adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51

No to ten w płynie właśnie tak działa ten w proszku jest lepszy dla truskawki. I co nie było żadnych chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Chcialem zlikwidowac fiolka bo zajal plantacje.ale ostatecznie fiolka zlikwidowala talerzowka.pryskane po scieciu i uprawce kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Racyl po oprysku od razu deszcz? Co ty godosz

 

Dobrze godo. Chloropiryfos na szkodniki glebowe dobrze jest dawać w deszcz żeby poszedł jak najgłębiej i tam zadziałał gazowo. Podobnie pendimentalina (stomp) świetnie działa aplikowany w czasie niewielkiej mżawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c405    0

na rumian i żułknicę najlepszy lontrel

dzięki za podpowiedz,tez myslalem o Lonterze. A czym prysnąć hanoyke i w jakiej dawce,teraz na czyste-oplewione młode truskawki,cos na wschodzace chwasty? co byscie doradzili?  pozdrawiam.

Edytowano przez c405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

A to już nie wina Tuska ? :D

Nie pisz głupot mam sadzonki malwiny z dwóch nie zależnych żródeł  i czegoś takiego nie ma

 

Na pewno jest podatna na roztocza i przedziorki bo liście bardziej kręci niż florence

Ja swoje już od samej wiosny zabezpieczyłem. może w tym jest problem jeśli nie wszystkie krzaki jeden poi  drugim tak wyglądają u marzeny

 

na mały a wręcz malutki rumian to lontrel w dawce z etykiety podziała

 

malwina ma coś takiego. I to jest wada genetyczna

http://kraege.de/pol/produkty/truskawki/spaete-sorten/malwina/

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Dobrze godo. Chloropiryfos na szkodniki glebowe dobrze jest dawać w deszcz żeby poszedł jak najgłębiej i tam zadziałał gazowo. Podobnie pendimentalina (stomp) świetnie działa aplikowany w czasie niewielkiej mżawki

Mowisz o srodkach doglebowych? Czy stosowanie dolistne tez jest korzystniejsze gdy po chwili spadnie deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No pewnie że doglebowo. Jak chcesz nalistnie zniszczyć pędraki, drutowce i opuchlaki. Przecież wiadomo że nalistnie to deszcz zmyje na glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

czy macie jakiś sposób żeby usunąć chwasty z międzyrzędzi nie podrywając krzaków? Pędy powrastały w chwasty, próbowałem pielnikiem z gęsią stopą ale rośliny się podrywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

czy macie jakiś sposób żeby usunąć chwasty z międzyrzędzi nie podrywając krzaków? Pędy powrastały w chwasty, próbowałem pielnikiem z gęsią stopą ale rośliny się podrywają

 

kolego najlepsza jest glebogryzarka po zbiorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

malwina ma coś takiego. I to jest wada genetyczna

http://kraege.de/pol/produkty/truskawki/spaete-sorten/malwina/

 

przeczytaj ze zrozumieniem to w tym linku

 

jakby to była wina wady genetycznej to ja też powinienem mięć takie krzaczki jak u marzeny. a nie mam ani jednego.

nie wiadomo do końca jakie zabiegi były robione w tej truskawce. na pewno wiemy że była mało nawożona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie była obficie nawożona. W 10 % roślin mi to wyskoczyło. Mam na wysokich foliowanych wałach

 

 

<<Z około 3 % owoców wyrastają liście. To jest defekt genetyczny, jest to około jeden owoc na roślinę.>>

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

No tak ale ja nie mam opuchlakow i pedrakow. Chodzi mi tylko o chwasty. I czy na chwasty opryskiem doglebowym tez jest korzystny deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie była obficie nawożona. W 10 % roślin mi to wyskoczyło. Mam na wysokich foliowanych wałach

 

 

<<Z około 3 % owoców wyrastają liście. To jest defekt genetyczny, jest to około jeden owoc na roślinę.>>

 

i też takie karłowate krzaki ?

No tak ale ja nie mam opuchlakow i pedrakow. Chodzi mi tylko o chwasty. I czy na chwasty opryskiem doglebowym tez jest korzystny deszcz?

 

jasne że jest i to bardzo bo oprysk od razu zaczyna działać i jest rownomiernie roprowadzony na glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak na chwasty herbicyd to nie w czasie deszczu a na wilgotną glebe. Przynajmniej dla większości doglebowych takich jak stomp i dewrinol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak na chwasty herbicyd to nie w czasie deszczu a na wilgotną glebe. Przynajmniej dla większości doglebowych takich jak stomp i dewrinol

 

oprysk środkiem doglebowym w czasie deszczu jest najlepszy bo póżniej na liściach truskawki nic nie zalega i truskawka nic nie wciągnie.

wiadomo opad musi być nie intensywny

sprawdzone kilkatrotnie nie ma co dyskutować a przede wszystkim najlepsze rozwiązanie dla odmian wrażliwych jak alba i roxana

 

podobnie robią sadzac rozsadę kapusty, kalafiora, brokuła. po zasadzeniu oprysk stompem następnie wolny przejazd samą wodą żeby zmyć stompa z sadzonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Dokladnie racyl tez o tym slyszalem ze korzystny jest naly deszczyk by truskawka nie pociagnela. Dzieki panowie za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurek95    0

jezeli chodzi o wyrastajace liście z owoców to polecam sie zastanowić nad ilością podawanych biostymulatorów oto link do filmu

 

 https://www.youtube.com/watch?v=C4-3ONj7dS8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jezeli chodzi o wyrastajace liście z owoców to polecam sie zastanowić nad ilością podawanych biostymulatorów oto link do filmu

 

 https://www.youtube.com/watch?v=C4-3ONj7dS8

 

Nie w tym kościele dzwoni :lol: 

z tą wielkościa owoców i ilością to się tylko za koszt nakładów zwróci tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jakie zabiegi mechaniczne wykonujecie na młodej plantacji z której jesienią będziecie pozyskiwać sadzonki? Glebogryzarka tylko? Zostawiacie tylko środkowy rząd pod ciagnikiem? Jak to u was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

i też takie karłowate krzaki ?

 

jasne że jest i to bardzo bo oprysk od razu zaczyna działać i jest rownomiernie roprowadzony na glebie.

 

krzaki mam normalne. Nawet bym powiedział że wybujałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tom zalezy ile chcesz pozyskac sadzonki. Jesli duzo to zostawiasz na calym jesli nie to tylko srodki zostawiasz. Ja to najpierw kultywatorem wąsy sciagam pozniej glebogryzarka a następnie tylko juz kultywator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

flance na mojej plantacji juz sie przylapsly do ziemi, zbyt pozno sie obudzilem z pielaczowaniem, zastanawiam sie czy teraz gdybym je opielaczowal to bylo by dobrze? Zaznaczam ze licze na sadzonki. Chce dostarczyc powietrza do gleby a zarazem flance by sie lepiej ukorzenily. Podsypie jeszcze jakiegos nawozu, dobrze ide?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Zalezy czy duzo masz polapanych. Jak duzo to moga wyrywac ci sie stare krzaki bo te wasy nawet jak poderwiesz to przyjma sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj