adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

thor1984    685

Co sądzicie o zadymianiu? jak oceniacie skuteczność tej metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75
17 godzin temu, Agrest napisał:

Czy nie uważacie że w tym roku truskawki mają mniej słupków kwiatowych, a te z kolei mają mniej kwiatów?

Pod folią nie, ale w gruncie tak, zależy jeszcze od odmiany. Na jakich odmianach to obserwujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43
2 godziny temu, stempos1980 napisał:

Bez nawadniania to niema sęsu bawić się w truskawki niestety takie są teraz warunki. 

Zależy od rejonu i ukształtowania terenu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie na razie chyba idą na rekord w kwiatach i pąkach. Jak nic się nie wydarzy to źle nie będzie. Dzisiaj -2. Pod włókniną nic się nie stało a pod folią trochę płatki kwiatków co dotykały to ściemniały.

Następna noc ma być zimniejsza😕

Woda praktycznie co 2-3 dni idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U nas w regionie wszystkie pola nakryte i kto może to polewa.  Wczoraj chmura szła i mnie minęła.  Na poludniu nie polewaja mrozu nie ma a te same pieniądze mogą dostać. Nakład pracy i koszty inne a pieniądze na skupie te same. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
1 godzinę temu, 3grosze napisał:

Pod folią nie, ale w gruncie tak, zależy jeszcze od odmiany. Na jakich odmianach to obserwujesz?

Honeoye i trochę Elkat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
rafalpl napisał:

Sezon się jeszcze nie zaczął a już mogę go zakończyć. U mnie 2 miesiące nie spadła kropla deszczu serio, a dziś na polu przymrozek -5. Wszystkie kwiaty szlak trafił i mnie przez tą okropną pogode. Byłem na polu ziemia popękana jak na pustyni na polu czarno od zmarzniętych kwiatów jestem załamany takiej klęski nie widziałem.

roberto1978 napisał:

Rejon WCI  wczoraj -3 przy gruncie  zmroziło 90 %  kwiatów i paków, Opady deszczu marzec 15mm, kwiecień 1mm, maj 0,5 mm.

macie ubezpieczone plantacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85

U nas mazowieckie jak na razie bez przymrozków ,nawodnienie rozłożone  ale jeszcze nie puszczane ostatnio ładnie popadało.Oby  mróz nie przyszedł boje się o borówkę bo kwitnie jak piana :)

59595888_2572093872860636_2495749592411275264_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinekpol    0

Witam, może pytanie jest bezsensowne ale czy jest wogóle jakiś sposób na to aby zregenerować uszkodzone zawiązki owoców ( przynajmniej te lekko uszkodzone ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0
4 minuty temu, Cinekpol napisał:

Witam, może pytanie jest bezsensowne ale czy jest wogóle jakiś sposób na to aby zregenerować uszkodzone zawiązki owoców ( przynajmniej te lekko uszkodzone ) ?

Zastosuj Asahi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinekpol    0

Dzisiaj zastosowałem Terrasorb Complex + mocznik ale zawiązkom to raczej nie pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinekpol    0
Napisano (edytowany)

 

32 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Mocznik na truskawki...

Podobno pomaga w niwelowaniu stresu po przymrozkach zastosowany w formie oprysku. 

36 minut temu, viking napisał:

Zastosuj Asahi

Samo Asahi,  czy można z czymś złączyć?

Edytowano przez Cinekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0
3 godziny temu, Cinekpol napisał:

 

Podobno pomaga w niwelowaniu stresu po przymrozkach zastosowany w formie oprysku. 

Samo Asahi,  czy można z czymś złączyć?

Można łączyć praktycznie z każdym środkiem ochrony, tak jest napisane na ulotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak u was truskawki po ostatnich mrozach?? , dzisiaj chyba najgorsza noc bo mróz nadają prawie w całej Polsce,nawet do -5..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Przedostatniej nocy było -8 przy gruncie nawet pod wloknina zmarzły. dziś lepiej nie będzie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Da coś opryskanie wodą (zrobienie rosy ) przed przymrozkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

w czym moczycie sadzonki przed sadzeniem myslicie ze 250ml blackjacka + 200ml Topsinu w 100l wody to dobre rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jeśli zrobisz dzień wcześniej i przykryjesz folią lub wloknina to cos da. palenie słomy czy polewanie z opryskiwacza nic nie daje lepiej kupił 0.7 , napić się wstać koło południa i stwierdzic że nie było mrozu.  

 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

U mnie nie nadają mrozu ,ale na wszelki wypadek pomyślałem że może by coś dało . Kolega kilka lat do tyłu na mróz przykrył kawałek słomą i efekt był nie zmarzły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Potwierdzam ja tez 2 lata temu słomą przykrywałem krzaki ale  to tylko tam gdzie brakło włókniny i  przetrwały bez strat -6 wtedy było.  Teraz wszystko poprzykrywane włókninami 3ha wole nie ryzykować nie dość ze sucho to jeszcze zimno i nic nie rośnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpl    3

U mnie było -7 dzis czwarta noc z przymrozkami dla koniec sezonu przed rozpoczęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pablo6234 napisał:

Potwierdzam ja tez 2 lata temu słomą przykrywałem krzaki ale  to tylko tam gdzie brakło włókniny i  przetrwały bez strat -6 wtedy było.  Teraz wszystko poprzykrywane włókninami 3ha wole nie ryzykować nie dość ze sucho to jeszcze zimno i nic nie rośnie.

ile Ciebie kosztowała włóknina na 3 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj