adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

bonanza13    17

Jak to jest ze stosowaniem nawozow typu wapnovit i kristalonu.w jednym ca,w drugim P to da sie mieszac przy pryskaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
16 minut temu, bonanza13 napisał:

Jak to jest ze stosowaniem nawozow typu wapnovit i kristalonu.w jednym ca,w drugim P to da sie mieszac przy pryskaniu?

Podobno przypala liście jeden z plantatorów mi powiedział bo sobie zastosował ale nie wiem na 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Dajecie saletrę wapniową  płatki z yary posypowo? Ja zrobiłem tak w zeszłym sezonie i z efektów byłem zadowolony, było widać różnicę w wielkości owoców pomiędzy tymi gdzie poszły płatki a tymi gdzie ich nie sypałem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

a po ci fosfor teraz.?   jak chcesz dać odżywkę to daj agroleaf wapniowy, zawiera wapń potas azot . a jesli chcesz koniecznie fosfor to syniphos. odzywka fosforowo wapniowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

przemysł z szypułka na Goławinie po 2zł/kg ciekawe po ile bedzie bez szypułki,kiedy przewidujecie u siebie rozpoczęcie zbioru na przemysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Podkarpacie wcale nie lepsze,a handlarze już koło mnie stragany wyrozkladali każdy market w okolicy tyle że biedaki nic w nich nie sprzedają a niech idą z torbami 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25606

Kto tą truskawkę sprzeda jak nie handlarze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
11 godzin temu, cinek1808 napisał:

a po ci fosfor teraz.?   jak chcesz dać odżywkę to daj agroleaf wapniowy, zawiera wapń potas azot . a jesli chcesz koniecznie fosfor to syniphos. odzywka fosforowo wapniowa. 

Poprostu mam worek kristalonu na truskawki i ziemniory.ot dlatego ten fosfor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
48 minut temu, Agrest napisał:

Kto tą truskawkę sprzeda jak nie handlarze?

 

Ja ze swoją nie mam gdzie stanąć bo wszędzie ten sam ryj tego samego handlarza widzę tylko sprzedających różnych trochę wku.... Cenę zaniża jak konkurencję ma żeby się kto spakował a jak nie to z mordą skacze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1
Napisano (edytowany)

Stosował ktoś stymulator Tytanit Intermagu? Placebo, czy widać jakąś różnicę w czymkolwiek?

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ja w tym roku, jakieś dwa tygodnie temu, dziś albo jutro jeszcze raz pójdzie razem z fungi. Stosuję go tylko dlatego że zostało mi z innej uprawy i chciałem go zużyć od razu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rok temu hanojke próbowałem 14 maja, dziś już 24 A ona ani myśli się zaczerwienić. Jak u was? normalne to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Żeby czerwieniec ,nawet owoce jakby stanęły jak uśpione może przez to że ich dużo na krzakach,mam rządek alby tam mniej owoców ale widać co dzień to większy owoc. Dawno nie było tyle deszczu w maju na dodatek zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Zapracowany napisał:

Rok temu hanojke próbowałem 14 maja, dziś już 24 A ona ani myśli się zaczerwienić. Jak u was? normalne to?

dokładnie, ja 16 maja, a 26 pierwszy dzień zbioru. wczoraj zobaczyłem już pierwszą truskawe czerwoną, więc przewiduję 5-8 czerwiec, jak będzie słoneczna pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
Napisano (edytowany)

Pierwsza czerwona hanojka już jest, 10 dni później niż w zeszłym roku (jak coś to podłoże takie z żużlem bo to przy samej drodze działka i wymylo trochę na pole z brzegu)

 

IMG_20190524_142831.jpg

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u mnie juz gruntowe są.  tylko że trzy razy kryte od mrozu. kilka dni byly pod wloknina wiec przyspieszylo. 

czarnuleczka  współczucia .musisz teraz zabezpieczyć od grzyba może cos sie uda zebrać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Czy ktoś z was posiada odmianę Flair? Mógłby ktoś coś o tej odmianie powiedzieć. 

Czy wielkość owocu jak i krzaki są u mnie ok?

 

20190524_115726.jpg

20190524_115637.jpg

20190522_153258.jpg

20190512_105348.jpg

20190512_105338.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Solfan PK (fosfor + potas) można nim zrobić oprysk jeden dzień przed zbiorami? 

Na ulotce nic nie pisze o karencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj