adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

radosz    0

Znacie jakieś tańsze zamienniki Basty? Musze czymś usunąć rozłogi w roksanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znacie jakieś tańsze zamienniki Basty? Musze czymś usunąć rozłogi w roksanie.

 

 

reglone

 

najlepiej mechanicznie glebogryzarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Dzięki za odp.
Wiem ze mechanicznie się to robi ale strasznie dużo czasu zajmuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

nie wiem co sie z nimi dzieje.. co 5-ty krzak taki uschniety w dwóch rządkach od miedzy a gdzieniegdzie tez i w srodku pola. Ktos jakis pomysl? Bylo pryskane leopardem w normalnej dawce ale to z miesiac temu

post-213970-0-45503500-1504610006_thumb.jpg

post-213970-0-86448600-1504610022_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może łąka po sąsiedzku i saletra zaleciała? Ilo letnia ta truskawka, jakieś słabe te krzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Czym teraz można wykonać zabieg z odżywek oprócz krzemowego ew. krzemowo wapniowego? Przed zimą to słyszałem, że cynk

Btw. wiecie, że topsin jest już znowu dopuszczony w truskawkach na szarą, mączniaka i białą plamistość? Generalnie w zeszłym roku miałem zamiar opryskać nim pole po zbiorze, ale zostałem zjechany, że rak i takie różne. Że nie ma zezwolenia na truskawki... Nie twierdze, że nie jest rakotwórczy, czy szkodliwy. Morał jest jedynie taki, że w środowisku środków ochrony roślin liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa na zezwolenia itp, itd. Jakoś do 2013 roku był dopuszczony, potem czasowo nie, a teraz nagle znowu tak. I to dostał rozszerzenie na wiele roślin, jedynie co to zalecaną dawkę zmniejszyli do max 1.5 L na ha. Nie używałem go przez ten czas, żeby po prostu mieć czyste sumienie, że truje ludzi. Tak samo jest z wieloma innymi środkami.

 

PS. mój komentarz nikogo nie atakuje, może to jedynie aluzja do pseudo naukowców i osób które są odpowiedzialne, za wydawanie zezwoleń. Gadają tak, jak im się zapłaci.

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

No slabe bo uschly przeciez pisalem. Saletra raczej watpie ze sypal bo obok byla pszenica
A truskawka pierwszy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Jakie dawki stosujesz? Jade, kupuje i sypie.

 

Jeśli nie masz analizy gleby to średnio 200 kg/h super fostatu potrójnego i 250 kg siarczanu potasu. W każdym bądź razie ja tyle dawałem i było ok. Możesz również opryskać glebę rosahumusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Jeśli nie masz analizy gleby to średnio 200 kg/h super fostatu potrójnego i 250 kg siarczanu potasu. W każdym bądź razie ja tyle dawałem i było ok. Możesz również opryskać glebę rosahumusem.

Nie posiadam analizy gleby, na wiosne tego roku bylo dane wapno, w sierpniu obornik i spryskalem em-mami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzanna    0

Jaki oprysk na mlecz  w truskawce z roku na rok jest go coraz wiecej, i na tasznik pospolity

Na mlecz to lontrel ale ja walczę z JERZYNĄ POPIELICA ma ktoś coś wyprubowanego? Randap z chwastoksem nie daje rady a na kawałku który miały być truskawki jest tego moc.Podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Na Honeya 3razy po 2 l i jest dobrze. Alba i Roxana zgodnie z etykieta tj 3×1.5l. Wszystko zależy w jakim stadium rozwoju są chwasty,im mniejsze tym dawka powinna być ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Czy można teraz posypać pogłównie truskawki kredą czy lepiej czekać do jesieni?

Na jeżynę popielicę zastosuj starane 250 ec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzanna    0

Czy można teraz posypać pogłównie truskawki kredą czy lepiej czekać do jesieni?

Na jeżynę popielicę zastosuj starane 250 ec.

Dzięki ,a czy teraz jak opryskam pole może być wsadzona truskawka za miesiąc po tym środku?mam dobry kawałek ale właśnie jest tam na bogato tej jeżyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Dzięki ,a czy teraz jak opryskam pole może być wsadzona truskawka za miesiąc po tym środku?mam dobry kawałek ale właśnie jest tam na bogato tej jeżyny

 

Myślę że nie powinno się nic stać złego

nie wiem co sie z nimi dzieje.. co 5-ty krzak taki uschniety w dwóch rządkach od miedzy a gdzieniegdzie tez i w srodku pola. Ktos jakis pomysl? Bylo pryskane leopardem w normalnej dawce ale to z miesiac temu

 

U mnie jest podobnie, co któryś krzak jest jakiś słaby i uschnięty i wydaje mi się że to robota nornic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

pryskał ktoś pole Dewrinolem i potem za miesiąc sadził sadzarką 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj