adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Racyl ,OziOzi,Cinek????nikt nie wie co jest?/?????

 

a może to w drugą stronę i tego wapna jest mało ?

spójrz na to

http://intermag.pl/nawozy/zalecenie-uprawne/zalecenia-nawozowe-truskawka

Racyl ,OziOzi,Cinek????nikt nie wie co jest?/?????

 

a może to w drugą stronę i tego wapna jest mało ?

spójrz na to

http://intermag.pl/nawozy/zalecenie-uprawne/zalecenia-nawozowe-truskawka

 

 

 

A nie lepiej odżywkę magnezowa np agroleafa? Z tymi 15 to Cie poniosło

 

Ma rację bo na moim siarczanie 7 wodnym jest napisane roztwór 1,5% na truskawki czyli 1,5kg na 100l wody.

 

6kg na 400l

 

na zboża się daje 5kg na 100l

siarczan jest poprostu tani bo 25kg kupi za 32zł

sam też dawałem końską dawkę na wiosnę ale teraz nie ma potrzeby przesadzać

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racyl tak wlaśnie podejerzewam ze jest wapnia za mało a intermag ma vapnovit i optical ale informacje na temat ich stosowania jest tylko przed i w trakcie zborów,,Nie wiem co im teraz podac,zeby bylo dobrze.Może coś podpowiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja mam agroleafa sprawdzonego. Daj to tego jeszcze aminokwasy i powtórz ze 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Podobny wieloskladnik do yara mila complex? Bo nigdzie nie moge dostac a jak jest w jednym sklepie to 93zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Iwonazbyszek mozliwe ze to brak wapnia. Nie zaszkodzi jak dasz w odzywce dolistnie. Lub tez uszkodzenie herbicydowe bylo czyms robione na chwasty ? Blaucorn odpowiednik yara. Masz tez do wyboru fructus bontar rosafert i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

witam mam pytanie czy beetup compakt 160SC  można używać w truskawce bo mam nie otwierany chyba z buraków został

 i czy moge zmieszać go z lontrelem 

lub co innego wymysleć  najwiecej jest gwiazdnicy , w mniejszych ilościach żółtlica komosa ostrożeń i rdest powojowaty

Edytowano przez solaris1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Na jakieś 400l wody 15kg siarczanu magezu siedmiowodnego powinno być dobrze. Daje 3-4% prawie do każdego oprysku. Ile można dostarczyć Mg w tym agrolefie? A znalazłem 5kg to 0,8kg Mg. Dając 12kg siarczanu Mg w 300l wody dostarczam 1,92kg Mg

 

Zmniejsze dawke na 12kg zeby nie przesadzic. Zalaczam zdj, siarczanu magnezu dostarcze i powinno byc juz dobrze. Co o tym sadzicie?

post-182503-0-26113100-1500639218_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iwonazbyszek mozliwe ze to brak wapnia. Nie zaszkodzi jak dasz w odzywce dolistnie. Lub tez uszkodzenie herbicydowe bylo czyms robione na chwasty ? Blaucorn odpowiednik yara. Masz tez do wyboru fructus bontar rosafert i inne

 

cinek zadnego herbicydu nie stosowalam tylko babopielik :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

jaka odmiane polecacie na poczatek uprawy? Chce aby odmiana byla wczesna jak najwczesniejsza. Chce na wiosne nakrywac uprawe agrowloknina. Chce wsadzic to na agrotkaninie w ilosci 10 tys sztuk na poczatek. Co byscie mi polecili? jakies tam doswiadczenie z warzywami mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaka odmiane polecacie na poczatek uprawy? Chce aby odmiana byla wczesna jak najwczesniejsza. Chce na wiosne nakrywac uprawe agrowloknina. Chce wsadzic to na agrotkaninie w ilosci 10 tys sztuk na poczatek. Co byscie mi polecili? jakies tam doswiadczenie z warzywami mam

 

Marmoladę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Cinek a jeśli są?
Miałem to w tamtym roku i jeszcze na liściach takie nie kształtne plamy. Wyglądało to tak jakby olej(przepał) z ciągnika na niektóre krzaki poleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Na lodydze jesli jest slabe przewodnictwo wapnia tworza sie brazowe dlugie plamy. Olej tez moze byc z opryskiwacza z pompy jak peknie membrana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Oki łodygi wiem o czym mówisz. Jeśli chodzi o liście, wygląda to tak jakbyś wziął pędzel grubości 2-3 cm i lekko poleciał po liściach. Na pewno nie jest to żaden olej.
Pytanie nr 2
Wczoraj wieczorem dobrze popadało a dzisiaj wlasnie pryskam doglebowym. 24 po opadach będzie coś działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odzywka wapniowa zastosuj. A jak z łodyga? Sa na niej przebarwienia brazowe?

 

tez polecasz agroliwa calcium?tak sa przebarwienia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Moze byc agroleaf wapniowy czy wapnovit. Jesli to mlode truskawki mozesz tez dac seniphos fosfor i wapn tylko troche malo tego wapnia w nim jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Cinek wyczytalem ze truskawki najlepiej wapnowac pozna jesienia, wapnem weglanowym, dobre mam informacje? Jak tak to w jakich ilosciach? Nie posiadam badan gleby, jedynie zakupilem ph metr i chce to zrobic tak by nie przesadzic. Ziemie posiadam bardzo lekka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja zawsze wapnuje jesienia. Daje od 300 do 500 kg na hektar w zaleznosci od ziemi plonu jaki mialem podczas sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Cześć. Znowu potrzebuje Waszej pomocy. Jakieś dwa tygodnie temu opryskałem truskawki dursbanem w dawce 4.5 l na ha i dzisiaj znowu znalazłem pędraka. Nie wiem, może za płytko wymieszane z ziemią, może deszcz za mały poszedł po nim? Do rzeczy.  Czy dopuszczalne jest powtórzenie zabiegu w dawce 5 l przed najbliższymi zapowiadanymi deszczami? @racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj