adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51
Napisano (edytowany)

Słyszałem o cenie 40-50 zł za lubianke w tej chwili. A przemysł 3-5 zł za kg

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

ile czasu wchłania się luna sensation?  w sensie ile musi poleżeć oprysk na krzaku, żeby odniósł efekt? Zapowiadają deszcze w środku tygodnia, stąd pytanie. Wszystkim życzliwym serdeczne dzięki i wysokich plonów  w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Nie wiem skad ty masz info o cenie przemyslu jak zadna przetwornia jeszcze raczej nie skupuje. Bedzie niewiadoma do samych zbiorow, bo kazdy bedzie sie bal pierwszy z cena wyskoczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie usłyszał jak Kazik ze Stachem pod sklepem gadali :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

jeszcze czekam z podlewaniem 2-3 dni,a jak truskawki z pod folii perforowanej,bo u mnie wyglądały ładnie i parę dni temu ok.30 procnt coś bardzo zmizerniała,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

a czemu czekasz z podlewaniem?puść chociaż po troch bo wystarczy że raz przywiędnie trochę i już będą problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Tak mówią o cenie przecież wiadomo że żaden skup nie ruszył. Ja już taśmy rozłożylem na folie i trzeba ruszyć z fertygacja. I na grunt za jakiś czas tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa2    0

Witam kolegów mam posadzone jesienią 70 arów truskawki. Pryskana na jesieni i na wiosnę i jest czysto, ale każdy mówi żeby ruszyć ziemię żeby dostały powietrza. Napiszcie czy warto dziabnąć, bo jak ruszę ziemię pójdą chwasty, ale jeśli musi być to zrobię to zrobię to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Dolaczam sie do pytania. Mam tak samo tyle ze pryskalem tylko na wiosne i chwastow jak na razie brak oprocz perzu przy miedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

nie ruszajcie teraz ziemi bo po pierwsze chwasty rusza jak szalone a i przesuszycie ziemie mocno. Zruszcie po zbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam kolegów mam posadzone jesienią 70 arów truskawki. Pryskana na jesieni i na wiosnę i jest czysto, ale każdy mówi żeby ruszyć ziemię żeby dostały powietrza. Napiszcie czy warto dziabnąć, bo jak ruszę ziemię pójdą chwasty, ale jeśli musi być to zrobię to zrobię to.

 

Jak ruszysz to musisz zaraz opryskać innym opryskiem niż na jesieni. najlepiej po deszczu

ale takich rzeczy się nie robi przed zbiorem gdy truskawka kwitnie. w marcu trzeba było zruszać teraz to pobrudzisz owoc a przede wszystkim przesuszysz truskawkę. truskawka to nie kartofle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Na 100% uszkodzenie opryskiem. Powiedz dużo dawałeś cieczy na te truskawki? Żeby aż tak spalilo to nieźle musiało byc tego RSM jedynie w połączeniu z opryskiem powstało coś zabójczego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja  plewiłam teraz swoje  truskawki  dostały powietrza i jest ogromna różnica w wygladzie. Poszły  do  góry :)

 

 

Edytowano przez Czarnuleczka1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Czy to jest kwieciak? Czym go pryskac i to pewnie jak najszybciej ?
Kolejne foto

post-213970-0-48940000-1495478855_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja  plewiłam teraz swoje  truskawki  dostały powietrza i jest ogromna różnica w wygladzie. Poszły  do  góry :)

jak ktoś ma kilkadziesiąt krzaków na działce i dużo wolnego czasu to może się tak bawić co dwa tygodnie w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy to moze mszyca ?

Opryski na kwieciaka są i na mszycę przeważnie.

np.mospilan jest na to i na to i działa nie zależnie od temperatury

 

są jeszcze decis mega 50eW działa do 20 C

Chlorop-Pro 480EC (dursban)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

dursban odpada w tym przypadku więc zostaje ci mospilan.mspilanu zastosuj 0,3 i zrób oprysk w nocy to załatwisz też w jakimś stopniu opuchlaka dorosłego.byłem w czoraj u matki koło błędowa i tam to podobniesz iest plaga opuchlaka a szczególnie na starszych plantacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Ze znajomych nikt sie z takim jak na zdjeciu przypadkiem nie spotkal. Mszyca atakowala by i liscie i kwiaty. Kwieciak podobno przed kwiatem i jest wiekszy. A ten insekt mi siedzi tylko w kwiecie. Zauwazylem ze im blizej lasu tym wiecej jest tego. Ma ktos jakis pomysl co to jest? Tak czy siak pryskam dzis mospilanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Racyl  tych   krzaczków  to mam 1,5  ha :)

 I w ogóle nie pryskane od chwastów ? co to za odmiana  że ją nie pryskasz ?. czyżby alba ?

Na mojej ziemi bez oprysku takie coś by się nie sprawdziło. kończył bym  gracować to by zaczynało z początku rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj