adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5527

Na koszenie zdecydowanie za późno, trzeba kosić zaraz po zbiorach i potem regularnie jakieś Zato, Yamato, nawet Luna jeżeli nie pryskaliśmy jeszcze 2 razy w sezonie, ochrona po zbiorcza przy tych nowych odmianach jest tak samo ważna jak przed zbiorcza, starsze odmiany były mniej wrażliwe na choroby.  

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Moglby mi ktos powiedziec czy jesli bym wjechal traktorem z glebogryzarka zwykla w truskawki na kopcach (takie jak na ziemniaki) i odkrecil noze tam gdzie ida truskawki to czy noze dostawalyby do ziemi na tyle zeby wymieszac slome z ziemia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

Glebogryzarka zwykła tzn.grudziądzka ?? Można do niej dokupić noże przedłużane, dłuższe o 8cm, może wtedy ich długość by wystarczyła. Takie jak n.p tutaj https://sklep.mizar.com.pl/noz-glebogryzarki-lewy-wydluzony-do-truskawek-p-18067.html

Wszystko zależy jak wysokie są te kopce.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Cos w stylu grudziadzkiej. Wiem ze sa noze ale wlasnie ciekawy jestem czy ktos tak robi. Bo jakby nie patrzec mialbym maszyne do uprawy ziemi i do uprawy miedzyrzedzi w truskawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

Myślę, że każdy kto ma truskawki korzysta/korzystał z grudziądzkiej glebogryzarki z odkręconą częścią noży, sam taką mam :) Tylko że ja nie mam na kopcach, tylko normalnie w gruncie, ale i tak założyłem te dłuższe noże, wystarczają wtedy mniejsze obroty na WOM i wał do którego przykręcane są noże idzie dzięki temu wyżej nad krzakami. Do swojej dorobiłem aby osłony, podobne jak na zdjęciu. Trzeba sadzić aby w odpowiednim rozstawie i taka glebogryzarka+c-330 dają radę :)

 

glebogryzarka-do-truskawek-unia-grudziadz-16-pozostale-plonsk-sprzedam-464885590.jpg

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Tez tak myslalem ze duzo ludzi tak robi ale ja musze na kopcach bo mam ciezka ziemie. Zmierze dzis wysokosc kopca. 

Moglbys potem zmierzyc w swojej grudziadzkiej wysokosc od ziemi do wału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14
Dnia 14.09.2019 o 07:47, Tomasz0611 napisał:

Mogę zmierzyć ale dopiero po niedzieli

U mnie wysokosci rzedow to okolo 16cm. Sprawdzales ile od ziemi do wału masz cm? Bo te dluzsze noze to chyba ponad 30cm maja nie?

 

A ile Stompu dac na 10l?

Edytowano przez memphis1205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
6 godzin temu, TheRolnik1992 napisał:

Dajecie jakieś nawozy pod korzeń przy sadzeniu truskawki? Jeśli tak to ile?

Raczej się nie daje pod korzenie nawozów bo może to mieć skutki uboczne - upali sadzonkę (ale mogę się mylić), można moczyć w ukorzeniaczach przed sadzeniem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1
18 godzin temu, Minister50 napisał:

Witam.Można jeszcze pryskać truskawki środkiem doglebowym na chwasty.Co polecicie odmiany rumba i grandarosa

Jak jeszcze? Teraz jest idealna pora na zastosowanie środków doglebowych. Do wyboru masz devrinol, stomp, venzar. Nie tak dawno dawno wszystko bylo walkowane na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Do kiedy najpóźniej sadziliście truskawki? Widzę, że niektórzy już sadzą, niektórzy dopiero pryskają od perzu. straszny rozrzut czasowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

W tamtym roku coś koło połowy listopada, nie dało się wcześniej (nie mam podlewania). W tym roku niestety mało było z nich owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

U mnie nawóz rozsypany po skoszeniu truskawek na początku lipca jeszcze się nie rozpuścił widzę.

Opadów deszczu było mało. Czy mogą być jakieś negatywne tego biorąc pod uwagę że zbliża się zima i azot pewnie będzie pobudzał niepotrzebnie truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15
10 godzin temu, kamil0qwe napisał:

Ma ktoś odmianę grandarosa lub allegro? Miałbym parę pytń

Ja mam Grandarosę 1 sezon,  sadzonki A+++, nie jestem zadowolony, plon mizerny, wrażliwa na herbicydy. Zobaczę co będzie za rok ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja mam grandarosę 3 sezon i w tym roku nie sadziłem ,drugi sezon sucho i na skup się nie sprawdzają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Ja poniosłem totalną klapę na grandarosie. Dawałem tu zdjęcie z objawami  niby niedoborów na liściach. Po sezonie stwierdzam że raczej plantacja zaatakowana phytophtorąm i /lub innym grzybem atakującym wiązki przewodzące. Sadzonki były małe podobnie jak owoce no i część miękła  z charakterystycznym zapachem szaletu miejskiego. Zaorałem 80%. Ogólnie gdzie zdrowe sadzonki to jest potencjał i wygląd, ale smaku nikt z rodziny ani znajomych w niej nie znalazł. Ziemniak wśród truskawek.

A to jak w elektromarkecie jest już klasa A +++ ??? To pewnie  sadzonka 3 lub 4 koronowa😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Wie ktoś co co może być za odmiana: dość plenna może trochę mniej od roxany, krzak duży, liście bardzo jasne jak azja albo jaśniejsze, pierwszy owoc dość charakterystyczny duży i spłaszczony, średniowczesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj