adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Qak    0

i jak oceniasz skutecznosc? moge to zastosowac jak skosze i wygrabie liscie? Wolalbym nie zruszac ziemi.

 

 

goltix + beet up trio dobrze niszczy nawet większe chwasty np. rumianowate

 

po skoszeniu odczekałbym troche aż odrosną i po opadach

 

z goltixem trzeba uważać w nowych odmianach i nie pryskać np. Elsanty , Kenta itp

 

stomp i pryskanie w lecie chciałbym zobaczyć efekt na truska

 

doglebowymi najlepiej pryskać gdy truska jest w 'uśpieniu' tj. pazdziernik listopad lub marzec kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

goltix + beet up trio dobrze niszczy nawet większe chwasty np. rumianowate

 

po skoszeniu odczekałbym troche aż odrosną i po opadach

 

z goltixem trzeba uważać w nowych odmianach i nie pryskać np. Elsanty , Kenta itp

 

stomp i pryskanie w lecie chciałbym zobaczyć efekt na truska

 

doglebowymi najlepiej pryskać gdy truska jest w 'uśpieniu' tj. pazdziernik listopad lub marzec kwiecień

A goltix to nie srodek doglebowy? Na etykiecie jest doglebowo lub nalistnie, czyli rozumiem ze pryskales na chwasty powschodowo takim mixem goltix beetup? Edytowano przez ardjan94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Stomp jak pisze Qak jak rośliny są w uśpieniu ja w zeszłym roku popryskałem młode truskawki pod koniec kwietnia to zamiast rosnąć to się kurczyły musiałem dawać asahi owocu było bardzo mało i drobny .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

To przyjdź do mnie dam Ci trochę sadzonek alby po stompie jak Ci brakuje :)

 

przeczytaj sobie posty bardziej doświadczonych na tym forum odnośnie odmiany alba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witam jaki srodek polecacie na dwuliscienne? Posiadam 1l (betup-a), wystarczy to na 0,5ha? Czy kupic cos innego? Tydzien temu bylo pryskane od jednolisciennych (selecta) i dziala. Ucieszy mnie to jak nawet srodek wstrzyma rozwoj tych chwastow bo na jesieni beda potraktowane motykpolem. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witam, wiecie jak sie togo pozbyc? W paru miejscach sie pojawil:( prysnalem wczoraj dursbanem 1l na 0,4ha malo?

post-182503-0-79114400-1499319898_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, wiecie jak sie togo pozbyc? W paru miejscach sie pojawil:( prysnalem wczoraj dursbanem 1l na 0,4ha malo?

 

chyba sobie jaja robisz stosując taką dawkę :lol: po 5 latach uprawy truskawek to Ty nic nie wiesz a wręcz sie uwsteczniłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

chyba sobie jaja robisz stosując taką dawkę :lol: po 5 latach uprawy truskawek to Ty nic nie wiesz a wręcz sie uwsteczniłeś

Nigdy sie nie zaglebialem w takie zeczy, truskawka byla wsadzona nawozem podsypana i sobie rosla, mowilen ci ze jestem amatorem. Teraz chce nabrac troche wiecej doświadczenia wiec doradz cos a nie zawsze odpowiadasz smiejac sie z kogos. 2l dyrsbanu wystarczy? 400l opryskiwacz posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

daj z 3L chociaż na te 40 arów  i pryśnij przed deszczem albo w deszcz nawet, żeby dobrze w ziemię poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

czy są jakieś przeciwskazania do ścięcia kosiarką rotacyjną liści po zbiorach? Wygrabiłbym je później (może zmniejszyłoby to presję chorób na przyszłość). Nie mam kosiarki bijakowej z koszem ani nawet samej bijakowej... pracy z grabieniem się nie boje, tylko może jest coś o czym nie wiem ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wydaje mi sie ze rotacyjna moze byc za nisko. To chyba goli po samej ziemi, no chyba ze da sie wyzej.
Kosze kosiarka do trawy, traktorkiem do kosza na wysokosc teoretycznie okolo 8-9cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

wyregulowałbym na podnośniku. Generalnie chodzi o to, żeby ściąć stare liście, ale środek krzaczka z młodymi listkami musi zostać nienaruszony przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Wyregulować na podnośniku, nie za szybko, dużymi obrotami, dobrymi nożami i spokojnie da się wykosić. Ja tak koszę i jest ok. Później zgrabiam gwiazdówką taką zwykłą do siana i zbieram prasą zwijającą. Reszta glebogryzarka i jest git.

A podpowie ktoś jaki odstęp wystarczy miedzy opryskami od jednolisciennych a dwuliściennych? Leopard poszedł w poniedziałek i teraz będzie lontrel na początek. Tydzień powinien wystarczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

a mam pytanie z innej beczki... Albę mam drugi rok dopiero, ale doszły mnie słuchy, że w trzecim roku zbiorów owoce drobnieją. Prawda to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Chyba wszyscy koszą truskawy skoro nikt nie odpowiada. W sobote pryskam co bedzie to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Macie jakiś sprawdzony sposób czym zasilić młoda truskawke żeby puszczala więcej odrostow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Witam,
jaki nawóz dajecie teraz po zbiorach? Niektórzy dodają mocznik tylko nie wiem w jakich dawkach na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mocznik tylko po to żeby słoma się szybciej rozłożyła. Nie wlicza się go w uzupełnieniu zapotrzebowania truskawki. 50 kg/ha

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Źle trochę napisałem. ..dolistnie miałem na myśli.
Posypowo co można teraz posypać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tom mozes dac polidap na młode. Po zbiorach jakis wieloskladnik najlepiej. Co roku dawalem compmex od yary teraz chyba skusze sie na botnar max plus niewielka ilosc azotu. Do wyboru masz jeszcze frutus rosafert blaucorn i inne. Lub tez opcja polidap plus siarczan potas i dolistnie mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

po skoszeniu pierwszy nawóz to powinna być saletra amonowa od 30 do 70 kilo na ha w celu dostarczenia azotu na rozbudowę pąków kwiatowych i karp.najlepiej jest zrobić badanie ziemi tylko badanie ogrodnicze i wtedt będzie wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzanna    0

Witam,pytam doświadczonych ;co za wynalazki pokazują mi się w malwinie,mam pierwszy rok ,czy ona tak ma zawsze?Żadnych dopalaczy nie dostała tylko jak reszta w kwietniu Hydrokompleks z yary.Póżniej nic bo ktoś tu napisał że ona nie lubi azotu to nawet nie sypałam saletry wapniowej jak po pozostałych odmianach.Podpowiedzciepost-216283-0-32695700-1499596977_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj