adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cinek1808    1746

Taka anegdota. 

Prezesi ustalają przed sezonem ceny skupu. Ekskluzywny hotel , alkohol leję się litrami , muzyka gra, tańce, impreza udana. W pewnym momencie należy zabrać się do roboty i ustalić co i jak. Jeden krzyczy dajmy im po 5 zł za kg drugi krzyczy dajmy po 1 zł. Po dłuższej chwili ustalili cenę. Na to jeden z prezesów mówi

Zbychu nie bądź taki dorzućmy jeszcze 2.

Stachu skąd Ci dołożę 2 zł? 

2 grosze Zbychu 2 grosze. 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

A z jaką ceną podpiszesz umowę? Bo czas goni i terminy zbliżają się wielkimi krokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ha ha z żadną ceną. Ja mam tyle truskawki aby sprzedać w detalu. A drobnicę gorszej jakości na skup. Wiadomo że ceny skupu wpływają na ceny detalu. Niech się martwią ci co nasadzili hektary na przemysł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

miruś wydaje ci się że z truskawką to jak z pietruszką czy marchewką że jak nie podpiszesz to zostaniesz na lodzie a tak nie jest

Marchewka czy pietruszczyna to nie to samo co truskawka. Nie ma drugiego takiego owocu co ludzie tak kupują

 

Za dużo mirek brokuła, marchewki i pietruszki na mroziłeś i ci na łeb padło.

Na prawdę trzeba mieć pojebane we łbie żeby człowiek na wsi zamiast  świeżej marchewki w piwnicy miał ją w zamrażalniku

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Racyl odnosiłem się do wcześniejszych wpisów odnośnie truskawki na mrożenie, zapasów i tego co mówią skupowi. Jak ktoś robi na świeży rynek, chwała mu za to. Nie wiem czy ktoś z przetwórców obecnie podłoży się brakiem umowy, albo brakiem ceny w umowie. Kary są od obrotu a to już spore pieniążki. Dlatego lepiej robić usługę. Nie mój towar, nie moi plantatorzy wszyscy mogą się gonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Mało jest rolników którzy oddają bezpośrednio do przetwórni. Przynajmniej w mojej okolicy. Większość oddaję do pośrednika na skup a on potem na przetwórstwo czy to mrożonki czy pulpę. Więc to skup musi mieć kontraktację i z niej się wywiazac. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ostateczna cena i tak sie ukształtuje po połowie maja. zakładać sobie mogą a jak znowu przymrozek wykosi to będą sie przebijać między sobą w cenie

w poprzednim roku chyba mieli zamiar w takim okresie skupywać po 3,5zł a póżniej to chyba blisko 6zł płacili.

tak że ludziom zamiast wozić na giełdę lepiej się opłaciło do przetwórni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

Tylko, że jak by przetwórnia po 3,5 płaciła to na giełdzie by były po 4 za łubiankę a nie po 7-8 🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

No i ciekawe co zrobiliby Janusze biznesu płacący po 3 zł za zerwana łubiankę. Pewnie zbieraliby tak samo jak jabłka po 0.08 złotego. Najgorsza jest ścisła zależność cen przemysłu względem deseru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Loverboy napisał:

No i ciekawe co zrobiliby Janusze biznesu płacący po 3 zł za zerwana łubiankę. Pewnie zbieraliby tak samo jak jabłka po 0.08 złotego. Najgorsza jest ścisła zależność cen przemysłu względem deseru. 

A kto ci za mniej  będzie zbierał ?

18 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko, że jak by przetwórnia po 3,5 płaciła to na giełdzie by były po 4 za łubiankę a nie po 7-8 🙂

ja miałem na myśli 3,5 zł za kg jak to na skupie anie za łubiankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

takie mieli zamiary w poprzednim roku prezesi mniej więcej o tej porze co teraz na różnych konferencjach tak gadali no ale przymrozki zrobiły swoje

mój znajomy co zawsze wozi na giełdę wiadomo z szypułką ale jak w poprzednim roku chłodnia zaczeła płacić coś chyba 5,8zł/kg to wolał szypułkować i tam wszystko wywiózł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
Dnia 13.02.2020 o 09:57, mf362 napisał:

Mam takie pytanko jaki zysk uzyskujemy z 0.5ha truskawek (1ha) 

Moja znajoma miala cos okolo 300-400koszykow z 0.3-0.5ha to duzo czy mało ? Z wydajnością 

 

Dla opłacalności produkcji truskawki myślę, że trzeba przyjąć plon od 15  ton z hektara w górę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8
19 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

To dobra cena jak za kg, chyba że mówimy o bez szypuły to taka średnia.

Czasami warto sie zastanowić co się pisze , jeśli to jest dobra cena dla ciebie to gratuluje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

A jaka cena według ciebie powinna być by było to opłacalne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

3,50 za kg truskawki przemysłowej to wg ciebie słaba cena ?? Jeszcze niektórzy tu się zdziwią jak zakłady będą płacić po 1-1,5 zł za kg truskawki przemysłowej. Jabłko po 8gr kupowali to i truskawkę po 1zł kupią. Ostatnie 2-3 lata dobrych cen truskawek poprzewracało co niektórym w głowach.

Pamiętam czasy gdy pracownik za zebranie łubianki brał 1zł a truskawka przemysłowa była po 80gr, wszyscy narzekali, że tanio ale kolejki na skupach były takie same jak co roku.

Jeżeli ktoś mi zagwarantuje, że truskawka przemysłowa, nieszypułkowana będzie po 3,5 za kg a szypułkowana po 4,5-5zł za kg to ja mogę kontrakt podpisywać.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Przeliczeniu na łubianki i godziny pracy przy rwaniu truskawki powinno się zarobić minimum 150 zł dniówko bo robota na słońcu i chyłka jaka będzie stawka w tym roku to się okaże jak ludzie będą się garnąć do pracy .

Jak by cena była stabilna 5 zł to by się rynek unormował ale na to nie ma co liczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

W najbliższym tygodniu 14 stopni ma być, czy można zastosować środki na chwasty wschodzące typu Beetup Trio 180 SC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Cena truskawki będzie taka za ile da się ją zerwać z krzaka, z tym że będzie to cena x2...a dlaczego? Nie wiem jak wasi parobkowie z UA, ale nasze babuszki ukraińskie to już mają życzenie minimum 16zl/h, mam świadomość że będzie 20zl...więc zastanowcie sie...chyba że jesteście na tyle głupi żeby nabijać kasę pośrednikom, którzy w zależności od tego co im odjebie na lep regulują sobie cenę w sezonie raz tak raz tak. A nam pieprzą głupoty że przetwórnia, jakaś mroznia, obniżyła cenę bo wysyp, bo warunki dobre...ludzie. Przestancie dawać robić się w ch*ja...Mało wam jeszcze dymania przez tamte i obecne rzady?- to chociaż uratujcie swoje ciężko wypracowane pieniądze...bo dramat  to dopiero czeka nas wszystkich wkrótce...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
14 godzin temu, Rallyfan napisał:

Cena truskawki będzie taka za ile da się ją zerwać z krzaka, z tym że będzie to cena x2...a dlaczego? Nie wiem jak wasi parobkowie z UA, ale nasze babuszki ukraińskie to już mają życzenie minimum 16zl/h, mam świadomość że będzie 20zl...więc zastanowcie sie...chyba że jesteście na tyle głupi żeby nabijać kasę pośrednikom, którzy w zależności od tego co im odjebie na lep regulują sobie cenę w sezonie raz tak raz tak. A nam pieprzą głupoty że przetwórnia, jakaś mroznia, obniżyła cenę bo wysyp, bo warunki dobre...ludzie. Przestancie dawać robić się w ch*ja...Mało wam jeszcze dymania przez tamte i obecne rzady?- to chociaż uratujcie swoje ciężko wypracowane pieniądze...bo dramat  to dopiero czeka nas wszystkich wkrótce...

Zupełności się zgodzę bo darmowa praca ludzi się kończy jak Ukrainka chce zarobić te 17 zł na godzinę  bo taka stawka obowiązuje w Polsce to Polak taniej też nie będzie rwał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się śniło albo słyszałem w radiu że we Włoszech truskawki się zaczęły miesiąc wcześniej?! Ciekawe jakie tam mają ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Jak myślicie ,będzie wyższa cena owoców (truskawki) z racji podwyżki płac.? Czy tylko my mniej zarobimy 😞?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj