adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

blabla    7

U mnie skup po 4 zł, ukrainki zbierają po 1,60 zł od koszyczka, no i jest na co popatrzeć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

blabla, który region polski po 4? część agrofotowiczów wrzuca fotki truskawek,to może dla odmiany wrzucisz zdjęcia ukrainek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
2 godziny temu, bonanza13 napisał:

blabla, który region polski po 4? część agrofotowiczów wrzuca fotki truskawek,to może dla odmiany wrzucisz zdjęcia ukrainek?

Świętokrzyskie , jak mi się uda jutro z ukrycia zrobić fotkę to wstawię na forumB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Któy 

42 minuty temu, blabla napisał:

Świętokrzyskie , jak mi się uda jutro z ukrycia zrobić fotkę to wstawię na forumB|

Który skup w Świętokrzyskim tak płaci ,jaka miejscowość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25604
2 godziny temu, blabla napisał:

U mnie skup po 4 zł, ukrainki zbierają po 1,60 zł od koszyczka, no i jest na co popatrzeć:D

A więcej szczegółów - za kg czy koszyk szypuła czy bez

U mnie 3,5 kg bez szypuły mazowieckie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, blabla napisał:

Świętokrzyskie , jak mi się uda jutro z ukrycia zrobić fotkę to wstawię na forumB|

 co Ty się bab boisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

lubelskie dzis bez szypulki po 3,7 pow opolski wczoraj byla po 3,5 moze bedzie 5  , 6 hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, misiekbz2 napisał:

Panowie cos na czerwona plamistość liści i brunatna zgnilizne jak juz jest owoc?

 

pewnie niczym nie było pryskane

jest jeszcze mocniejszy scorpion co ma 3 dni karencji

na czerwoną to chyba żadnego nie ma zarejestrowanego tylko wspominają co nie którzy że działa i na czerwoną

moim zdaniem teraz to już nic nie zdziałasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja ze świętokrzyskiego i wczoraj 3zł za kg ,a dziś 3.20 bez szypułki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Wczoraj 3.70zl kg :) mazowieckie. Racyl stwierdzilem ze nie bede pryskal, wiecej szkody narobie jadac ciagnikiem I jeszcze koszt oprysku. Pogode zapowiadaja do 30st wiec nie powinno sie nic dziac. Pierwszy raz zerwalismy to bylo troche nagnitych, teraz sporadycznie wpadnie zgnita. Najbardziej roksana, wyglada tak jak by sie ugotowala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Panowie u was też pobierają opłate targową z gminy w każdym miejscu co popadnie ? Mam stoiska na terenach prywatnych i dzień w dzień musze płacić opłate targową, dziwi mnie tylko to czemu nie przyjada do domu tam tez sprzedaje truskawki i nie musze płacić tej opłaty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, MarcinWoos napisał:

Wczoraj 3.70zl kg :) mazowieckie. Racyl stwierdzilem ze nie bede pryskal, wiecej szkody narobie jadac ciagnikiem I jeszcze koszt oprysku. Pogode zapowiadaja do 30st wiec nie powinno sie nic dziac. Pierwszy raz zerwalismy to bylo troche nagnitych, teraz sporadycznie wpadnie zgnita. Najbardziej roksana, wyglada tak jak by sie ugotowala:)

 

Też mi dawała skrórzasta zgnilizna w tamtym roku we florence.

Mam trochę roksany na jesieni sadzonej. 2 razy luna, yamato i jeszcze inne. nie ma szans żeby oprysk nie doleciał i też ta zgnilizna się pojawiła na kilku krzakach

praktycznie nie ma środków co by producenci deklarowali że na tą chorobę działa po za luną, polywersum

 

2 godziny temu, sosyn94 napisał:

Panowie u was też pobierają opłate targową z gminy w każdym miejscu co popadnie ? Mam stoiska na terenach prywatnych i dzień w dzień musze płacić opłate targową, dziwi mnie tylko to czemu nie przyjada do domu tam tez sprzedaje truskawki i nie musze płacić tej opłaty ...

 

 

To Cie w ciula robią.

Jak można pobierać opłatę targową za nie swój teren. Ten teren nie jest targowiskiem gminnym. każde targowisko gminne zazwyczaj jest wyznaczone i ogrodzone

 

Ja handluje na targu to płacę opłatę targową bo spółdzielni mieszkaniowej to jest teren.

Jakby tak iść myśleniem urzedników z Twojej gminy to ja musiałbym  płacić opłatę do urzędu miasta i jeszcze wie komu

 

Sąsiadka stoi w innej dzielnicy na terenie innej spółdzielni mieszkaniowej koło stokrotki to dosłownie nic nie płaci.

teren należy do spółdzielni mieszkaniowej a nie myśwl sobie że do stokrotki i sprzedających też sporo i za darmochę stoją

Znależli jeleni i ich  skubią jak się dają

 

Na targowisku nawet jak są placowi i jak ktoś sie uprze nie zapłacić to i tak mu nic nie zrobią.

Wiadomo będą straszyc i tak nic nie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

A jak u was cena detaliczna? Centralna Polska, a dokładnie Kutno dzisiaj 5zł targ 6zł miasto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
3 godziny temu, rlbyszew napisał:

A jak u was cena detaliczna? Centralna Polska, a dokładnie Kutno dzisiaj 5zł targ 6zł miasto. 

8-9zł/kg Południe okolice Tychów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25604

Wczoraj wzrost z 3.5 na 3.7 netto/kg bez szypuły 

Dziś tradycyjnie bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25604

To gdzie takiego hojnego klienta można znaleźć i  za jaką odmianę tak przepłaca?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Malopolska😉 w okolicy nie ma nikt truskawek wiec placa😀 

Honey i Roxana 😜 wnet bede musial chyba troche taniej sprzedawac😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9
Dnia 25.05.2018 o 21:22, racyl napisał:

 

pewnie niczym nie było pryskane

jest jeszcze mocniejszy scorpion co ma 3 dni karencji

na czerwoną to chyba żadnego nie ma zarejestrowanego tylko wspominają co nie którzy że działa i na czerwoną

moim zdaniem teraz to już nic nie zdziałasz

Luna 2 razy była i ot zdziwienie właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
5 godzin temu, misiekbz2 napisał:

Luna 2 razy była i ot zdziwienie właśnie

Tylko lunę stosowałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, misiekbz2 napisał:

Luna 2 razy była i ot zdziwienie właśnie

Luna to tylko działa na kieszeń plantatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3
10 godzin temu, Pasquallo napisał:

7.8 +vat łubianka łuskanych w łodzkiem\wlkp dzisiaj

 

 

W jakich rejonach w łódzkim tak płacą.Czy u was też truskawki foliowe dały połowę plonu i już się kończą.

10 godzin temu, Pasquallo napisał:

7.8 +vat łubianka łuskanych w łodzkiem\wlkp dzisiaj

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze ja mam pytanie odnosnie podlewania truskawek przez t-tapy .normalnie to 30 tys na hektar wody ale nie wiem jak postepowac kiedy sa upaly czy podlewac taka iloscia wody czy mniejsza?pytam bo znajomy mowil mi zeby uwazac z woda zeby nie zalac korzeni za bardzo bo przy tak wysokich temp.moga sie zaparzyc???no i jeszcze czy jak upal to lac tylko wieczorem czy bez znaczenia?u nas wczoraj 33 st w sloncu bylo.prosze o odpowiedz i pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj