adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

damian55    12

To z tej z szypułką za wiele nie zostanie, koszyk wyjdzie 4,2 nie wiem ile za zbiór jest w Twoich okolicach, ale u mnie niestety już 2-2.20 było a może i 2.50 będzie trzeba dać w tym roku, do tego jakieś koszty produkcji to ta cena jest na zero, chociaż przy skubanych troche zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Ukrainiec się ceni w Warszawie Pruszków służba oczyszczania miasta mają na godzinę 25 zł a mogą mieć nawet do 30 do Policji zatrudniają 6 tyś na miesiąc a Polak ma stawkę 17 zł do d*py taka robota . To teraz ile zechcą za zrywanie może 25 zł na godzinę a może mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, damian55 napisał:

To z tej z szypułką za wiele nie zostanie, koszyk wyjdzie 4,2 nie wiem ile za zbiór jest w Twoich okolicach, ale u mnie niestety już 2-2.20 było a może i 2.50 będzie trzeba dać w tym roku, do tego jakieś koszty produkcji to ta cena jest na zero, chociaż przy skubanych troche zarobisz.

skubanej nikt za tą samą cenę co z szypułką nie będzie ci zbierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Niestety ale plantacje które będą zaniedbane tzn. zachwaszczone, drobne nie zostaną zebrane bo koszty przewyższa dochód. Trzeba się zająć profesjonalnie tematem albo zmienić uprawę bo nasadzeń jest masa i to do pilnowanych. Nawet Ukraince jak widzą drobna truskawkę to z busa nie wysiadają. Pierwsze co to idą na plantacje i oglądają, jak widzą że dziadostwo to jadą dalej bo mają wybór.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

No to już taka max dawka w rzędy, hm a może podziel to na 2 dawki 150 teraz i 100 za 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, Loverboy napisał:

Niestety ale plantacje które będą zaniedbane tzn. zachwaszczone, drobne nie zostaną zebrane bo koszty przewyższa dochód. Trzeba się zająć profesjonalnie tematem albo zmienić uprawę bo nasadzeń jest masa i to do pilnowanych. Nawet Ukraince jak widzą drobna truskawkę to z busa nie wysiadają. Pierwsze co to idą na plantacje i oglądają, jak widzą że dziadostwo to jadą dalej bo mają wybór.

a coś ty się nawąchał ? 😂 dopiero to parę tygodni temu pisałeś że Ty w ukraińcach przebierasz 😂 czyżbyś nie znalazł ukraińców za 1,5zł od łubianki 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Tzn ja juz rozsypalem. Chcialem wiecej sypnac bo marne mam te krzaczki, sadzone we wrzesniu. Dozownik mam reczny. A mam 10ar truskawek i 25kg poszlo mi. A druga dawke dac tego samego czy np juz saletre wapniowa? I po jakim czasie druga dawka?

Edytowano przez memphis1205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Wiadomo najlepiej robić wczesną w tunelach, jak rok przypasuje to dobra kasa w kieszeni a inni dopiero wchodzą na pole.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tunel taki tani jak włóknina 😁

chłopie co to za gadanie rok przypasuje ?, przy kosztach tunelu to trzeba się najpierw rozejrzeć gdzie to można sprzedać drogo a dopiero potem sie na to porywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

A sadź dalej przykrywaj włókniną czy niczym i sprzedawaj po te 4zł/kg. jak tobie to pasuje. Każdy robi tak jak potrafi, dla mnie bardziej opłaca się zrobić pół ha w tunelu niż dwa w gruncie. 
Rok musi przypasować, bo nie raz jest tak że od razu ciepło się robi i nie ma dużej różnicy między tunelem a płaskim przykryciem folią. Zasada jest taka im gorsze warunki, między innymi przymrozki, tym przewaga tunelów rośnie. A to czy ktoś w to zainwestuje czy nie to jego własna decyzja, dla owoców deserowych to przyszłość, ale może i dobrze że nie wszyscy to rozumieją :D


  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

człowieku nie pajacuj !!

koszt tunelu na 0,5ha to co najmniej 75 tys

jakbyś zobaczył koszt tuneli na 0,5ha i potencjalne możliwości sprzedaży na tym rynku co sprzedajesz obecnie truskawki to przestałbyś takie bzdury wypisywać

 

to nie sztuką jest zasadzić truskawkę w tunelach tylko sprzedać ja po takiej cenie aby ta folia przynosiła dobre zyski

truskawki po 15zł/kg nie sprzedasz tyle co po 7zł . truskawka owszem bardzo dobrze sie sprzedaje ale jak po 10zł czy przed 10zł /kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Truskawka do tej pory dobrze płaci. Jak można porównywać tunelu do gruntu to ja nie wiem. U mnie ma  25 h gruntu, coś tam nawadnia, narazie nie narzeka. Wszystko i tak rozchodzi się o Ukrainie, będzie miał kto zbierać i sami nie będziemy podbijać stawek to każdy zarobi. 😎

Edytowano przez rispekt
Korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ostatnie dwa , trzy lata płaciły. Wcześniej bywało różnie. Pamiętam że któregoś roku na skupie były po 0,6 zł kg a były też czasy że były po 9.5 zł za kg z szypułka. W tym roku niestety może być problem z ludźmi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Doskonale wiem ile to kosztuje, pół ha zblokowanych do malin z największej rury to obecnie koszt 150tys brutto, pojedyncze w których uprawia się truskawki kosztują podobnie z tego co ostatnio się orientowałem, oczywiście można taniej z cieńszej rury itp.

Kolejna sprawa to ludzie do pracy których u nas coraz mniej, prościej zebrać 10 ton, sprzedać je drogo, niż w środku sezonu zebrać 40 które przyniosą być może takie same zyski a nawet nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
54 minuty temu, zimnepiwo napisał:

Do tego ten wirus może trochę namieszać z ludźmi (bardziej rząd )

No koronowirus może pogorszyć sprawę, ludzie będą woleli przesiedzieć ten czas w domu i unikać dużych skupisk. Truskawki nie będzie komu sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😄 jak będą polskie truskawki  na rynku to i będzie dosyć ciepło a wirusy nie lubią ciepła.  skończy się roznoszenie wirusów

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słucham co gadają 😁

ale to by się zgadzało bo jesień, zima wiosna to łatwiej o infekcje, przeziebienie,  grypę. gdy robi się ciepło na dworze to i trudniej już zachorować i trudniej roznosić tego wirusa

ja się nie martwie o zrywanie bo mam swoją ekipę i dojrzewanie odmian porozkładane w czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Cholera wie co to ,skąd i kto wypuścił. Oby twoje spekulacje się sprawdziły. Nie panikuje , bardziej martwię się co nasz ukochany rząd może wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
25 minut temu, racyl napisał:

słucham co gadają 😁

ale to by się zgadzało bo jesień, zima wiosna to łatwiej o infekcje, przeziebienie,  grypę. gdy robi się ciepło na dworze to i trudniej już zachorować i trudniej roznosić tego wirusa

ja się nie martwie o zrywanie bo mam swoją ekipę i dojrzewanie odmian porozkładane w czasie

W słonecznej Australii wykryto ponad 50 przypadków koronowirusa, zaczynają już racjonować papier toaletowy 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słyszałem że i w australii. we włochach też po kilkanaście stopni

no ale to wraz nie temperatury po blisko 30 i nocami po nie znacznie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj