adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasiu987    52

mylicie się pisząc że skrzyp rośnie na kwaśnej ziemi u mnie też jest tego dziadostwa a ph mam 7,6. Skrzyp dobrze rośnie na glebach o nieuregulowanych stosunkach wodno-powietrznych czyli trzeba by głęboszem przejechać i nie lubi nagłych zmian w środowisku (ph) więc wapnowanie też pomoże w pewnym stopniu, a najlepiej pali go randap+chwastox bo sam randap go nawet nie przyrumieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Kolego u Ciebie raczej wapnowanie jest konieczne.

 

to mit. Skrzyp wyrosnąc moze nawet i na pryzmie wapna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co na to Twój Zbychu :unsure:

 

a co?popatrzec nie można?a truskawki nie czerwienieją a czerwienią sie :rolleyes:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

W detalu 8zł kg.-szału nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

u nas na skupie cena 5 zł+vat ale owoców jest mniej w porównaniu z ubiegłym rokiem,mam jeszcze pytanko ile płacicie rwaczom biorąc pod uwagę że zapewniam całodniowe wyżywienie i nocleg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grelson    0

u nas na skupie cena 5 zł+vat ale owoców jest mniej w porównaniu z ubiegłym rokiem,mam jeszcze pytanko ile płacicie rwaczom biorąc pod uwagę że zapewniam całodniowe wyżywienie i nocleg

1,2 zł bez wyżywienia-grojeckie

choć marudziły na stawkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka9010    0

Świetokrzyskie-wszyscy rwaczom płacą 2 zł za koszyczek, bo za mniej nikt nie przyjdzie.
Na skupie cena dzisiaj spadła. Truskawka z szypułką z 3,8 na 3 zł/kg. I wspominali na skupie cos o tym że w ogóle może noe być skupowana ta truskawka. A bez szypułki 4,7zł\kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Na skupie 3.2 za kg z szypulka. Juz nakupili truskawki? Zbieraczowi płacą 1.2 i wyzywienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby obniżki cen  <_< u mnie bez szypułki były ostatnio po 5zł ale widać że truskawki więcej na skupie było jak w dniach poprzednich.Zobaczy jaka jutro cena będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0

W centralnej Polsce truskawki dużo mniej po majowych przymrozkach. Nie będzie tej ilości co w tamtym roku. Cena w detalu 7zł, a hurt 5zł kg. Mysle, że ta cena utrzyma sie długo patrząc na swoje plantacje gdzie tej truskawki jest o polowe mniej jak w poprzednich latach.

Płacimy 1,5zł/ koszyk

Edytowano przez rlbyszew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  Witajcie!!!  Jak  tam  zbiory  u  WAS??   W środe  cena 4,8 zl za kg  dziś  już  4,6 zł. Chłodnie  zobzcvzyly że  teraz  ten  "największy " wysyp jest  najlepsza  truskawka  too     zchodza  z  ceny,  dopiero potem jak  na  polu  bedzie  poziomka o ile  wogóle   będzie  będa  dawac  ceny kosmiczne.     Według mnie  cena  adekwatna  do  nakładów pracy  przy uprawie  truskawki to 7 zł  za  kilo  wtedy  człowiek  by  wioedział  że  cieżko  zapie.. ale  za  coś  a  nie  patrza  aby  jak  najmniej  dać.  Chociaż  sie  pocieszam   ze  nie  jest  2 zl  jak  w ubiegloym roku. A  co  do  rwaczy  to  krótkie  zdanie, ludziom sie w d*pach poprzewracało, tyle w temacie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

4.50 zł za kg. Honeoye prawie połowa mniej w późniejszych odmianach (sonata ,elsanta,itd .) ok.20 % mniej dobrze że dziś popadało bo krzaki zaczęły się rozkładać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leo74    3

U nas cena na skupie 4.50 plus vat ,i zgadzam się że jest to cena  prawie normalna na ten owoc bo normalna to 5.0 zł biorąc pod uwagę jakich wymaga nakładów pracy i jak wysokie są ceny środków ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
direx7    1

wczoraj w skupie 4,70 bez szypułki. Jak dla mnie cena rewelacyjna aby nie spadła. i aby co roku taka była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj