adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

toooomaszewski    500
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

3 rolki po 595 za rolek, ok 300 m rury 40 po 3,20 za m, 54 wpinki po 4 zł sztuka, 54 korków po 1.20 jakiś trójnik i wyjdzie ładna sumka

Skąd jesteś? W lubelskim taśma 0,2zł za metr, wpinki z kranem i zaślepką komplet 3 zł. Gdybyś chciał profesjonalniej i zakopać główny ciąg to obejma. Rura 40 będzie za mała, minimum 63. Nie wiem jaką masz powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Dużo Rzeczy można przez neta zamówić i jest taniej.u nas w sklepie zwykły korek 1 a ten z uchem 1.5 a szwagier te z uchem zamawiał z neta  to płacił 67 gr sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

Panowie pomóżcie prosze czym teraz moge prysnąć na mączniaka , w ostatnim sezonie troche to zaniedbałem i pod koniec zbiorów robił sie problem wiec teraz chce działać wczesniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No i zakupiłem elementy nawodnienia oprócz rury  zasilającej bo nie było w 3 sklepach. Kolejki straszne każdy planuje nawadniac. Kupiłem jakąś herro tape rolka 2500 m za 480 zł.  Jaką macie max  długość taśmy aby równo nawadniało? Bo ja będę musiał zrobić 3 x 106 m albo 4 x 80 m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
4 godziny temu, solaris1919 napisał:

Panowie pomóżcie prosze czym teraz moge prysnąć na mączniaka , w ostatnim sezonie troche to zaniedbałem i pod koniec zbiorów robił sie problem wiec teraz chce działać wczesniej 

Ciecz kalifornijska, a z dopuszczonych yamato, bo załatwisz od 3 chorób na raz i korzystnie cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
16 minut temu, thor1984 napisał:

No i zakupiłem elementy nawodnienia oprócz rury  zasilającej bo nie było w 3 sklepach. Kolejki straszne każdy planuje nawadniac. Kupiłem jakąś herro tape rolka 2500 m za 480 zł.  Jaką macie max  długość taśmy aby równo nawadniało? Bo ja będę musiał zrobić 3 x 106 m albo 4 x 80 m. 

Zależy jaki wydatek taśm, bo co innego jak masz 3l/m a co innego jak 6l/m, ogólnie im większy wydatek w l/m tym krótsze taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
43 minuty temu, stempos1980 napisał:

A jaka pompa ci to będzie zasilać?

 

29 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Zależy jaki wydatek taśm, bo co innego jak masz 3l/m a co innego jak 6l/m, ogólnie im większy wydatek w l/m tym krótsze taśmy.

Omnigena 3,5 sc 5/22 400V 125 litrów na minutę. Wydajność 1,5 l/m kroplownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
6 godzin temu, solaris1919 napisał:

Panowie pomóżcie prosze czym teraz moge prysnąć na mączniaka , w ostatnim sezonie troche to zaniedbałem i pod koniec zbiorów robił sie problem wiec teraz chce działać wczesniej 

Przy takiej pogodzie to najniższe temp działania mają topsin i zato. Chyba że poczekasz na ocieplenie. To już masz większy wybór. Teraz nie ma dobrych warunków na rozwój mączniaka chyba że ktoś podlewa. Pewnie masz pozwijane liście w łódki to efekt przymrozków i suszy. Spójrz pod spód liścia czy nie masz białego nalotu. 

6 godzin temu, solaris1919 napisał:

 

 

Edytowano przez cinek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
8 godzin temu, thor1984 napisał:

 

Omnigena 3,5 sc 5/22 400V 125 litrów na minutę. Wydajność 1,5 l/m kroplownika

Pompa dużo za duża. Jaki jest rozstaw kroplownikow? Jeżeli co 20cm to potrzeba 40 l/min. Czyli pompa góra 60l/min. 4x80x5x1,5=2400/60=40l

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Tylko że pompa nie ma maksymalnej wydajności, zapominasz o stratach na przesyle, spadku ciśnienia związanym z wypchnięciem wody z studni na powierzchnię, jeżeli straty te wynoszą 4 bary to wydatek tej pompy wynosi 75l/min. Przy stratach 6 bar jest to już około 60l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

straty na przesyle to są ciśnienia a nie przepływu. Czym bardziej ograniczysz przepływ tym bardziej ciśnienie wzrośnie. W drugą stronę jak w Twoim przypadku masz za mało wydajną pompę. Pompa o takim wysokim ciśnieniu nic nie da ( no chyba że jest bardzo głęboko w studni i daleko od pola) bo po prostu brakuje wody żeby Ci dobrze podlewało. W normalnych warunkach pompa 50-60 metrów podnoszenia w zupełności wystarcza. Warunek że musi tłoczyć wodę z zapasem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
To spójrz sobie na krzywa pompy i przeanalizuj, im większe ciśnienie pracy pompy tym mniejszy wydatek w l/h. Wydatek który podają producenci jest na wylocie z pompy, jak daleko tłoczysz to ciśnienie na pompie wzrasta a spada wydatek pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Co do mojego nawadniana to podpiąłem dziś część i powiem tak, że ta pompa co mam nawodni mi sensownie 1 km taśmy co 20 cm kroplownik o wydajności 1,5 l. Woda tłoczona na ok. 140 m częścią rury 32  i 40. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8777    2

Witam czy pryskal ktoś teraz lontrelem truskawke? Mam trochę rumianowatych chwastów . Nie pryskalem tym nigdy nie przypali truskawki? ??

Edytowano przez Marcin8777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

To spójrz sobie na krzywa pompy i przeanalizuj, im większe ciśnienie pracy pompy tym mniejszy wydatek w l/h. Wydatek który podają producenci jest na wylocie z pompy, jak daleko tłoczysz to ciśnienie na pompie wzrasta a spada wydatek pompy.

Wszystko się zgadza. Tylko dalej nie rozumiem tak wysokiego ciśnienia.U mnie najtańszy chińczyk za 260 zlotych ma 120l/min i 50 metrów podnoszenia a 1250mb taśm na sekcji jest dobrze spuchnięte. Wydatek kroplownikow 5l z metra. Przesył 32 wpinki w 40. U sąsiada pompa nawierzchniowa 100tys/h 5 atmosfer. Ponad hektar na raz. 

26 minut temu, thor1984 napisał:

Co do mojego nawadniana to podpiąłem dziś część i powiem tak, że ta pompa co mam nawodni mi sensownie 1 km taśmy co 20 cm kroplownik o wydajności 1,5 l. Woda tłoczona na ok. 140 m częścią rury 32  i 40. 

Dopiero później się dopatrzyłem ile tych taśm potrzebowałeś. Napisałem że za duża odnośnie tego 3x106 czy 4x80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
6 godzin temu, Marcin8777 napisał:

Pryskal ktoś lontrelem truskawke?

Jak nie kwitną to można prysnąć.

 

Ściółkuje już ktoś słomą w truskawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
Te z pod folii planuje na dniach, pozostałe lepiej czekać, jak są wysciolkowane to bardziej atakuje je przymrozek, słoma zatrzymuje parowanie przez co gleba nie oddaje temperatury do powietrza, przez co powietrze przy warstwie około glebowej bardziej się wychladza, póki nie ma pierwszych zawiązków ja bym nie sciolkowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj