adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

radosz    0

Witam,
Spotkał się ktoś z czymś takim? Nie mam pojęcia co to jest. Krzaki wyglądają jakby odcięte od wody.Dzisiaj dobrze, jutro już się wykłada. To będzie jakieś cholerstwo bo widać, że atakuje takimi kołami. Wydaje mi się, że to będzie jakaś choroba korzeni. Nie wyglądają naturalnie.Prosze o szybką pomoc, bo zaraza postępuje. ..
Truskawka to roxsana

post-124724-0-95010500-1499023193_thumb.jpg

post-124724-0-65786600-1499023213_thumb.jpg

post-124724-0-18989900-1499023229_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

na starsze goltix 2 kg/ha + beet up trio 2 l/ha

 

i jak oceniasz skutecznosc? moge to zastosowac jak skosze i wygrabie liscie? Wolalbym nie zruszac ziemi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Radosz:( sypałeś coś ostatnio?Może zbyt duża dawka i spaliłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Aletes właśnie chodzi o to, ze nic nie spałem,nic nie pryskałem. Zeszłego roku też tak było ale kilka krzaków a teraz to masakra. Nie mam pojęcia co z tym robić i gdzie z tym iść. ..

Edytowano przez radosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Mam takie dwa małe pytania: czy dursban może zaszkodzić (przypalić etc) samym krzaczkom truskawek?

 

Drugie pytanie: florovit truskawka, czy yara mila complex po ścięciu truskawek? 

 

Będę bardzo wdzięczy wszystkim mistrzom jagodowego fachu za pochylenie się nad moimi pytaniami. 


Mam takie dwa małe pytania: czy dursban może zaszkodzić (przypalić etc) samym krzaczkom truskawek?

 

Drugie pytanie: florovit truskawka, czy yara mila complex po ścięciu truskawek? 

 

Będę bardzo wdzięczy wszystkim mistrzom jagodowego fachu za pochylenie się nad moimi pytaniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Bryl pędraka nie ma. Też myślę nad czymś co atakuje korzenie. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Koledzy czy na 1roczne truskawki na czyste pole od chwastow dobrze jest prysnac goltixem + beet up ? Odmiana roksana i alba. I czy ten zabieg dokonac od razu po skoszeniu zielska czy poczekac az czesciowo zginie? Bo miejscami przewyzsza truskawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy czy na 1roczne truskawki na czyste pole od chwastow dobrze jest prysnac goltixem + beet up ? Odmiana roksana i alba. I czy ten zabieg dokonac od razu po skoszeniu zielska czy poczekac az czesciowo zginie? Bo miejscami przewyzsza truskawke

 

zapomnij żeby na takie stare chwaściory to podziałało !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeciez mowie ze po skoszeniu chwastow, czytaj ze zrozumieniem 

 

 

 

 

takiej wysokości chwasty mają rozbudowany system korzeniowy i tak łatwo tymi środkami ich nie zniszczysz obinając im łodygi

zresztą wyrażnie jest napisane na jednym jak i na drugim do jakiej wysokości i ilu liści chwastów mogą działać te środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

na wyrośnięte chwasty w truskawkach jedynym działającym środkiem jest "bab 6" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka9010    0

Wlasnie mialam zamiar pryskac stompem tylko zastanawiam sie czy sam stomp wystarczy.

Edytowano przez ewka9010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wlasnie mialam zamiar pryskac stompem tylko zastanawiam sie czy sam stomp wystarczy.

 

po stompie to po albie będzie wspomnienie i goła ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Stawiam w realu duuuże piwo komuś, kto wymyśli jak zwinąć około 500 metrów taśmy kroplującej (jest w odcinkach po 100 m). Oczywiście nie mam tutaj na myśli porad typu kup szpulę i zwijarkę. Z tym piwem to nie żartuje ;) nie mam kompletnie koncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula01    3

witam.Ja z takim pytaniem.Jakie zrobic badania wody ze stawu do podlewania truskawek przez t-tapy?bede wdzięczna za szybką odpowiedz

wdzi

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Zrób szpule i korbe do niej

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Racyl ale po co mi do jakiej wysokosci lodygi skoro je wszystkie wypiele ? Goltix doglebowo po pieleniu a beetup jak cos wyjdzie
A jezeli chodzi ci o rozrosniety system korzeniowy to w jaki sposob oprocz pielenia mam to zrobic? To teraz po pieleniu nie ma sensu tego pryskac czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

po stompie to po albie będzie wspomnienie i goła ziemia

To przyjdź do mnie dam Ci trochę sadzonek alby po stompie jak Ci brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tasme zwijaj np w taki sam sposob jak zwija sie przedluzacz silowy czy waz ogrodowy. Bierzesz koniec w reke, idziesz wzdluz tasmy i formujesz druga reka z tasmy okrag. Bedziesz mial ich 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj