adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cinek1808    1746

wszystko kwitnie  do wierzchu . wystarczy mały mróz i nawet wloknina nie pomoże.  te co będą dotykać moga przemarznac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

taki urok tej odmiany, chyba nawet w opisie jest o tym mowa

szypułka tez łatwo ponoć odchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
2 godziny temu, memphis1205 napisał:

Co polecacie na zakwaszenie gleby? Chyba mam typowo wapienna bo co roku na wiosne po ruszeniu wegetacji truskawki maja jasno zielone liscie.

I czy nawoz zakwaszajacy mozna tylko sypac na wiosne przy uprawie ziemi czy jak mam truskawki to tez mozna sypnac przed deszczem?

Zbadaj glebe, dowiesz sie jakie masz ph. Chyba te 12 zl zarobisz na badanie rolnicze albo 50 zl za badanie metoda warzywnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Żółkną mi młode liście roxany co to może być. Profilaktycznie opryskalem signum , działka na której posadzono roxany ma honeya i Azję nie mają tych oznak żółknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
4 godziny temu, Michal15275 napisał:

Jaka odległość między rzedami? Wydaje się że są za blisko. Jak owoc się położy ciężko będzie się zbierało nie mówiąc o wjechaniu traktatem.

70cm .Kilkanaście lat już tak sadzę ,to są trzech letnie więc trochę się rozrosły (do likwidacji). Dwu letnie słabsze i tam mam przejazdy pod traktor .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie to przerabiałem i wiem że co 70 to koszmarnie się zbiera już nawet dwuletnie.

wolno  bo trzeba odgarniać owoce żeby ich nie rozdeptać

ostatnio sadzę  2 rzędy co 70 i kolejny co 100 i widać że szybciej i komfortowo będzie się zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

grudziądzką . tam gdzie szeroka odległość 100cm obrabiasz połowę a przy kolejnych następnych dwóch drugą

jak mam w starych co 70 co z mostu od poloneza samoróbką

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Ja mam vibranta właśnie tak kwitnie. Juz mam to z 5 lat duży owoc i plenna odmiana szypolki faktycznie odchodzą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Do okręgowej stacji chemiczno rolniczej. Znajdź przedstawiciela na swój region i sam przyjedzie odebrać próbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Co to za choroba: łodyga przy szypułce usycha owoce zdychają

IMG_20190521_061839.jpg

IMG_20190521_061834.jpg

Liście jak na zdjęciu odmiana roxana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Ktoś się orientuje ile czasu wchłania się signum? W sensie ile potrzebuje nie padać po oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Widzę białą plamistość liści truskawki, liścia nadjedzonego przez chrząszcza, prawdopodobnie opuchlaka, zaburzenia w rozwoju na skutek niedoboru jakiegoś składnika, no i deformacje liści i skarłowaciałe słupki i zawiązki mogące świadczyć o obecności roztocza truskawkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin88    0

Czy moża scorpiona pomieszczac z  karate. Staram sie  nie podwac fungi z owadobojczymy , ale  chce zachowac jakis odstep co 5-7 dni  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Widzę białą plamistość liści truskawki, liścia nadjedzonego przez chrząszcza, prawdopodobnie opuchlaka, zaburzenia w rozwoju na skutek niedoboru jakiegoś składnika, no i deformacje liści i skarłowaciałe słupki i zawiązki mogące świadczyć o obecności roztocza truskawkowego.

Co byś polecił na to . Zatakowane jest może kilkadziesiąt krzaków,szkoda żeby się rozniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

A cóż tu polecać,  na białą jest zato, topsin domark, na chrząszcze mospilann i inne, ale najważniejsze to czy jest roztocz. Jeśli faktycznie jest to pomoże ognisko lub pług.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Raczej nie ma szans na 100% eliminacji. 

Tylko ja nie wiem czy masz tam roztocza. Jest to jedynie wielce prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Signum po dwóch godzinach może spaść deszcz, zadziała normalnie.

Roztocza nie ubijesz możesz jedynie ograniczyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
Napisano (edytowany)

Można zmieszać ortus z signum,Scorpion lub topsinem (tym ostatnim był nie dawno robiony tym zabieg ok tygodnia ale mógł deszcz spłukać bo dolewa) ewentualnie który pierwszy zabieg . Zapowiadają się jako takie zbiory choć to bardziej większa działka niż pole to pasowałoby żeby dotrwać .

 

Edytowano przez zimnepiwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Akarycydy to raczej wymagające środki i ich bym nie mieszał. Jedynie dobry zwilżacz dodać. Bardzo ważna temperatura wilgotność i stopień pokrycia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj