adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Michal15275    1

pryskał ktoś pole Dewrinolem i potem za miesiąc sadził sadzarką 

 

Ja tak chciałem zrobić w tym roku. Zawsze pryskałem 2 tyg po posadzeniu Venzarem teraz myślałem zrobić to przed sadzeniem.

Tak czy siak trzeba czymś popryskać bo inaczej chwast zacznie wschodzić a jak będzie łagodna zima to go nie wymrozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Właśnie o to chodzi żeby prysnąć jesienią by póżniej przez łagodną zimę nie był już na wiosnę za duży np. starzec zwyczajny , bodziszek

Gdzieś czytałem że przed sadzeniem pryskał ktoś Dewrinolem i za kilka tygodni gdy ziemia osiadła sadził ale tylko sadzarką 

Chociaż sadzarka i ciągnik odkryje ziemie nie pryskaną .. 

W etykiecie Dewrinola jest napisane że po posadzeniu można nim pryskać po 4 miesiącach

 

Inne środki po posadzeniu Venzar/Lenazar/Azotop to minimum 14-20 dni

A może Beet up min 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co powiecie o tym sprzecie do upray miedzyrzedzi lub co lepszego tańszego polecicie mam  z 40 ary

https://www.olx.pl/oferta/opielacz-opsypnik-pielnik-idealny-do-truskawek-i-nie-tylko-bomet-CID757-IDkdL1g.html

 

 

zawracanie d*py !!

 

lepiej zrób sobie glebogryzareczkę z mostu od poloneza lub żuka to ci nawet i rozłogi potnie bo ten sprzęt z linka to bedzie wyrywał i mateczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Racyl normalnie bym ci polała :)
Solaris popatrz na sprzedajemy pl tam czsami fajne glebogryzarki można kupić w podobnej cenie do tego czegoś z linku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli coś takiego szukać?  A jest ktoś w stanie powiedzieć jaki rozstaw miedzyrzedzi robić  pod c360? 

glebogryzarka-do-truskawek-307260527.jpg

 

 

przy uprawie takimi glebogryzarkami podwójnymi za bardzo nie ma tylu mozliwości rozstawu jak przy tych potrójnych fabrycznych gdzie jest po środku trzecia

 

nie którzy sadzą wszystkie rzędy co 70cm i wtedy wszystkie miedzy rzedzia możesz przejść

u tych co handlują sadzonkami widziałem nawet co 140cm

 

wszystko zależy też od opon na ciągniku bo przy tych standardowych w c-360 nie da rady uprawiać miedzyrzędzi w truskawkach sadzonych co 80cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Pewnie co 130cm by wystarczylo. Zmierz sobie rozstaw kol i bedziesz wiedzial. Wg mnie w trusk potrzebna jest glebogryzarka np taka jak wyzej. Ale pielnik takze. Bo caly czas glebogryzarka nie bedziesz robil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

A czy kół nie można dostosować do międzyrzędzi?
Osobiście uważam że glebogryzarka to najlepszy pomysł- a jeszcze taka z podsiewaczem nawozu to już super sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Z podsiewaczem to pielnik a nie glebogryzarka. Musisz mieć i to i to bo np w młodych bez sensu jest glebogryzarka od początku robić. Najpierw odrosty pielnikiem kierujesz w rządek. Mam wąskie koła w c360 i Honeya sadze 90/60/90 a roxane 100/60/100 i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z podsiewaczem to pielnik a nie glebogryzarka. Musisz mieć i to i to bo np w młodych bez sensu jest glebogryzarka od początku robić. Najpierw odrosty pielnikiem kierujesz w rządek. Mam wąskie koła w c360 i Honeya sadze 90/60/90 a roxane 100/60/100 i jest ok.

 

tylko z dwiema głowicami roboczymi nie zrobi odległości 60. jak masz potrójną to się da bez problemu ale tej najprostszej z mostu się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witam, moja plantacje nawiedzil sporek polny, podobno to objaw kwasnej ziemi? Powiecie mi jak go zwalczyc? Wysypal sie tylko w jednej czesci pola do polowy od lasu lisciastego. Podejrzewam ze liscie spadajace na zime zakwasily bardzo glebe. Wapnowalem pole dwa lata temu i w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Jak szykujecie sadzonki to skracacie korzenie?

Tak ja skracam bo wtedy przy sadzeniu sie nie zawijaja tak, liscie tez obcinam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Liście nie zakwaszają gleby, no może nie do końca, w każdym razie to po prostu las wyciąga wszystkie składniki.

Kacper83,to zależy jakie chwasty przeważają u Ciebie.

Z tym obcinaniem korzeni truskawek to był żart? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Liście nie zakwaszają gleby, no może nie do końca, w każdym razie to po prostu las wyciąga wszystkie składniki.

 

Kacper83,to zależy jakie chwasty przeważają u Ciebie.

 

Z tym obcinaniem korzeni truskawek to był żart? :)

Co w tym dziwnego że skraca korzenie ? Nawet zalezane jest żeby skrócić o 1/3 korzeń, pobudza się go wtedy na starcie i lepiej się przyjmuje. Z drugiej strony po co martwić się czy korzeń czasem nie jest podwinięty jak można go skrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

przy uprawie takimi glebogryzarkami podwójnymi za bardzo nie ma tylu mozliwości rozstawu jak przy tych potrójnych fabrycznych gdzie jest po środku trzecia

 

nie którzy sadzą wszystkie rzędy co 70cm i wtedy wszystkie miedzy rzedzia możesz przejść

u tych co handlują sadzonkami widziałem nawet co 140cm

 

wszystko zależy też od opon na ciągniku bo przy tych standardowych w c-360 nie da rady uprawiać miedzyrzędzi w truskawkach sadzonych co 80cm

mam standardowe opony czyli robić wszytskie rzędy na 70?

 

kiedy najlepiej sadzić mam teraz prace od rana do nocy codziennie jutro moge posadzić z połowe i za tydzień z połowe   nie bedzie za pózno ? lepiej teraz czy na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek wiesz jak wytepic sporka polnego?

Chwast jednoroczny, po mrozie upadnie z tego co czytam.

Mi się teraz np. rzuciła żółtlica drobnokwiatowa, też nie ruszam bo to po mrozie padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Borczok radze przeczytać ostatni nr.Jagodnika 

Edytowano przez daniel10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj