adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Pasquallo    1
4 godziny temu, masio513 napisał:

Ja w piątek opieliłem i od razu venzarem prysnąłem. Gleba po zruszeniu dość wilgotna. Sadzone jesienią. 

Jaka dawka? Robiłeś już tak kiedyś? W sensie na młodych. Dzięki za Twój czas na odp.

 

2 godziny temu, saszeta napisał:

Dzisiaj pierwszy raz puszczalem wode bo nawoz trzeba bylo podac przez węże. A sasiad od tygodnia leje

Używasz inżektora, czy masz dozownik? jeśli wolno spytać

 

 

 

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dawałem 1kg i nic się nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
12 godzin temu, Pasquallo napisał:

Jaka dawka? Robiłeś już tak kiedyś? W sensie na młodych. Dzięki za Twój czas na odp.

 

Używasz inżektora, czy masz dozownik? jeśli wolno spytać

 

 

 

mam jedno i drugie. Obydwa mają plusy i minusy. Inżektor dużo tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1
4 godziny temu, saszeta napisał:

mam jedno i drugie. Obydwa mają plusy i minusy. Inżektor dużo tańszy

Inżektor to mam i ja, ale nie jestem zadowolony. Trudno zadać precyzyjną dawkę albo ja po prostu nie umiem. Zastanawiam się nad dozownikiem, ale to koszt minimum dwa koła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0
11 minut temu, ardjan94 napisał:

lepiej prysnac asahi przed przymrozkami czy po przymrozkach ?

Pryskać przed przymrozkami, a najlepiej przed i drugi raz po przymrozkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
5 godzin temu, Pasquallo napisał:

Inżektor to mam i ja, ale nie jestem zadowolony. Trudno zadać precyzyjną dawkę albo ja po prostu nie umiem. Zastanawiam się nad dozownikiem, ale to koszt minimum dwa koła...

w firmowych inżektorach masz zazwyczaj tabelę. Ja mam Irritec-a i mam wszystko rozpisane.

plus inżektora jest taki że tak jak teraz nie jest jeszcze sucho to możesz całą dawkę nawozu podać w 20 minut bo po co lać dużo wody. Plus dozownika jest taki że jak często i długo musisz podlewać (np podczas zbiorów) to ustawisz na 1 % i pożywka idzie równo cały czas. Na końcu i tak musisz węże przelać czystą wodą

Znajomy puszcza wodę żeby węże się napompowały, potem inżektor żeby w 10 minut cała dawka nawozu zeszła i potem resztę wody żeby nawóz z węży wypłukało. X lat tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0
1 godzinę temu, ardjan94 napisał:

Bezposrednio przed przymrozkiem czy pare dni wczesniej?

nie później niż do 12 godzin przed spodziewanymi przymrozkami

Edytowano przez viking

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurek95    0

Pytanie kiedy zamierzacie siać nitrabor w honey ?? Zaczynaja się już pojawiać się paki kwiatowe w rozecie  wiec może już pora ponieważ teraz deszcz ma być przez weekend to ładnie by się rozpuscilo

Edytowano przez mazurek95
Dopełnienie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurek95    0

Czyli najlepiej poczekać do jakiego momentu? Mysle jeszczedać nica calcium i nie wiem dokładnie jakie by było najlepsze czasy aplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Nitrabor na samym początku kwitnienia myślę że by było najlepiej, no może chwile przed kwitnieniem nie wcześniej. Ja unika calcium będę dawał w czasie kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
23 godziny temu, mazurek95 napisał:

Czyli najlepiej poczekać do jakiego momentu? Mysle jeszczedać nica calcium i nie wiem dokładnie jakie by było najlepsze czasy aplikacji

Syp nitrabor pod koniec kwitnienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0

Co może być przyczyną czarnych plam na liściach a zwłaszcza na ich brzegach ?

Truskawki u mnie niestety słabo wybijają

IMG_20190411_152947.jpg

IMG_20190411_152950.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robię nawadnianie w truskawce, woda pójdzie z kranu bedzie nawadniane 4 rzędy po 100 metry na raz, chce wstawić dozownik inżektorowy 

Czy potrzeba wstawić regulator ciśnienia do 1,2 bara żeby nie rozrywało taśmy? i przy podłączaniu pierwsze dać dozownik czy regulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj