie nadrobią. W truskwce potencjal plonotwórczy buduję się na przełomie sierpnia i września. Rok temu był to raczej pierwszy tydzień wrzesnia niż sierpień. Teraz można tylko walczyć o wielkość owoców a nie o ich ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj