adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51

Co z tego że mają papiery wysłane jak wiz nie mogą wyrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7549
1 godzinę temu, tomn95 napisał:

Co z tego że mają papiery wysłane jak wiz nie mogą wyrobić. 

Nie wyrobią prędko .

Granice naszego kraju pozostają zamknięte do 13 kwietnia. Nie dotyczy to oczywiście przepływu towarów - powiedział na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Zmienia się sytuacja osób pracujących na co dzień za granicą.

W Polsce będzie taki sam los .

https://www.sadownictwo.com.pl/wloskie-truskawki-nie-zostana-ze?fbclid=IwAR3Brl8Fix-y2Jxv_-ZYopCHqfjfhSIHi03VWNTdKBKZYgRbMBaj_2RzadI

 

Na Ukrainie to samo .

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-ukraina-wprowadza-stan-nadzwyczajny/1f8r0fn

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Nie muszą mieć wiz. Wystarczy że w tamtym roku mieli. Mają im przedłużyć na ten rok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5576

Ale to tylko tym co są aktualnie w Polsce, nie tym co są w UA i mają dopiero przyjechać ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5576

Już widzę jak ci wszyscy fryzjerzy i kelnerzy zbierają truskawki, ogórki, maliny czy fasolkę albo bób :) strach to na pole wpuszczać bo więcej strat narobią niż będzie z nich pożytku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Najlepiej jechać do takiej pani  co stoi koło lasu i spytać co zrobi za 200 zł. Ona że wszystko. To wtedy ja zgarniasz i na plantację truskawki niech zbiera. 

  • Like 2
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Już w pole trzeba wchodzić z motyką i opryskami i nie wiadomo czy to robić czy odpuścić sobie. 

Najmować ludzi i wydawać kasę na śor, jak i tak później się nie sprzeda truskawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5576

Na razie i tak trzeba pryskać, jak w tym roku nie zadbasz to nie będzie krzaka na rok następny, na razie to są tylko ŚOR na choroby roślin, nie na owoc, chwasty tak samo, jak w tym roku nie zadbasz to za rok nic nie zbierzesz, rok bez dochodów może jeszcze niektórzy przeżyją, 2 lat się nie da wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5576
https://www.sad24.pl/jagodniki/francja-popytu-na-truskawki-nie-ma-dlatego-nie-ma-problemu-z-pracownikami/ we Francji problem z pracownikami rozwiązał się sam, oby u nas tak nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Daje ktoś z was rosahumus na truskawke? Zostało mi trochę z moczenia drzewek i moze by prysnąć truskawkę gleba lekka piasek w zasadzie. Ile tego dać i kiedy najlepiej opryskać Ruszać ziemię po tym czy nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
3 godziny temu, Karollorak93 napisał:

Daje ktoś z was rosahumus na truskawke? Zostało mi trochę z moczenia drzewek i moze by prysnąć truskawkę gleba lekka piasek w zasadzie. Ile tego dać i kiedy najlepiej opryskać Ruszać ziemię po tym czy nie? 

Na wilgotną ziemię, albo w czasie deszczu. Jest jedno ale, chwasty ci będą po tym kiełkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Nawet jak później polecę dewrinol i stomp? Można potym ruszyć ziemię czy raczej na wyrobione już pryskac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Weźcie coś poradźcie. Rumba sadzona na jesieni. Mój plan spalił na panewce bo kobitki które miały przyjść dziabać to zrezygnowały, również wypożyczenie pielnika hydraulicznego nie wchodzi w grę. Chodzi głównie o dwuliścienne. Czym to można opryskać aby nie zaszkodzić? Herbicyd o jak największym spektrum działania. 

Edytowano przez thor1984
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7549

Żeby bardzo dobrze teraz zadziałało jak robi się ciepło skuteczny jest MOTYKOL .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Select super zadziała na wyrośniętą trawicę czy motyka zostaje?

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Select to na jednoliścienne tylko,w zasadzie im chwascior większy tym lepiej go pobiera .

Może lontrel , działa na niektóre dwuliścienne ale nie wiem jak na rumbę podziała (nie posiadam tej odmiany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj