adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

zimnepiwo    30

Polcalc- czytałem wcześniej ten artykuł dlatego pytam bo z wapnem nie wiele miałem do czynienia. W tym roku sypałem yare po zbiorze ,granulki jeszcze po 2 miesiącach widziałem. Co do artykułu może poprostu taki parszywy rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Pomyliłeś fakty, bo tam chyba o polcalc chodziło.

Kreda to jeszcze w siewniku z mieszadłem  się rozpada. A po dodaniu wody błoto się robi.

Tam mógł sobie ktoś przyciąć w uja i załadować towar w podobne worki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
2 godziny temu, CASd napisał:

słaby wybór ona się nie rozpuszcza jes artykuł w necie

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wapno-wysiane-efektow-nie-widac-ale-widac-granule,90810.html

Chodzi o ten twój Polcalc właśnie, ja sypałem wapno kornickie pogłównie w truskawkach w październiku i na tą chwilę granule są rozpuszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
blabla napisał:

2 godziny temu, CASd napisał:

słaby wybór ona się nie rozpuszcza jes artykuł w necie

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wapno-wysiane-efektow-nie-widac-ale-widac-granule,90810.html

Chodzi o ten twój Polcalc właśnie, ja sypałem wapno kornickie pogłównie w truskawkach w październiku i na tą chwilę granule są rozpuszczone

kornickie to dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Planuje założyć system podlewania na ok 30a truskawki(zwykłe t-tape) .Czy jest to opłacalne (z racji że wodę na chwilę obecną z wodociągu z ceną 2,30za m3)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Truskawki z szypulka 5,20zl, bez szypulki 7,60zl

 

Podaję średnie ceny za rok 2019 opisane w miesięczniku truskawki, maliny, jagody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

No to ceny fajne, 2x większe niż przy zwykłej uprawie, tylko jak w eko poradzić sb z np. antraknozą :) Bo w zwykłej uprawie jest wybór Luna, Switch, Scorpion, a w eko chyba tylko Polyversum. 

Plonowanie w eko też zapewne mniejsze, chociaż w sumie jeszcze kilka lat Unia nami porządzi to zakaże jakiegokolwiek pryskania i wszystko będzie eko :)

 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Czy to nie przesada takie warunki Ukraińcom proponować ?🤣

 

 

2020-01-13-11-08-22.jpg

2020-01-13-11-03-53.jpg

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Wkładasz kij w mrowisko. 

Niech da po 5 zł za łubiankę jej pole jej pieniądze. Cóż tego jak zbierają tylko po 60 łubianek. To są raczej wszy nie truskawki. U mnie żadna nie schodzi poniżej 130, a są i takie że ponad 200 machną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

Jak 70 koszykow to ja bym musiał moim po 5z za lubianke płacić, żeby wychodzila im dniowka taka jak do tej pory :) A ciepła woda to powinien być standard a nie udogodnienie, przecież to też człowiek, trzeba ich też szanować bo pójdą sobie gdzie indziej a wtedy nie wiem kto to zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U mnie Ukrainki mają prysznic. Każda pojedyncze łóżko. Wyżywienie do tej pory im dawałem. Dostawały mięso pomidory piwo jak zasłużyły co chciały to miały. Ale w tym roku wolę im dać więcej od łubianki niż kupić jedzenie. Jak im kupiłem pomidory malinowe to stwierdziły że niedobre. Ciekawe czy same sobie kupią. 

Najgorsze jest to że mają dostęp do internetu i czytają ile kto da za łubiankę. A potem pan we Wrocławiu dają po 2.5 za łubiankę. Mówię im spoko to brać walizki i jechać tam. Żadna nie chciała.

 W Polsce są ludzie co każą płacić za wszystko za gaz ,prąd, wodę,nocleg a jeszcze jak źle zbiera to zapłaci mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

U mnie też na jeden dzień poszły do sąsiadki, płaciła niby 50 groszy więcej, ale co z tego jak najlepsza zebrała 60 łubianek, a dzień wcześniej u mnie 180 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Myślę że mało,ale ja tylko na ulicy wypycham bo skupy to zbyt marnie płacą. Miejmy nadzieję że w tym roku będzie drożej (chodzi o owoce) bo wszystko drożeje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Przy takiej pogodzie nie ma co liczyć na dobre zbiory. Truskawki muszą mieć długi okres przechłodzenia. Szkodniki przezimuja , choroby też.  do tego mogą być przymrozki i susza. Magazyny już dawno puste. Ale na tym etapie ciężko wróżyć co będzie , dopiero po zbiorach można stwierdzić czy był to dobry rok. 

@zimnepiwo my piszemy o Ukraińcach a nie Polakach. Narazie przewidują stawki 15 na godz oraz 1.7 zł od łubianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

U mnie strasznie wyglądają truskawki, honey jeszcze jako taki reszta jak kupa zeschłych liści. Fakt jak trochę zimy nie przyjdzie to szkodniki napalmem trzeba będzie likwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam takie pytanie .

Czy da się nawadniać truskawki wodą z sieci wodociągowej ? Czy to nie zda egzaminu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Ja kiedyś przeliczałem ,na ok 30a potrzeba min. 10-12m3 wody(może się mylę bo to czysta teoria) jednorazowego podlewania. Sam nie mam studni i zastanawiam się nad wodą z sieci (na początek).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

@zetorki12 mały obszar można nawodnić bez problemu. Rozciągając taśmy kroplujące na rzędy małą ilością wody można skutecznie podlać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mały obszar czyli ile ? A podlewając na raty po kawałku ?

13 minut temu, zimnepiwo napisał:

Ja kiedyś przeliczałem ,na ok 30a potrzeba min. 10-12m3 wody(może się mylę bo to czysta teoria) jednorazowego podlewania. Sam nie mam studni i zastanawiam się nad wodą z sieci (na początek).

 

No właśnie taki pomysł powstał , bo było by taniej i prościej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj