adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

MarcinWoos    9

Zalezy czy duzo masz polapanych. Jak duzo to moga wyrywac ci sie stare krzaki bo te wasy nawet jak poderwiesz to przyjma sie.

Tyle jest.

post-182503-0-25340700-1499937208_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Patrząc po zdjęciach w intetnecie to wydaje mi się, że to jednak sporek polny. Jest to chwast dwuliścienny, tak ? Jakim środkiem można opryskać na kiełki, aby go załatwić. Nie wiem czy devrinol podziała na ten sporek polny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czym pryskacie truskawki od chwastów po scieciu jak tylko trochę odbija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

Witam. Jaką odmiane polecacie na poczatek uprawy? Chce aby byla wczesna i nakryc ja na zime. Myslalem nad Clery czy to dobry wybór?


Znacie kogoś kto wypożycza maszyne do kladzenia agrotkaniny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

Witam jaki sirodek na dwuliscienne chwasty mlode truskawki roczne
Witam jaki sirodek na dwuliscienne chwasty mlode truskawki roczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy to prawda że goltix został wycofany? Taką informacje dostałem w sklepie gdzie zazwyczaj się zaopatruje. Kupiłem w innym bez paragonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Czy jak podczas zabiegu poprzygniatalem truskawke traktorem to one odrosna czy nic z nich nie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Czy jak podczas zabiegu poprzygniatalem truskawke traktorem to one odrosna czy nic z nich nie bedzie?

 

teraz przez 10 lat nic tam nie urosnie :)  a tak serio to nic sie nie stanie, luzik

 

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jak podczas zabiegu poprzygniatalem truskawke traktorem to one odrosna czy nic z nich nie bedzie?

 

jak przejdą po tej plantacji dwie dorodne dziewice to nic im nie będzi :D

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy jak podczas zabiegu poprzygniatalem truskawke traktorem to one odrosna czy nic z nich nie bedzie?

Ze dwa lata temu kilka razy przejechałem po truskawkach class dominator 85 ze zbiornikiem pełnym grochu i nic im nie było

 

to goltix wycofany czy nie bo w internetach nic nie mogę znaleźć

http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin

 

znalazłem że jest do 31lipca

http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin/(product)/344333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Nic im nie bedzie.ja ustawilem wezej zeby zeby sie bardzo nie ciagnely i po tygodniu juz prawie jesy jak bylo.
Racyl,zapomniales dodac ze te dziewice musza byc pelnoletnie,bo dzieci niestety nie podzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie otóż wystąpił u mnie na plantacji wręcz ksiązkowy brak wapnia myslicie że optikal lub vapnowit byłby ok?ph gleby w porządku 5,8.a może co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Jesli ktos stosowal polaczenie venzar + devrinol na wiosne to w jakich ilosciach /ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Dursban tez tylko do konca roku. Iwonazbyszek sprawdz lodyge tam najpierw widac niedobory wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

witam,mam pytanie otóż wystąpił u mnie na plantacji wręcz ksiązkowy brak wapnia myslicie że optikal lub vapnowit byłby ok?ph gleby w porządku 5,8.a może co innego?

podaj prosze wyniki analizy gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dursban tez tylko do konca roku. Iwonazbyszek sprawdz lodyge tam najpierw widac niedobory wapna.

 

gdzie piszę o tym dursbanie ?

witam,mam pytanie otóż wystąpił u mnie na plantacji wręcz ksiązkowy brak wapnia myslicie że optikal lub vapnowit byłby ok?ph gleby w porządku 5,8.a może co innego?

 

jaki to jest dla ciebie książkowy objaw braku wapnia ?

podaj prosze wyniki analizy gleby

 

sąsiad też zrobił analizę gleby było ok więc zasiał buraki a teraz marnota i place. pewnych rzeczy się po prostu nie oszuka analizą. około 200kg wapna co roku  jest pobierane i wywożone z gleby

Nic im nie bedzie.ja ustawilem wezej zeby zeby sie bardzo nie ciagnely i po tygodniu juz prawie jesy jak bylo.

Racyl,zapomniales dodac ze te dziewice musza byc pelnoletnie,bo dzieci niestety nie podzialaja

 

Muszą być co najmniej takie

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sWnZdkf4dgw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj