adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

viking    0
Dnia 15.07.2018 o 07:45, Agrest napisał:

Spokojnie, jeszcze będą żałować. Wszystkie ogłoszenia są zapisywane i ich usunięcie nic nie da. Jesienią  otrzymają listy polecone, będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Ja miałem kilka razy usuwane ogłoszenia. Po ostatnim  odpuściłem całkowicie. Jak chcę sprzedać to piszę, np truskawka czy porzeczka. nie wymieniam nazwy.

Kolega  za sadzonki porzeczki dostał  20tys zł. Po długim tłumaczeniu  doszli do jakiejś ugody.

Sami szkółkarze na chwilę obecną wyszukują i zgłaszają takie ogłoszenia

bez licencji jest Elsanta, Honeoye, Senga. Może jeszcze coś starego się znajdzie. Wszystko co nowe i wartościowe ma właściciela licencji.

Ja nawet na Elkacie się przejechałem. Myślałem że jest na tyle starą odmianą, że już nikt się nie upomni. Niestety Instytut w Brzeznej się upomniał.

A co jeśli sadzonki z licencjonowanej odmiany posadzę sobie na własnym polu obok, mają prawo oni to skontrolować i mnie ukarać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Prawa posadzić nie  masz. A co oni zrobią to już ich wola. Ty podpisujesz papier że nie będziesz namnażał bez  uiszczenia opłaty licencyjnej 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

czym teraz opryskać truskawki od zielska? Po skoszeniu liści wypieliłam na czysto, a teraz po deszczach jest masa wschodzących malutkich chwastów. Będę wdzięczna z pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki  oprysk na   siewki   głownie starzec  zwyczajny   i tasznik pospolity.  był juz  beetup trio.  czy   mozna   nim  powtorzyc  czy lepiuej cos innego

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

betanal progress pryskał moze ktoś moze cos wiencej powiediec o tym środku albo polecic jakis oprysk truskawki oplewione przejechany czym popryskac od zielska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viking    0

Ostatnio na truskawkach liście zaczęły mi się zwijać do góry na kształt łódki, ktoś wie co im dolega ?

IMG_20180719_170106.jpg

IMG_20180719_170127.jpg

IMG_20180719_170137.jpg

 

 

 

 

Edytowano przez viking

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek123    0
Gdzieś słyszałem że to może być niewydolność układu kożeniowego ale czy napewno?ile ludzi tyle teorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Zależy jaka skala problemu.

Tak robi się w początkowej fazie podgryzania przez pedraka.

Choroba systemu korzeniowego jak najbardziej możliwa np werticiloza.

Niektóre odmiany chyba przy porażeniu mączniakiem tak mogą reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

W jednym miejscu na polu wiosną bądź po ulewie stoi woda. Nie muszę mówić, że truskawkom to na dobre nie wyjdzie. Ziemia klasy 3. Tak czy siak, chce tam w przyszłym roku truskawki zasadzić. Czy głębosz w na tej działce mógłby zrobić korzystną robotę? 

 

Głęboszuje się po ścięciu zboża ściernisko bez uprawy wcześniejszej ? czy jak to wygląda? Ktoś robił? PS doczytałam się, że ziemia musiałaby być przeschnięta, bo jeszcze gorzej będzie. Doczytałam, że najlepiej zaraz po żniwach to robić. Więcej nie  umiem znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
21 godzin temu, Calineczka napisał:

W jednym miejscu na polu wiosną bądź po ulewie stoi woda. Nie muszę mówić, że truskawkom to na dobre nie wyjdzie. Ziemia klasy 3. Tak czy siak, chce tam w przyszłym roku truskawki zasadzić. Czy głębosz w na tej działce mógłby zrobić korzystną robotę? 

 

Głęboszuje się po ścięciu zboża ściernisko bez uprawy wcześniejszej ? czy jak to wygląda? Ktoś robił? PS doczytałam się, że ziemia musiałaby być przeschnięta, bo jeszcze gorzej będzie. Doczytałam, że najlepiej zaraz po żniwach to robić. Więcej nie  umiem znaleźć

Proponuje zastosowac EM-(efektywne mikroorganizmy) woda sie rozejdzie po polu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
To jakiś cud techniki na zdrenowanie pola? może daj namiary na te cudowne EM-y bo też mam parę działek że co roku mi wymięka zboże to może dam 10-krotnie większą dawkę i woda do sąsiada pójdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

chyba jesteśmy początkujący ? typowy objaw mączniaka

Dnia 19.07.2018 o 17:14, viking napisał:

Ostatnio na truskawkach liście zaczęły mi się zwijać do góry na kształt łódki, ktoś wie co im dolega ?

IMG_20180719_170106.jpg

IMG_20180719_170127.jpg

IMG_20180719_170137.jpg

 

 

 

 

chyba jesteśmy początkujący ? typowy objaw mączniaka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
Dnia 23.07.2018 o 15:28, ZELKOW napisał:

To jakiś cud techniki na zdrenowanie pola? może daj namiary na te cudowne EM-y bo też mam parę działek że co roku mi wymięka zboże to może dam 10-krotnie większą dawkę i woda do sąsiada pójdzie ;)

Poczytaj troche o tym I praktykuj zobaczysz efekty, stosuje EM-y I jestem zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Co polecacie zrobić z zachwaszczonym polem truskawki posadzonej w tym roku. Głównie komosa i chwastnica. Myślałem żeby to ściąć kosiarką i dalej czymś opryskać, co najlepsze na te dwa chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Sadzona truskawka w tym roku i juz jej zetniesz liscie? Wyrosnietych chwasto opryskiem juz nie zlikwidujesz. Opiel to, innego wyjscia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Cześć chłopaki, podpowie ktoś jaki oprysk doglebowo można zastosować teraz na dopiero co wypielone truskawki? aha- żeby alba nie dostała po tyłku...

Devrinol byłby ok, ale jest masakrycznie gorąco, na jesieni dopiero nim chciałam opryskać. Teraz coś lekkiego potrzeba. Na szczaw i komose. Więcej nic tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

tak, jest miejscami kwaśna, miejscami lekko kwaśna. Jesienią pójdzie kreda, podobno optymalny moment, ale teraz muszę zainterweniować... I tak, wiem, optymalny moment na odkwaszanie, to przed założeniem plantacji. Było siane wapno, widocznie zbyt mało. Azotop zwalcza to co potrzebuje, ale nie wiem jak Alba i Roxana go znosi. 

Może ktoś wie po jakim czasie widać efekt działania Azotopu? zrobiłabym próbę, tylko że jeśli to działa tak jak fusilade np, po około dwóch tygodniach cokolwiek widać, to nie zdążę takiej próby zrobić.

Edytowano przez Calineczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
6 godzin temu, Calineczka napisał:

Cześć chłopaki, podpowie ktoś jaki oprysk doglebowo można zastosować teraz na dopiero co wypielone truskawki? aha- żeby alba nie dostała po tyłku...

Devrinol byłby ok, ale jest masakrycznie gorąco, na jesieni dopiero nim chciałam opryskać. Teraz coś lekkiego potrzeba. Na szczaw i komose. Więcej nic tam nie ma

W programie ochrony truskawek jest np. Stomp Aqua albo Saherb 180 C, a czy nie zaszkodzą Albie to ręki nie dam sobie uciąć...najlepiej zrobić próbny oprysk

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.07.2018 o 17:51, Calineczka napisał:

W jednym miejscu na polu wiosną bądź po ulewie stoi woda. Nie muszę mówić, że truskawkom to na dobre nie wyjdzie. Ziemia klasy 3. Tak czy siak, chce tam w przyszłym roku truskawki zasadzić. Czy głębosz w na tej działce mógłby zrobić korzystną robotę? 

 

Głęboszuje się po ścięciu zboża ściernisko bez uprawy wcześniejszej ? czy jak to wygląda? Ktoś robił? PS doczytałam się, że ziemia musiałaby być przeschnięta, bo jeszcze gorzej będzie. Doczytałam, że najlepiej zaraz po żniwach to robić. Więcej nie  umiem znaleźć

Nie tam przeschnięta, ale nie jakaś mokra  że ciągnik się ślizga i uciągnąć nie może. Możesz i później z głęboszować też, nie musi to być zaraz po ściernisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

saherb w dwóch- trzech dawkach roxanie widocznej krzywdy nie robi.alba ma miejscami przyżółkłe liście. Z devrinolem na twoim miejscu bym sie nie czaił. do jesieni zdążą ci dwa razy zarosnąć jak teraz ich dobrze nie opryskasz. mnie się fartnęło że pryskałem po deszczu. ale jak poprzednimi laty nie miałem tego przywileju to przejazd 350 litrow samą wodą a z powrotem 50 -70 litrów z opryskiem.przynajmniej sumienie było czyste bo w skuteczność tego zabiegu nie wierzę

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj