adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jak nie masz skąd wziąść to zrobisz i z dwuletniej ale to nie jest dobre rozwiązanie

w pierwszorocznej  mateczniki nie są tak rozrośnięte i lepiej mogą wykarmić młode przez co masz lepsze wieksze sadzonki.

pierwszoroczna jest lepiej zadbana, nie łapie tak chorób jak starsze

 

 

 

 

Elegance to już dosyć można powiedzieć stara odmiana. jakoś za bardzo się nie spodobało bo mało kto ją ma . ja też miałem to kiedyś

owoc ładny, jasny, można powiedzieć że odrysowany, smak w porządku.

u kolegi jej było sporo to własnie na plon narzekał

 

miał ktoś frugol aurea (aura) , romina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Witam, Załatwiał ktoś zaproszenia dla ukraincow? Gdzie to można wyrobić?

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Powiatowy urząd pracy lub przez internet. Musisz wypełnić oświadczenie o powierzeniu pracy obcokrajowcowi. Ksero paszportu , dowodu osobistego oraz opłaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Trzeba wypełnić oświadczenie o powierzeniu pracy obcokrajowcowi. Jak ktoś będzie miał z tym problem mogę pomóc. Ponad to posiadać ksero paszportu obcokrajowca. Opłacić 30 zł do urzędu od każdej osoby.  Potem wysyłasz takie oświadczenie do obcokrajowca. On udaje się do konsulatu w celu wydania wizy. Potem pozostaje czekać aż przyjedzie . Następnie zgłosić jego przybycie do urzędu pracy. Podpisać z nim umowę i zgłosić do krusu. Potem opłacić KRUS. Tak w wielkim skrócie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
Dnia 24.01.2020 o 09:55, Karollorak93 napisał:

Czemu pegasus u ciebie nie wypalił? Ja mam i sobie bardzo chwale. 

 

Pilnowana bardziej niż inne odmiany a co roku i tak problem z antraknoza i trwałością ale smak i plon był dobry nie moge powiedzieć :) 

Wie ktoś gdzie można wypożyczyć aktywną maszyne do formowania zagonów ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
7 godzin temu, thor1984 napisał:

To ile tak wychodzi koszt sciagniecia jednej osoby?

30 zł w urzędzie pracy. Jeśli już przyjedzie i zatrudnisz go to około 200 zł składek w krusie za miesiąc. 

Problem w tym, że jeśli zrobisz mu zaproszenie, zapacisz to 30 zł to wcale nie ma obowiązku przyjazdu do ciebie. Może sobie jechać do kogo chce. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha102    5
10 godzin temu, cinek1808 napisał:

Trzeba wypełnić oświadczenie o powierzeniu pracy obcokrajowcowi. Jak ktoś będzie miał z tym problem mogę pomóc. Ponad to posiadać ksero paszportu obcokrajowca. Opłacić 30 zł do urzędu od każdej osoby.  Potem wysyłasz takie oświadczenie do obcokrajowca. On udaje się do konsulatu w celu wydania wizy. Potem pozostaje czekać aż przyjedzie . Następnie zgłosić jego przybycie do urzędu pracy. Podpisać z nim umowę i zgłosić do krusu. Potem opłacić KRUS. Tak w wielkim skrócie

No tak, ale jak nie mam Ukraińców to urząd sam znajduje pracowników, a co z paszpotrem biometrycznym, przecież na niego nie trzeba wizy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już widzę jak ci sam znajdzie 😁 prędzej truskawki oblecą

 

 

27 minut temu, cinek1808 napisał:

W sumie od Polaków też trzeba płacić składkę KRUS. 

A jak są emerytami ?

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Na paszport biometryczny to tylko zgłaszasz ich w dniu przyjazdu w urzędzie. Ci co mają taki paszport to oni do Polski raczej nie przyjadą. Wolę Czechy , Niemcy. Pierwsze słyszę aby urząd pracy dostarczał pracowników. Jedynie możesz pozyskać ludzi z agencji pośrednictwa pracy co mają obcokrajowców, nawet z Bangladeszu. Ale przeważnie tacy za wschodniej granicy szukają pracy w mieście. 

Z emerytkami nie wiem. Podejrzewam że tylko ta drugą część składki trzeba będzie płacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Raczej nie. Płacisz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie ( w zależności ile dni pracował). Zdrowotne jest stala kwota czy pracował miesiąc czy dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Witam. Mam dla siebie 1 ar truskawki w tamtym roku na wiosne posadzona . Sadzonki z olx z jakies szkolki honey i jeszcze jedna. Problem jest taki ze sa bardzo slabe te truskawki wogole sie dobrze nie przyjely i sa bardzo liche. Nie chca sie rozrastac. Ziemia to 2 klasa lekka glinka. Dostaly pod korzen azot i hydrocomplex. Ph w okolicy 5.5. Moze ktos mi powiedziec co jest gdzie jest blad ze nie chca rosnac te truskawki? Wina nie pewnych sadzonek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
8 minut temu, Tomaszbyk napisał:

Witam. Mam dla siebie 1 ar truskawki w tamtym roku na wiosne posadzona . Sadzonki z olx z jakies szkolki honey i jeszcze jedna. Problem jest taki ze sa bardzo slabe te truskawki wogole sie dobrze nie przyjely i sa bardzo liche. Nie chca sie rozrastac. Ziemia to 2 klasa lekka glinka. Dostaly pod korzen azot i hydrocomplex. Ph w okolicy 5.5. Moze ktos mi powiedziec co jest gdzie jest blad ze nie chca rosnac te truskawki? Wina nie pewnych sadzonek?

Przydałoby się jakieś zdjęcie żeby dokładnie podać diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Tomaszbyk napisał:

Witam. Mam dla siebie 1 ar truskawki w tamtym roku na wiosne posadzona . Sadzonki z olx z jakies szkolki honey i jeszcze jedna. Problem jest taki ze sa bardzo slabe te truskawki wogole sie dobrze nie przyjely i sa bardzo liche. Nie chca sie rozrastac. Ziemia to 2 klasa lekka glinka. Dostaly pod korzen azot i hydrocomplex. Ph w okolicy 5.5. Moze ktos mi powiedziec co jest gdzie jest blad ze nie chca rosnac te truskawki? Wina nie pewnych sadzonek?

najważniejsze jest to czy miały wodę. bo jak się kiepsko przyjeły to mogły być przesuszone, małe lub wsadziłeś w suchą ziemie nie podlewając

żeby ładnie ci się rozkrzewiły to musisz po zbiorach też sypnąć im nawozu tak jak i dać wody. kolejna sprawa to zabiegi od chorób grzybowych

równie dobrze też mogłeś kupić zarażone sadzonki jeśli te co się nawet przyjeły nie chcą rosnać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sadzone na jesieni duuuużo lepiej się przyjmują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nie przesuszy sadzonek i podleje zaraz to nie ma to znaczenia czy na wiosnę czy jesień.

jedno woda a drugie jakość sadzonki

a nie masz czasem pędraków w ziemi ? nie były po ziemniakach sadzone czy po czymś innym gdzie były stosowane herbicydy doglebowe długo rozkładające się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

A widzisz obok nich miesiac przed sadzilem wczesnego ziemniaka i pryskalem platenem a on sie dlugo rozklada to moE byc wina. Powiedz cie jak bym te to sa wykopal. Z oral to uprawil glebogryzarka i zasadzil te  plus jeszcze nowe. Tylko pytanie sadzic je na foli czy lepiej wieksze odstepy i jakax glebogryzarka mala je pielic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Na folii to musisz podlewanie założyć. Jakie odstępy między rzędami to zależy czym będziesz obrabiał. Ja 30a glebogryzarką z napędem obrabiam sadzone tradycyjne w grunt(rzędy co 80cm, glebogryzarka bierze 60).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Taka ilość to na agrotkaninie. Ona przepuści wodę czy z deszczu czy to podlewając wężem ogrodowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Na agrotkaninie to jaki trzeba zrobic rozstaw rzedow? ma ktos na sprzedarz sadzonki ze swojej plantacji?

Edytowano przez Tomaszbyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

on z chwastami to z tego co widać nie miał problemu. daj sobie spokój na płasko z agrotkaniną  bo jeszcze większe będą braki jak się gryzonie wpierdzielą

na początek zasadż ładną dużą sadzonke obojętnie skąd byle była duża i nie wysuszona. podlewaj. jak dla ciebie od chwastu pryśniesz stompem tylko nie od razu po zasadzeniu tylko po zbiorze i przeplewieniu i ci starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj