adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

galars19    1

u mnie truskawki ladne zielone w przekroju nie sprawdzalem ale zaczynam czyscic ze starych lisci to jak na ten czas wygladaja jak na polowe kwietnia odmina roxana 2 rok i 1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

To co nic już nie będziemy produkować tylko biadolić. ? Jeść też nie będziemy bo co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1
1 minutę temu, zimnepiwo napisał:

To co nic już nie będziemy produkować tylko biadolić. ? Jeść też nie będziemy bo co ?

jak nic nie ruszy mysle na targ trzeba bedzie jechac  po domach jezdzic hehe jakos nie widac zeby blokowali handel zagraniczny wszystko jest chyba ze czekaja na nasze zeby nie bracspecjalnie no i nie wychodzic z domu przez 1 rok a oni w tym czasie dowala kolejne podatki  dadza sobie premie na odchodne i co zrobisz dobra zmiana przeciez jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578
W najbliższych dniach trochę za zimno na odchwaszczanie, rośliny w tak niskich temperaturach słabo pobierają substancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Za granicy sprowadzają i sprzedaja to i nasze też wypchany.

Co do jednoliściennych to "Podobno"fusilade działa w niższych temperaturach. Zasłyszane od jakiegoś plantatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Kupowali, za 2-3 miesiace nie kupią, obecnie duża część ludzi nie zarabia, jak będą mieli mało w portfelach to nie będą patrzeć na truskawke, bo to nie jest towar pierwszej potrzeby. Obecna sytuacja gospodarczą jest nie za ciekawa, szykują się zwolnienia, jak ktoś traci pracę to na pewno nie myśli o tym żeby sobie kupić truskawkę.

 

 w poprzednim roku jak detalowałem pod koniec  10-12 zł/kg to kupywali nawet i po 0,5kg-1kg a starsze emerytki wiadomo takie wązyć takie ilości to wk***ia sprzedawcę 😄

Ale ten rok to jest gorszy niż ta droga dla nich w poprzednich latach truskawka.

nie wiadomo co będzie ludzie mogą sp***dalać ze strachu od świeżych owoców bez względu na cenę. jak to szybko przygaśnie to ludzie dojdą do siebie ale jak przed samym czerwcem to marnie to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578

Przemysł tam bedzie brał po 1, max 2zl/kg, chyba że im zakład z powodu korony zamkną, tyle lat czekają żeby sobie tanio kupić, wkońcu tanio kupią, zobaczycie że te odmiany o niskim brixie nawet na przemysł nie pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z urodzajem to też nie wiadomo jak to będzie bo czym bliżej do wiosny to się całkiem spore przymrozki pojawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Nie przetworzone produkty jak truskawka jak  warzywa mogą przenosić wirusa , i ludzi mogą się bać jeść surowych owoców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578
racyl napisał:

z urodzajem to też nie wiadomo jak to będzie bo czym bliżej do wiosny to się całkiem spore przymrozki pojawiają

Tylko zapominasz o jednym, cena zależy nie tylko od podaży towaru ale i od popytu na niego, jeżeli deser nie będzie szedł, to wszystko pójdzie do przetwórstwa a oni wykorzystają sytuację i będą kupować towar za grosze. Pozostaje mieć tylko nadzieję że ten cały wirus za bardzo się nie rozwinie i do połowy maja sytuacja zostanie opanowana bo inaczej czeka nas czarny scenariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

witam dzisiaj zapowiadaja słaby deszczyk i chciałem prysnac dervinol + stomp ale od jutrzejszej nocy przymrozki pryskac czy czekac ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Na razie jest rozważanie  zawieszenie nauki w szkołach   do końca roku i tym samym przemieszczania się ludzi poza Unii będzie nie możliwe czyli jak z Ukrainy .

Być może nawet nie będzie przemieszczania ludzi w samej Unii .

Jest bardzo nie ciekawa sytuacja dla wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
2 godziny temu, galan99 napisał:

Na razie jest rozważanie  zawieszenie nauki w szkołach   do końca roku i tym samym przemieszczania się ludzi poza Unii będzie nie możliwe czyli jak z Ukrainy .

Być może nawet nie będzie przemieszczania ludzi w samej Unii .

Jest bardzo nie ciekawa sytuacja dla wszystkich .

Ja do zbiorów możliwie maksymalnie ograniczam ochronę opryskami, pryskam tylko na mączniaka i inne grzyby. Szkoda kasy ładować jak i tak to się nie będzie miało gdzie sprzedać. Pozostaje mi liczyć że Rząd wydrukuje pieniądze z powietrza i da jakieś odszkodowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, maro12 napisał:

Kiedy najlepszy czas żeby wylać gnojówkę

jak zawiążą owoce, tylko jak sąsiad będzie spał 😉

 

 

 

 

 

 

 

33 minuty temu, blabla napisał:

Ja do zbiorów możliwie maksymalnie ograniczam ochronę opryskami, pryskam tylko na mączniaka i inne grzyby. Szkoda kasy ładować jak i tak to się nie będzie miało gdzie sprzedać. Pozostaje mi liczyć że Rząd wydrukuje pieniądze z powietrza i da jakieś odszkodowania :)

no to co ty przyoszczedzisz 😄

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jak że pilnował chełma że ksiądz się zaraził syfem 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Sluchajcie mądrości z tv i ustawionych wypowiedzi naszych rzadzacych, którzy nie sa Polakami, to napewno będziecie jeść chleb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, Rallyfan napisał:

Sluchajcie mądrości z tv i ustawionych wypowiedzi naszych rzadzacych, którzy nie sa Polakami, to napewno będziecie jeść chleb...

to żydy pewnie ?🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
1 godzinę temu, Rallyfan napisał:

Sluchajcie mądrości z tv i ustawionych wypowiedzi naszych rzadzacych, którzy nie sa Polakami, to napewno będziecie jeść chleb...

Dobra dobra niech zamykają granice do września i dłużej aby w Polsce ustała ta korona .

Bo znowu nawleką jeszcze bardziej a co będzie z uprawami i handlem to się zobaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj