adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

ten lubofos bezchlorkowy to lepsze rozwiązanie od polifoski 6 (chlorek potasu) która mimo że szkodliwa to nawet posiana na wiosnę gdzie jest dużo opadów strasznie długo się rozpuszcza. ogród, fruktus też długo zalega a tym bardziej teraz przeleżałaby może i całe wakacje

 yara complex, rosafert, polifoska start

 

jaka cena tego lubofosu ? ładnie się rozpuszcza po deszczu ?


ale na stare po skoszeniu chyba dobry pomysl dac Lontrel? chwasty nie sa wtedy bardzo wyrosniete.
 

 

na pewno lepsze. przynajmniej nie będziesz się patrzył na to jak się skuli chwast a potem odbije.

 

znajomy dawał stomp po skoszeniu i zmieleniu międzyrzędzi. teraz jak wszyscy prawie dają go z devrinolem na wiosnę to zostaje venzar, goltix i betanal

 

co polecacie po zbiorach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Dzięki za wytłumaczenie kolego. Jeśli chodzi o cenę to dokładnie nie wiem, ponieważ kupowałem ten nawóz rok temu, ale z tego co pamiętam to był to jeden z najtańszych nawozów tego typu. Rozpuszczalność po deszczu dobra, nie pamiętam, aby był z tym jakiś większy problem. Dużo dobrego słychać właśnie o nawozie YaraMila Complex, lecz jest to jedna z najdroższych opcji, ciekawe czy zwraca się to w późniejszym plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Cena 5,2zł. Do końca tygodnia i koniec.

 

Goltix działa również doglebowo czy tylko na niewielkie siewki? Po zbiorach sam wystarczy czy lepiej zmieszaćnp z wenzarem? W zeszłym roku dałem 5l dewrinolu i było nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

A dużo jeszcze truskawek do zbioru? U nas to 2-3 dni i koniec.

Do końca tygodnia i to po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Po co ta cała afera ?. kilkanaście krzaków w dwóch miejscach a wypisujecie hipotezy jakby na cała plantacja tej roksany była porażona.

mógl po prostu podsiać więcej nawozu w tym miejscu, przypalić saletrą. widać młode listki są już ok

Taką małą ilość krzaczków można obciąć ręcznie te i zebrać

co to za problem kupić kristalon z większą zawartością potasu, dodać terasorb complex, asahi i popryskać ręcznie te parę krzaczków

 

w ogóle jaka jaka jest powierzchnia tej roksany

 

po trochu to znaczy ile i jakim wapnem ?

 

daj mu 5l na 200l wody i czekaj na deszcz albo ręcznie podlewaj krzaki

 

Szybka reakcja to grunt w uprawie truskawki, sypnalem im polifoski start zobacze co bedzie sie dzialo. Gostek z arysty twierdzi ze to fitotoksycznosc, zalecenia mam takie by jechac teraz bez chemi. Roksany posiadam 0,5ha, hanoja i hanoja krolewska w porownaniu do roksany jest b,ladna wiec skladnikow pokarmowych maja chyba pod dostatkiem aczykolwiek roksana moze potrzebuje wiecej? Dzisiaj zlal deszcz wiec nawoz zacznie dzialac na dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szybka reakcja to grunt w uprawie truskawki, sypnalem im polifoski start zobacze co bedzie sie dzialo. Gostek z arysty twierdzi ze to fitotoksycznosc, zalecenia mam takie by jechac teraz bez chemi. Roksany posiadam 0,5ha, hanoja i hanoja krolewska w porownaniu do roksany jest b,ladna wiec skladnikow pokarmowych maja chyba pod dostatkiem aczykolwiek roksana moze potrzebuje wiecej? Dzisiaj zlal deszcz wiec nawoz zacznie dzialac na dnia

 

Ostatnio coraz częściej można usłyszeć fitotoksyczność jak ludzie nie mają pomysłu przez co tak roślina wygląda.

zboże ciulowe -fitotoksycznośc

buraki nie wyrośnięte - fitotoksycznośc

liście poskręcane- fitotoksyczność

kilkanaście krzaków na 0,5ha fitotoksyczność

 

Często wygląda to tak że żal d*pę ściskał posiać więcej lepszego nawozu, posiać saletrzakiem czy wapnem dolonitowym (wap-magiem)

 

Pod względem jakości owoców honoye to badziewie w porównaniu do roxany

Wizualnie owszem krzaki honeoye czy vibranta wygladają lepiej od roxany ale to tylko pozór

Na honoye to każdy mówi że jest jak czołg

 

Ja tu czegoś nie rozumiem uprawiasz truskawkę 5 lat, masz 0,5ha a przejmujesz się kilkunastoma krzakami w dwóch miejscach

Nie opryskaj jej od grzyba czy jeszcze raz od przędziora to zobaczysz jakie potem będziesz miał liście dopiero i to nie na kilkunastu krzakach tylko na całej plantacji

Zostawiasz na sadzonki to licz się z tym że nie zadbane mateczniki zarażą sadzonki. co z tego że sadzonka była ze szkółki kupiona jak trzeba o nie dbać cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Racyl masz racje, dzieki wszystkim za rady z pewnoscia wezme to do siebie, to ze sie martwie jest normalne bo chce miec zdrowa plantacje. Forum jest chyba od tego zeby dyskutowac na takie tematy inni tez z tego zaczerpna wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberka31    0

no dzwonilem za sadzonkami do szkołki (poland plants) malwina i minimalna ilość 10 tys cena -75gr frigo plus vat a potem bedzie 90 plus vat ....ladne ceny mają teraz .

 

 


jakt tam u was z plonowaniem pandory,florence, malwiny ??

która lepsza ??

 

 

 

Edytowano przez bamberka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

bamberka31, porabalo ich z tymi cenami za sadzonke. przeciez to sie nie oplaca. Lepiej na olx kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

no dzwonilem za sadzonkami do szkołki (poland plants) malwina i minimalna ilość 10 tys cena -75gr frigo plus vat a potem bedzie 90 plus vat ....ladne ceny mają teraz .

 

 

jakt tam u was z plonowaniem pandory,florence, malwiny ??

która lepsza ??

 

niestety w tych dużych szkółkach tak jest że taką ilość trzeba zamówić minimalnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus2    0

Witam, mam problem ze skrzypem w truskawkach, czy wapnowanie może coś pomóc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ściąłem już truskawki, zglebogryzarkowałem i przegracowałem czym można je teraz prysnąć od chwastu aby mieć względny spokój do jesieni ? Dodam, że mam na stanie Stomp Aqua.

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

ten lubofos bezchlorkowy to lepsze rozwiązanie od polifoski 6 (chlorek potasu) która mimo że szkodliwa to nawet posiana na wiosnę gdzie jest dużo opadów strasznie długo się rozpuszcza. ogród, fruktus też długo zalega a tym bardziej teraz przeleżałaby może i całe wakacje

 yara complex, rosafert, polifoska start

 

jaka cena tego lubofosu ? ładnie się rozpuszcza po deszczu ?

 

na pewno lepsze. przynajmniej nie będziesz się patrzył na to jak się skuli chwast a potem odbije.

 

znajomy dawał stomp po skoszeniu i zmieleniu międzyrzędzi. teraz jak wszyscy prawie dają go z devrinolem na wiosnę to zostaje venzar, goltix i betanal

 

co polecacie po zbiorach ?

w lecie do jesieni pryskam goltix + beet up i po upływie co najmiej 7 dni select

 

jesienią pewno wenzar/lenazar/azotop

 

młode pryskałem goltix 0,8 kg/ha + beet up trio 1,5 l/ha warunek chwasty b. małe ( kiełki , liścienie ) na większe taka dawka nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Z fiołkiem to cięzka sprawa. Próbuj Betanal serie 3 zabiegów-droga impreza. no i tez nie ma gwarancji ze pomoze.U mnie jak pojawił się fiołek to następnego roku pole do kasacji bo zajęło prawie całe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A u mnie w czwartek poszedł taki grad że nawet nie trzeba kosić. Sezon zakończył grad. Rzepaki ziemniaki ogrody ścięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

w lecie do jesieni pryskam goltix + beet up i po upływie co najmiej 7 dni select

 

jesienią pewno wenzar/lenazar/azotop

 

młode pryskałem goltix 0,8 kg/ha + beet up trio 1,5 l/ha warunek chwasty b. małe ( kiełki , liścienie ) na większe taka dawka nie działa

 

na stare truskawki jaka dajesz dawke goltix + beet up?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

U mnie sezon zakończony w sobotę było by dłużej gdyby nie susza . Pierwszoroczna grandarosa ciekawe co pokarze w przyszłym roku .

post-157192-0-98130000-1499012318_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

na starsze goltix 2 kg/ha + beet up trio 2 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj