adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
solaris1919    0
Napisano (edytowany)

przeczekać sie nie da musiałbym dwa tygodnie motykolem lecieć :) dzisiaj opryskam od jednoliściennych  i jak za tydzień nie bedą kwitnąć to spróbuje lontrealem 

 

jaką dawke dac tego lontrela zeby poradził sobie z ostrożniem ale jak najmniej zrobił szkód o których piszecie?

Edytowano przez solaris1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

kiedyś sie stosowało ? A teraz się nie stosuje ? nikt tego nie robi to zabronione czy o co chodzi bo jak tak to dam sobie spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Źle się wyraziłem... po prostu od kilku lat nie stosuje oprysków na chwasty, wszystko zwalczane mechanicznie, ręcznie. Jeśli chodzi o rejestrację czy ma takową, nie wiem. 

 

Co do użycia ciepło +12 najlepiej bez słońca wieczorem. Tylko dużych chwastów nie weźmie całkiem. Zobacz jakie masz na polu i porównaj z etykietą czy ma to sens. 

 

Daj fote jak możesz będzie łatwiej ocenić w jakiej fazie masz truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

a pamiętasz na ile wody te 0,25l ?

mam senge i trochę hanoye  

pryskałęm dzisiaj od jednoliściennych i na senge jeszcze nic nie ma a na hanoye na kilku krzakach już zauważyłęm pąki i pytanie czy jak za tydzień bedzie już tego dużo to nie wolno pryskać?  czy dopiero jak zaczną sie kwiatki to nie wolno pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mam na sprzedaż sadzonki, odmiana ALBA klasa A+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7876

Gerald a liście nie wyglądają jak by były oblane ropą i świecą się?jeśli tak to wygląda na roztocz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1
Napisano (edytowany)

Nie. Foto jest po oprysku. Zastanawiam się między: a) właśnie roztocz ( lecz występuje to zjawisko na 2 kwaterach w różnych odmianach), B) grzybek ( mało prawdopodobne), c)  brak potasu (zimno ostatnio było)

Edytowano przez gerald987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9
Napisano (edytowany)

To nie roztocz ani grzyb

Problemy z pobieraniem za zimno... 

 

Nigdy nie pryskałem jak miały już pąki, nie podpowiem pamiętaj ,że są delikatniejsze niż cała roślina

 

wody 250- 280l rozpylacze 03 niebieskie

Edytowano przez maniek183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

To nie roztocz ani grzyb

Problemy z pobieraniem za zimno... 

 

 

 

Jeżeli w moim rejonie w przeciągu 4 dni zapowiadają temp powyżej 12 stopni to mogę atakować z odżywką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Możesz, jeśli jesteś po przymrozkach. Nie przeginaj z dawką najlepiej po południu bez słońca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

 

Witam użytkowników, mam pytanie co dolega moim truskawkom?

A pryskales jakims herbicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
gerald987

   U mnie tak samo wyglądają , w święta było -6 a później dosypało śniegu 20 cm ,a jak u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za choroba jezeli kwiaty truskawki czarnieja w tamtym roku mi się takie trafiały i w tym roku chciałbym temu zapobiec,jaki oprysk dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Pryskaliście już na kwieciaka albo roztocza? myślałem, żeby zrobić dzisiaj zabieg na kwieciaka, potem za trzy dni na roztocza truskawkowca... Dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

gerald987

U mnie tak samo wyglądają , w święta było -6 a później dosypało śniegu 20 cm ,a jak u Ciebie ?

Po świetach był przymrozek. Nie pamietam jak ze śniegiem ale coś padało bo zrobiło się biało. Tylko nie pamietam terminu. Mróz zrobił porządek z moimi jesiennymi malinami. Ja obstawiam że to jakies braki potasu z zimna. Nie pamietam kiedy ostatnio taka wiosna była. A jeszcze przysłowiowy "ogrodnicy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,  jestem  tutaj nowa :)  Mam  pytanie   do kolegów  bardziej  doświadczonych w  uprawie kiedy  wyścielacie słomą  truskawki. Podzielcie  sie  fotkami  z   własnych plantacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Ładniutko. Stąd się bierze 20+ ton z ha. :) Oby jeszcze cena nam dopisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No  pięknie, pięknie:) Apropo  ceny  jak  narazie prognozy na nadchodzacy  sezon   sa  obiecujące  ale  zobaczymy  jak  to  bedzie:)  a  jakieś  fotki z plantacji nieokrywanych włóknina  jaki  stan  na  dzisiaj, Chciaałabym sobie porównac  z  tym  co u mnie  jest:))  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj