adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Odmiana  to  hanoyka:) pole przed  sadzeniem  prysane kilka  razy  do  czysta:)   i na jesieni stompem aqua  . moze to jest efekt tego ze pole rok przed nasadzeniem nie było niczym obsiane tylko  zadbalismy  o   chwasty a w zasadzie ich  brak.  niewiem byc moze  sie  myle  jak  narazie  jest  czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Sytuacja sie u mnie poprawia, wstrzymam sie z asahi i poczekam az sie bardziej zregeneruja. Raczej to bylo przypalenie opryskiem.

post-182503-0-28275300-1495555697_thumb.jpg

post-182503-0-21354900-1495555727_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Jednak nie pryskalem. Poszedlem na pole zobaczyc i to czarne cos zniklo prawie w 100% i zdecydowalem ze nie ma sensu wjezdzac. Mogla to byc mszyca ktora zlozyla jaja ? Lub myslalem tez ze zmarzniete kwiaty zrobily sie czarne i sie skruszyly hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

U was też taka plaga pędraków w tym roku czy to tylko u mnie tak ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

a dej spokój u mnie w młodych to po 3 sztuki siedza pod krzakiem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Ogulnie w tym Roku to jest duży problem z tym cholerstwem

u mnie truskawki pięknie rosły i raptem połowa już tak zmalała że szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

U mnie się strasznie w ostatnich dniach uaktywniły i sadzone na jesieni piękne krzaki zaczynają wypadać, a lałem w lipcu przed posadzeniem dursbanem 5l/ha więc nie wiem skąd tego cholerstwa tyle. 2 letnich i starszych nic nie rusza, ale młodych szkoda i najgorsze, że nic nie można teraz zrobić.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

na zwalczać tylko dorosłe motyle mospilan 0.3 i tylko w nocy a co so larw to niema szans żeby to zwalczyć i nawet po zbiorach myśle że dursban  będzie słabo działał.najlepiej by było robić oprysk w czasie deszczu i dać 10 l dursbanu albo pyrynexu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Na jakiej zasadzie ma mospilan działać na chrabąszcze skoro one nie jedzą truskawek tylko larwy ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Panowie na ile +/- metrów starczy dobrze zbita kostka słomy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

U mnie góra 4 m presak ale szeroko sądzę zależy wszystko od rozstawu rzędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Na jakiej zasadzie ma mospilan działać na chrabąszcze skoro one nie jedzą truskawek tylko larwy ?

 

majster właśnie Mospilan jest na dorosłe osobniki które żerują w nocy i składają jaja.jeżeli nasz pan minister nie dopuści jakiegoś totalnego środka na to cholerstwo to będzie problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Używacie siarkolu? Warto to stosować? Cena niezbyt wysoka 4kg/ha około 60zł ale czy wogóle warto tym pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W jaki sposób uważać? Chodzi o dawkę środka czy warunki w jakich wykonuje się oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Teraz to już tego Mospilanu raczej nie można jak za ok. tydzień będą pierwsze owoce ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Teraz to już tego Mospilanu raczej nie można jak za ok. tydzień będą pierwsze owoce ?

W internecie czytałem ulotkę, to było napisane, że na truskawkę nie ma okresu karencji przed zbiorem. Chociaż z tego co pamiętam, jak czytałem etykietę z opakowania, to chyba był okres karencji 3 lub 4 dni. Także chyba jeszcze mógłbyś prysnąć, no ale dzisiaj. Tylko zaznaczam, że nie jestem pewien. Takie moje głośne myślenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Oj nie wiem co ty czytasz. Mospilan ma 14 dni karencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Nie doczytales, ze wedlug tej etykiety stosuje sie go po zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie doczytales, ze wedlug tej etykiety stosuje sie go po zbiorach.

można pryskać mam etykietę przed sobą

 

oprysk na kwieciak malinowiec, zmienniki

0,2kg . opryskiwać w fazie rozwoju kwiatostanu kiedy paki kwiatowe się rozlużniają   BBCH 51-59\

 

 

na opurchlaki jest 0,3kg na 500l-900l  wody  a na kwieciaka i zmienniki  0,2kg na 200-750l

 

0,3kg/500l < 0,2kg/200l

 

stężenie mospilanu jest mocniejsze na kwieciaka

 

jeśli dopuszczają na kwieciaka mocniejsze to i opurchlaki powinno załatwić jeśli oprysk przebije się na ziemię

 

dlatego piszą że po zbiorach bo najłatwiej jest go załatwić jak skosisz liście i uprawisz międzyrzędzia a teraz to albo coś wytrujesz albo nie

 

karencje ma oczywiście

rośliny warzywnicze i sadownicze 14dni

tylko w ozdobnych nie ma karencji

 

każdy na robaka ma większą lub mniejszą ale ma

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Mam pytanie tak teraz wyglądają moje truskawki i mam pytanie czy mogę je opryskać siarczanem magnezu i w jakiej dawce i Ortus 05 SC ?

post-157192-0-08039300-1495816524_thumb.jpg

post-157192-0-89596000-1495816915_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
Napisano (edytowany)

Czy to szkodnik? Wiecie co to za robaczek? Ogryzione liscie sa wiec pewnie jakis szkodnik lub sarny.

post-182503-0-75908300-1495824717_thumb.jpg

post-182503-0-40683600-1495836151_thumb.jpg

Edytowano przez MarcinWoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1
Napisano (edytowany)

kolego możesz opryskać UGmax lub humus aktiv ale bez cięcia to bardzo nie da efektu.jeżeli nie masz ją czym ściąć to zostaje tylko zebranie bo jak uprawkę zrobisz?

To fakt, raczej czeka mnie zbieranie. Miałem na myśli środek, który ograniczyłby gnicie tej słomy, a nie przyspieszał rozkład.

 

Z innej beczki - ile w tym sezonie wykonaliście już zabiegów fungicydami? 2, 3?

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj