adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leo74    3

Dzisiaj cena 4.80zł+vat ale już wiadomo truskawek będzie wiele mnij i chyba zakłady to musiały zauważyć bo cena wraca ale niestety tego towaru za długo w tym roku chyba nie będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiacie o cenach to czemu sprzedajecie na skup przecież tam zawsze niska cena ja poniżej 15 zł /koszyk jeszcze nie zszedłem  tyle, ze u mnie detal i truskawka deserowa jakościowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

5 zł za truskawkę to normalna cena. To ok 1Euro, 1.2 E. 10 lat temu cena była w polsce 2Euro. Inflacja jest. Więc żadna rewelacja. 1 EURO W przeliczeniu na zł to min. Tyle co u nas na skupie to na zachodzie płacą za samo zbieranie. A gdzie reszta. To co weźmiecie zs truskawki podzielcie na 12 mcy. To wyjedzie wam dochód za cały rok. I nie ma rewelacji. A cały rok trzeba pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Cena 4.5-5.5zł powinna być co roku.nie piszę tego jako producent ale skupujacy.taka cena to w miarę godna zapłata za ten trud.u was też brak ludzi do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Masz łatwy dostęp do punktu zbytu to sprzedajesz. Jedna osoba 500 koszyków nie sprzeda, ani nie będzie tego robić nieopodal plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Rozmawiacie o cenach to czemu sprzedajecie na skup przecież tam zawsze niska cena ja poniżej 15 zł /koszyk jeszcze nie zszedłem  tyle, ze u mnie detal i truskawka deserowa jakościowa.

w takiej cenie to sprzedają handlarze za piękną truskawkę w ilości 50-60 kobiałek dziennie na stoisku,producent za piękną 6zł,za ładną 5zł,za średnią wczoraj 4zł bo coraz słabiej schodzi-łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

500 -800 koszy dziennie to norma.

 

może sprzedawać owszem ale w kilku punktach na terenie miasta i ma kilku ludzi do sprzedawania. nie myślicie że to sprzedaje w jednym miejscu :lol:

lublin cena 7zł i za 6zł znajdzie

ten skrzyp jest na powerzchni około 100 m2, poza tym nie pokazuje się w innym miejscu. Jakieś propozycje co do wapna?

Z góry dzięki za info

 

na skrzyp możesz opryskać plecakowym z osłoną chwastoxem extra a lepiej starane, fernando ale tylko sam skrzyp tak żeby nic nie poleciało na truskawki.

 

skrzyp rośnie nawet i 2 metry w ziemi, ma mnóstwo odnóg i pozbyć się tam gdzie się nie orze lub nie głębuszuje jest jeszcze trudniej. Na wiosnę tam gdzie rośnie wyłażą z ziemi pędy zarodnikowe, skrzyp też potrafi się świetnie ukorzeniać nawet wykoszony a nie zebrany

Nawet po intensywnym wapnowaniu nie chcę ustąpić

oprysk owszem wytruje go ale licz się z tym że będzie odbijał bo to cholerstwo jest gorsze od perzu .

 

posyp wapnem budowlanym w międzyrzędziach po skoszeniu tylko nie jak pies na płakał tylko porządnie

nie dawaj dolonitowego ani kredy bo to skrzypowi nic nie zrobi

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

walka ze skrzypem nigdy nie będzie miała końca bo my podnosimy ph do 0.5 m w dół a on ma korzenie do 2 metrów w dół.najszybciej to bierze go dihocerb 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

walka ze skrzypem nigdy nie będzie miała końca bo my podnosimy ph do 0.5 m w dół a on ma korzenie do 2 metrów w dół.najszybciej to bierze go dihocerb 

 

dihocerb to jest dokładnie to samo chwastox extra.

dihocerb ma 750g/l MCPA(1l/ha) a chwastox extra 300sl (3l/ ha)

 

Środki oparte na MCPA  pobierane są głównie przez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie

zahamowanie wzrostu i zamieranie roślin i dla tego roslina odbija. owszem skrzyp szybko pada ale łatwo póżniej odbija

 

Lepsze rozwiązanie wydaje  się jest starane lub fernando bo środek pobierany jest poprzez liście chwastów, a następnie przemieszczany do korzeni

roślin powodując ich zamieranie. tylko nie wiadomo czy zdoła on i czy starczy go aby rozejść się po tak długiej roślinie jak skrzyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

Proponuję cenę podawać w euro może ktoś ko będzie czytał UE zorientuje się u kogo jest największy dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Witam 

w tym roku chcę wsadzić koło 0,5ha truskawki typowo na skup do tej pory w domu zawsze była senga-sengana honeoye oraz trochę kenta ale jakoś mnie nie zachwyciły te truskawki i chcę już wsadzić już coś konkretnego 

Jaką odmianę polecacie która najlepiej plonuje i nie ma tendencji do drobnienia pod koniec sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

czarnuleczka jeśli tak uważasz to przyjdź do mnie zbierać  po 1 zł za kg, takich zbieraczy wezmę dużo . 

ja nie wymagam 7 zł, mi wystarczy 4 zł pewnie co roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Wczoraj 5zł za kg dziś 4.80  cena była by do zniesienia żeby było więcej truskawki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czarnuleczka jeśli tak uważasz to przyjdź do mnie zbierać  po 1 zł za kg, takich zbieraczy wezmę dużo . 

ja nie wymagam 7 zł, mi wystarczy 4 zł pewnie co roku 

Gdybym nie miała  swoich truskawek  to  chętnie  bym  przyszła.  rwe  dziennie  220  kg  truskawki sama  wiec  dla mnie 1 zl za kilo  to fuul  zarobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gm. Kartuzy po 4.6 zł/kg(skup). Podobna ma iść do góry ale zobaczymy. U nas dopiero początek truskawki kaszubskiej. A w detalu po 16 zł za koszyk (2kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A u mnie w sobotę były po 5.10+vat a już w poniedz 4.80+vat oczywiście skup na przemysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Czym sie rozni saletra wapniowa calcinit od kristalonu pomaranczowego ? Wiem ze calcinit mozna stosowac w czasie kwitnienia a kristalon i zawarty w nim potas czemu sluzy? I czy jest roznica w saletrze wapniowej granulowanej a rozpuszczalnej do oprysku? Jesli tak to jaka?

Edytowano przez ardjan94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Panowie, cena ceną, ale niedługo koniec, więc trzeba zacząć myśleć o chwastach. Co rekomendujecie na pierwszoroczne Albe Roxane i Clery po zbiorach? Wiosną poszedł devrinol 4l/ha i nic im nie zrobił. myślałem o Stompie-oczywiście po opieleniu.Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

czy plon trochę ponad 5 ton z 20 arów truskawki to dobry plon? Odmiana alba i hoenoye w proporcjach po 10 arów każda. Mój pierwszy rok na poważnie. Nie mam za bardzo porównania. Wychodzi około 25 ton z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj