adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    355

zadnymi herbicydami nie mozna pryskac truskawek jesli temperatury sa tak wysokie (nawet jesli pozwala na to etykieta) i dodatkowo panuje susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja pryskalem albe i to lontrelem i przed tymi upalami co byly wczesniej i nic jej nie jest. Podstawa jest kondycja truskawki przed zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witam, szykuje pole pod truskawki, nawiozlem obornikiem i spryskalem to EM-ami wsialem gorczyce i moje pytanie brzmi co dalej? Nawozic teraz pole nawozami sztucznymi? Czy dac przed sadzeniem? A moze nie sypac nic przed sadzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, szykuje pole pod truskawki, nawiozlem obornikiem i spryskalem to EM-ami wsialem gorczyce i moje pytanie brzmi co dalej? Nawozic teraz pole nawozami sztucznymi? Czy dac przed sadzeniem? A moze nie sypac nic przed sadzeniem?

 

Prawie jest już czas na sadzenie a Ty dopiero siejesz gorczycę ? kiedy Ty chcesz te truskawki sadzić w listopadzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawie jest już czas na sadzenie a Ty dopiero siejesz gorczycę ? kiedy Ty chcesz te truskawki sadzić w listopadzie ?

Jak najpóźniej, kiedy największa wilgotność, żeby się przyjęła, ja zacznę od 1 października, mam do posadzenia 4ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

To raczej bledne myslenie. Przyszly rok chodzisz przy tej trusk i pielisz, zbiory mikre, wieksza szansa na wymarzniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Prawie jest już czas na sadzenie a Ty dopiero siejesz gorczycę ? kiedy Ty chcesz te truskawki sadzić w listopadzie ?

Zawsze sadze w październiku i jest ok. Nie posiadam nawodnienia wiec nie ma sensu sadzic w popiołu truskawek, gorczyca ma prawie 2miesiace zeby urosnac powinno jej wystarczyc zwlaszcza ze dobrze zlalem obornik EM-ami. Masz jakies zalecenia co do nawozu? Nie chce wiecej dawwc azotu.

 

To raczej bledne myslenie. Przyszly rok chodzisz przy tej trusk i pielisz, zbiory mikre, wieksza szansa na wymarzniecie.

Myslenie jest dobre tylko nie wszyscy posiadaja dogodnych warunkow do sadzenia w sierpniu.

Edytowano przez MarcinWoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sobie radzicie z kwiatami zeby zrobic matecznik z truskawek -na innym forum ktos pisal ze mozna na kwiaty zastosowac gaz lpg,cng z butli i przemrozi je -próbował ktoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Obcinam kwiat gracą na wszystkich bo póżno sadzę - nie mam nawodnienia .

 

Też przypaliłem lekko goltix + beet up - wina upałów i suszy , ale chwastów brak , prysnę chyba terra sorb complex do 1l/ha

 

stosował ktoś obornik ze słomy po LANCET PLUS 125 WG - w etykiecie jest  że słoma nie może być użyta do ściółkowania międzyrzędzi

pole po Lancecie po upływie 23-25 miesięcy a obornik po jakim upływie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Jakie wapno polecacie zastosować i w jakiej dawce, aby zahamować wzrost skrzypu polnego w truskawce drugorocznej. Chciałbym zastosować je właśnie teraz po opieleniu, bo aktualnie na jednym kawałku mam problem tylko z tym chwastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli wiedziałeś, że jest skrzyp na polu, to przed założeniem plantacji należało go zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie wapno polecacie zastosować i w jakiej dawce, aby zahamować wzrost skrzypu polnego w truskawce drugorocznej. Chciałbym zastosować je właśnie teraz po opieleniu, bo aktualnie na jednym kawałku mam problem tylko z tym chwastem.

 

 

Nic wytępi tego dziada żadne wapno posiane po wierzchu !!!

Możesz siać po tych truskawkach kredę a nawet wapno tlenkowe(budowlane) i dziad dalej będzie, mozesz pryskać z osłoną chwastoxem extra bedzie niby podtruty ale i tak bedzie odbijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

W takim razie, jak skutecznie przygotować stanowisko pod truskawki aby ten skrzyp już tak nie rósł ? Teraz przed założeniem plantacji już drugi raz stosowałem chwastox extra na ściernisko, bo po 3 tyg już powoli zaczął wyłazić od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W takim razie, jak skutecznie przygotować stanowisko pod truskawki aby ten skrzyp już tak nie rósł ? Teraz przed założeniem plantacji już drugi raz stosowałem chwastox extra na ściernisko, bo po 3 tyg już powoli zaczął wyłazić od nowa.

 

Ten sam problem przerabiam. po starane, fernando tez odbija.

dużo, dużo, duzo wapna najlepiej tlenkowego i głębosz bo dziad potrafi rosnąć i 2 metry w głąb

 

po 3 tonach wapna tlenkowego w pszenicy już go mniej było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Mi też się wydawało że to rdest tylko myślałem że to bardzej jest rdest ptasi. Ciężko jest się go pozbyć mechanicznie bo ma długie korzenie i nie da się ich do końca wyrwać. Po jakimś czasie odbija na nowo. Czytałem że lontrel bierze rdest plamisty i powojowy ale czy weźmie też ptasi? Jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzanna    0

To jest powój polny taki sam niezniszczalny jak i skrzyp nawet po pedzlowaniu nierozcieńczonym randapem odbija zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Hej ;) tak sobie myślę, że jak już zacząłem się bawić w truskawki, to dobrze by było zbadać chociaż glebę na odczyn, fosfor, potas etc. Najbliższa okręgowa stacja chemiczno-rolnicza jest dość daleko ode mnie. Orientujecie się może, czy jest taka możliwość żeby dostarczyć próbki do badania pocztą albo kurierem? Może jakaś prywatna firma coś takiego ogarnia? Jutro obdzwonię te stacje, ale może ktoś coś w tej sprawie wie? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

dziękuje jaro86 ;) 

 

opłaca się dopłacić za za zalecenia nawozowe te 20 zł do próbki? czy sam ogarnę z Waszą pomocą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj