adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

solaris1919    0

witam w programie nawożenia yary  każą teraz sypać unica calcium , sypiecie teraz na owoc ? Pytam bo to dość drogi nawóz i niewiem czy zarobi na siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ja pryskam tylko calcinitem na zmianę z Kristalonem pomarańczowym.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sypnąłem saletrę czeską na początku maja a póżniej za tydzień zwykła saletrę amonową i krzaki ładnie wyrośnięte

sam krytykowałem wcześniej saletrę amonową ale nie ma co przepłacać efekt będzie identyczny.

wiadomo forma azotanowa jest bezpieczniejsza ale z głową zastosowana amonowa też da taki sam efekt a nawet lepszy i tańszym kosztem

najważniejsze to dobrze zabezpieczone od grzyba przędziorka, robala i roztocza i żaden kristalon czy calcyty tego nie zastąpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1
Napisano (edytowany)

Yamato należy stosować do momentu zawiązywania się owoców, jednak karencja wynosi 7 dni - o co tu chodzi? Moment pośredni czyli dalsze kwitnienie a przy tym pojedyncze zawiązki to już za późno na tiofanat?

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

można pryskać mam etykietę przed sobą

 

oprysk na kwieciak malinowiec, zmienniki

0,2kg . opryskiwać w fazie rozwoju kwiatostanu kiedy paki kwiatowe się rozlużniają   BBCH 51-59\

 

 

na opurchlaki jest 0,3kg na 500l-900l  wody  a na kwieciaka i zmienniki  0,2kg na 200-750l

 

0,3kg/500l < 0,2kg/200l

 

stężenie mospilanu jest mocniejsze na kwieciaka

 

jeśli dopuszczają na kwieciaka mocniejsze to i opurchlaki powinno załatwić jeśli oprysk przebije się na ziemię

 

dlatego piszą że po zbiorach bo najłatwiej jest go załatwić jak skosisz liście i uprawisz międzyrzędzia a teraz to albo coś wytrujesz albo nie

 

karencje ma oczywiście

rośliny warzywnicze i sadownicze 14dni

tylko w ozdobnych nie ma karencji

 

każdy na robaka ma większą lub mniejszą ale ma

Potwierdzam. Wczoraj przestudiowałem etykietę z opakowania i jest tak jak pisze racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Panowie zgadza się to wszystko co pisze cie tylko jest mały szczegulnego Bo dac 300g na te 200 l wody to podziala też ale tylko na liściach a jak dasz 500 l to ciecz pokrywa całej krzaki I wieszchnią waste ziemi I to wtedy zabija dorosłego I larwe która żeruje płytko pod ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie zgadza się to wszystko co pisze cie tylko jest mały szczegulnego Bo dac 300g na te 200 l wody to podziala też ale tylko na liściach a jak dasz 500 l to ciecz pokrywa całej krzaki I wieszchnią waste ziemi I to wtedy zabija dorosłego I larwe która żeruje płytko pod ziemią

 

To musi w ziemię dobrze wejść  żeby wytruć to paskudztwo. czym mocniejsze stężęnie to lepiej to wytruje. wiadomo że nie każdy obleci 200l wody hektar

200 czy 500l wody na hektarze to nie wiele zmieni najlepiej jakby wmył to w ziemię intensywny deszcz

owszem słabsze stężenie podają na niektóre środki do tego ale metodą podlewania a nie kropienia ziemi opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grelson    0

Ja pryskam tylko calcinitem na zmianę z Kristalonem pomarańczowym.

a ile razy wykonujesz zabieg calcintem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Podczas kwitnienia 1 raz z dodatkiem superby mikromix a potem od początku dojrzewania owoców aż do końca zbiorów co tydzień samym calcinitem.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a może ktoś wie czy jakaś polska szkółka ma Marmoladę zieloną?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2
Napisano (edytowany)

Witam,

Jak tam u was truskawki? Duże straty po przymrozkach? 

U mnie na dzień dzisiejszy tak wyglądają truskawki :)

post-131205-0-23476500-1495987247_thumb.jpg

post-131205-0-80751400-1495987259_thumb.jpg

post-131205-0-33739000-1495987272_thumb.jpg

Edytowano przez Domelek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grelson    0

Podczas kwitnienia 1 raz z dodatkiem superby mikromix a potem od początku dojrzewania owoców aż do końca zbiorów co tydzień samym calcinitem.

a potem zabieg czy ferdygacja ? 

Witam,

Jak tam u was truskawki? Duże straty po przymrozkach? 

U mnie na dzień dzisiejszy tak wyglądają truskawki :)

słoma ręcznie czy jakaś maszyna ?

ja próbowałem maszyną, jakąs samoróbką, ale i tak trzeba było po niej poprawiac duzo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Witam,

Jak tam u was truskawki? Duże straty po przymrozkach?

U mnie na dzień dzisiejszy tak wyglądają truskawki :)

post-48904-0-94068900-1496058395_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piękna truskawka, można wiedzieć jaka to odmiana ?

 

pewnie roxana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

witam,

Co to dziwne liscie, choroba, czy moze jakis niedobor? Bardzo prosze o pomoc :) 
Jeszcze jedno pytanko - jest jakis skuteczny oprysk na skrzyp polny?


 

post-190286-0-49138800-1496069537_thumb.jpg

Edytowano przez IwonaZbyszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

wg mnie czerwona plamistość.... ale głowy nie dam. Są porażone wzdłuż nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

witam,

 

Co to dziwne liscie, choroba, czy moze jakis niedobor? Bardzo prosze o pomoc :) 

Jeszcze jedno pytanko - jest jakis skuteczny oprysk na skrzyp polny?

 

 

Na tak zamiast pryskać truskawki to Zbigniew biegał z klamką i blachą po mieście

 

Żartujesz chyba z opryskiem na skrzyp :D. skrzyp rośnie do 2m w głąb ziemi. wapno i efekt widoczny za jakiś czas i to już po likwidacji plantacji. można co prawda popryskać chwastoxem extra ale to z wierzchu go tylko wytruje i  będzie odbijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Czasami skrzyp rośnie sobie nawet na hałdzie wapna... :lol:
Kurcze piękne macie te plantacje zapodajcie więcej zdjęć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czy można jeszcze czymś prysnąć od opuchlaka truskawkowca czy lepiej sobie już darować ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Piękna truskawka, można wiedzieć jaka to odmiana ?

Roxana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.dzieki pasqallo ale tez mi to na czerwona plamistosc nie wygląda.Moze ktos jeszcze miał taki problem i podpowie bo zbiory tuz tuz.Racyl nie wiem o co chodzi z ta blachą ale myślałam ze traktujemy się poważniez tą blacg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj