adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

zimnepiwo    30

To który pierwszy zabieg wykonać akarycydem czy fungicydem i jaki minimalny odstęp między opryskami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
Napisano (edytowany)

niektóre można według programu ochrony roślin, ale nikt tego nie robi.  dopiero pierwszy zabieg będziesz robił na grzyba.  ja juz 4 i teraz szykuje sie na 5. kiedyś czytałem że między grzybowym a ortusem 5 dni przed i 5 dni po. 

Edytowano przez cinek1808
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
8 godzin temu, zimnepiwo napisał:

imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807Co to za choroba: łodyga przy szypułce usycha owoce zdychająimageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807

IMG_20190521_061839.jpg

IMG_20190521_061834.jpg

Liście jak na zdjęciu odmiana roxana

Czym pryskałeś od chwastów ? Strasznie żółte te młode liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sorry że w tym temacie, ale w kukurydzy nie ma nic zarejestrowanego do zwalczania nalistnego śmietki.

 

 

Mam spory problem. Śmietka kiełkówka zaatakowała mi kukurydzę.

Czym to teraz zwalczyć, ktoś coś wie? Jaka substancja czynna nalistnie może ograniczyć to dziadostwo.

 

Dużo roślin miejscami już wypadło, ale co gorsza widzę że jest jeszcze dużo roślin nie zaatakowanych a larwa już jest w pobliżu:

xQsjsVGbr5JyO8_qFLMIISqlBZ1pAZn9YLhtQt9E

apzqyWZnkB0bRoXkWC1O6IOe3kzDtDPti6U8fjAw

 

Ta siewka nie ma dziury jeszcze, ale znalazłem w pobliżu dziadostwo białe. Czy w tak skiełkowaną kukurydzę larwa będzie się wgryzać czy już odpuści?

 

Jakie substancje czynne dawane nalistnie ograniczą inwazję larw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

próbuj mospilanem lub tanszy zamiennik. proteus tez mozesz spróbować.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Beetupem i fusilade niedawno miejscowo między rzędzie randapem (z osłoną)bo powoju mam miejscami jak trawy na boisku . Po beetupie nie widziałem poparzeń tylko trochę na Azji. Pryskalem już że 4 *na grzyby tyle że raz zmieszałem chyba topsinem z mospilanem nie wiem czy zadziałało. Mam najwięcej honeya bez zastrzeżeń badyle miejscami po kolana.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, damianzbr napisał:

Sorry że w tym temacie, ale w kukurydzy nie ma nic zarejestrowanego do zwalczania nalistnego śmietki.

 

 

Mam spory problem. Śmietka kiełkówka zaatakowała mi kukurydzę.

Czym to teraz zwalczyć, ktoś coś wie? Jaka substancja czynna nalistnie może ograniczyć to dziadostwo.

 

Dużo roślin miejscami już wypadło, ale co gorsza widzę że jest jeszcze dużo roślin nie zaatakowanych a larwa już jest w pobliżu:

xQsjsVGbr5JyO8_qFLMIISqlBZ1pAZn9YLhtQt9E

apzqyWZnkB0bRoXkWC1O6IOe3kzDtDPti6U8fjAw

 

Ta siewka nie ma dziury jeszcze, ale znalazłem w pobliżu dziadostwo białe. Czy w tak skiełkowaną kukurydzę larwa będzie się wgryzać czy już odpuści?

 

Jakie substancje czynne dawane nalistnie ograniczą inwazję larw?

Uderz do jakiegoś warzywniaku po pomoc, znajdź może kalendarz ochrony np cebuli. Tam są takie szkodniki jak śmietka cebulanka, pobzyga cebularz. Pewnie biologia podobna to i zwalczanie 

 

Od siebie mogę dodać że skuteczna może okazać się stara nurelle. Tylko nie pamiętam proporcji jak zrobić. W każdym razie np pyrinex + cyperkil.

@damianzbr w jakimś artykule znalazłem wzmiankę że do zwalczania służył imidachlopryd.

Pewno od Ukraińców coś byś dostał.

Mówią że do ich mospilanu jest dodawany i dlatego są pozostałości w naszych owocach😉

 

http://www.sklep.sklep-agromek.pl/sklep/srodki_ochrony_roslin/nuprid_200_sc_250ml_imidachlopryd

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
2 godziny temu, zimnepiwo napisał:

.Beetupem i fusilade niedawno miejscowo między rzędzie randapem (z osłoną)bo powoju mam miejscami jak trawy na boisku . Po beetupie nie widziałem poparzeń tylko trochę na Azji. Pryskalem już że 4 *na grzyby tyle że raz zmieszałem chyba topsinem z mospilanem nie wiem czy zadziałało. Mam najwięcej honeya bez zastrzeżeń badyle miejscami po kolana.

 

Jak zaleci randap na truskawki to wychodzą właśnie takie żółte liście ,ale jak nie dawno nim pryskałeś to by ne zdążyły takie urosnąć .Beetupem i fusilade nie stosowałem więc się nie wypowiem czy to może być przyczyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

znam przypadki że w skrajnie niekorzystnych warunkach srodki na pech potrafiły zlikwidować plantacje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Mój sąsiad tak właśnie zrobił w zeszłym roku ,zbioru nie było mało krzaków zostało ,a sprzedawca który mu doradził co i jak zdziwiony jak to nie możliwe żeby zaszkodziło bo to na jednoliścienne środek . I też wychodziły takie żółte liście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

@damianzbr przypomniałem sobie nazwę środka z tą substancją 

Kohinor- z UA na pewno Ci dowiozą, a i pod ladą w sklepie pewnie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

@damianzbr przypomniałem sobie nazwę środka z tą substancją 

Kohinor- z UA na pewno Ci dowiozą, a i pod ladą w sklepie pewnie leży.

normalnie kohinor jest dostępny w sprzedaży

5 godzin temu, cinek1808 napisał:

próbuj mospilanem lub tanszy zamiennik. proteus tez mozesz spróbować.  

a movento, spintor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Przez tą j**aną pogode cały Goławin to gnój, na 40 aut na giełdzie, tylko jeden ma 130 kosztków które nadają się na markety. Jak nie zielone, to brudne, ale najwięcej pokoconych, albo wszytsko naraz. Jak się samemu nie uchowa to nie ma co kupić, kompot jest po 6zł za koszyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak codziennie dolewa deszcz to jak ma byc ładna truskawka. od mrozu uchroni od suszy uchroni.  od deszczu nie da rady.  

racyl tez dobre środki. ja u siebie na smietke w kapuscie dałem grom oraz Bi. i przestała wypadać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
2 godziny temu, Azor07 napisał:

Jak zaleci randap na truskawki to wychodzą właśnie takie żółte liście ,ale jak nie dawno nim pryskałeś to by ne zdążyły takie urosnąć .Beetupem i fusilade nie stosowałem więc się nie wypowiem czy to może być przyczyna .

Może i ta przyczyną pryskane było pewnie z 10 dni temu. Beetup nie zrobił tego (chyba) ani fusilade -choc tym opryskiwalem na żywca. Jak pogoda się uspokoi to pociągnę Scorpionem na razie truskawki mi pływają a tu dolewa a u mnie glina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9
6 godzin temu, damianzbr napisał:

Sorry że w tym temacie, ale w kukurydzy nie ma nic zarejestrowanego do zwalczania nalistnego śmietki.

 

 

Mam spory problem. Śmietka kiełkówka zaatakowała mi kukurydzę.

Czym to teraz zwalczyć, ktoś coś wie? Jaka substancja czynna nalistnie może ograniczyć to dziadostwo.

 

Dużo roślin miejscami już wypadło, ale co gorsza widzę że jest jeszcze dużo roślin nie zaatakowanych a larwa już jest w pobliżu:

xQsjsVGbr5JyO8_qFLMIISqlBZ1pAZn9YLhtQt9E

apzqyWZnkB0bRoXkWC1O6IOe3kzDtDPti6U8fjAw

 

Ta siewka nie ma dziury jeszcze, ale znalazłem w pobliżu dziadostwo białe. Czy w tak skiełkowaną kukurydzę larwa będzie się wgryzać czy już odpuści?

 

Jakie substancje czynne dawane nalistnie ograniczą inwazję larw?

W taką to dopiero będzie szła, ja w kalafiorach czy kapuście stosuje dursban więc i tu pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
3 godziny temu, Azor07 napisał:

 

 

4 godziny temu, Agrest napisał:

Uderz do jakiegoś warzywniaku po pomoc, znajdź może kalendarz ochrony np cebuli. Tam są takie szkodniki jak śmietka cebulanka, pobzyga cebularz. Pewnie biologia podobna to i zwalczanie 

 

Od siebie mogę dodać że skuteczna może okazać się stara nurelle. Tylko nie pamiętam proporcji jak zrobić. W każdym razie np pyrinex + cyperkil.

@damianzbr w jakimś artykule znalazłem wzmiankę że do zwalczania służył imidachlopryd.

Pewno od Ukraińców coś byś dostał.

Mówią że do ich mospilanu jest dodawany i dlatego są pozostałości w naszych owocach😉

 

http://www.sklep.sklep-agromek.pl/sklep/srodki_ochrony_roslin/nuprid_200_sc_250ml_imidachlopryd

Agrest ty stary wygo nie pamiętasz receptury? 5 do 1 było. Kochinor bardzo dobry  na mszyce tylko ma jedną wadę 30 dni prewencij do pszczół o 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Czy w Polsce jest w obrocie jakiś zamiennik Signum, ktoś się może spotkał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
5 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Susza była to źle, teraz pada też źle.

Po co piszesz takie durne posty? Chyba to jest normalne że jak jest sucho lub za mokro to źle. Wszyscy rolnicy starają się uprawiać jak najlepiej byś miał co wpie. rda. lac lecz nie zawsze są do tego warunki. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj