adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomktad    3

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mam na sprzedaż sadzonki, odmiana ALBA klasa A+.

Jaka cena,czy na początku lipca będziesz miał sadzonkę frigo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też planuje odkryć rano przewietrzyć oprysk Asashi + Terra sorb complex i Luna lub Signum 

 

Czy lepiej nie łączyć nawozu z fungicydem ?

 

Czy po oprysku nakryć na noc ?

 

 

a gdzie tu masz nawóz  ?

Napisalem o dursbanie bo zabezpieczalem nim wisnie przed zajacami, wystarczylo spryskac od ziemi z 50cm i cala zime mozna bylo spac spokojnie. Dzialal lepiej niz dedykowane do tego celu preparaty wraz z workami foliowymi.

Mozesz na polu porozkladac kostki do wc domestos lub inne tansze

 

to ile ty tego dursbanu nalałeś że tak długo odstraszał ? . po oprysku gleby po nie całym tygodniu nic nie czuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

przecież dursban nie śmierdzi tak jak pyrinex  i muwią że skutecznośc dursbanu jest mniejsza niż pyrynexu bo mniej smierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem ile, w mini opryskiwacz 2l lalem oprysk i wode i tym po wisniach. Dzialalo skutecznie

 

to samym koncentratem bez wody lałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grelson    0

 

Witam użytkowników, mam pytanie co dolega moim truskawkom? 


witam, 

 

kolego u mnie jest idetycznie ;/

Pryskaliście już na kwieciaka albo roztocza? myślałem, żeby zrobić dzisiaj zabieg na kwieciaka, potem za trzy dni na roztocza truskawkowca... Dobry pomysł?

już kwieciaka zaliczyłem, spiesz sie z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na roztocz truskawkowiec ortusc 05sc bedzie dobry ?kiedy mozna go zastosowac? można pryskac jak juz truskawki zaczynaja kwitnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Rozumiem ze na kwieciaka sie dsje oprysk profilaktycznie nawet gdy go nie widac w truskawce? Czy pozniej moze byc za pozno? Czy zalezy to od tego czy sa juz kwiaty czy jeszcze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

Daje się jak przekroczy próg ekonomicznej szkodliwości! Osobiście od trzech lat w ogóle nie pryskam na kwieciaka bo po prostu go u mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jaka cena,czy na początku lipca będziesz miał sadzonkę frigo.

 

koniec maja, początek czerwca napewno, 0,2-0,27zł od sztuki w zależności jaka ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

@Grelson dzięki :) 

 

Opryskałem fastac dwa dni temu na kwieciaka i opuchlaka. Trzy i pół godziny później spadł deszcz. Oprysk do poprawki? Jest szansa, że coś spadło po tym oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wstawcie zdjęcia tego opuchlaka bo jakoś wątpię aby się już pojawił, 

co do fastacka on działa kilka godzin, moim zdaniem szkoda pieniędzy, proponuję mospilan, dawkowanie według etykiety

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Cześć i czołem :)

 

Przed kwitnieniem z tego co się orientuje, trzeba by było zrobić oprysk na szarą pleśń, kwieciaka, opuchlaka, roztocz truskawkowca, przędziorka i mączniaka.

 

W jakich odstępach czasowych i w jakiej kolejności robić te opryski? Kwieciak i opuchlak za mną. Mam sadoplon na pleśń, ortusa na roztocza i przędziorka i nimrod na mączniaka.

 

Jak to wszystko pogodzić? W jakiej kolejności ? Przecież wszystkiego nie wymieszam. Pogoda skrajnie nie sprzyja, ciągle deszcz, za chwilę znowu przymrozki pewnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Witam. Panowie mieszał ktos np oprysk na grzyba z rosasolem albo asahi z rosasolem czy lepiej nie probowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Pasquallo jeśli nie będzie padac to zrub mączniaka bo nimrod działa jak jest chłodno potem szarą i ortus na końcu bo musi być ciepło i sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grelson    0

Cześć i czołem :)

 

Przed kwitnieniem z tego co się orientuje, trzeba by było zrobić oprysk na szarą pleśń, kwieciaka, opuchlaka, roztocz truskawkowca, przędziorka i mączniaka.

 

W jakich odstępach czasowych i w jakiej kolejności robić te opryski? Kwieciak i opuchlak za mną. Mam sadoplon na pleśń, ortusa na roztocza i przędziorka i nimrod na mączniaka.

 

Jak to wszystko pogodzić? W jakiej kolejności ? Przecież wszystkiego nie wymieszam. Pogoda skrajnie nie sprzyja, ciągle deszcz, za chwilę znowu przymrozki pewnie. 

 

a opuchlaka czym atakowałem ?

a opuchlaka czym atakowałem ?

znaczy atakowałeś ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj