adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Lucash    6

Panowie mam 0,30 ha Vibranta 2 rok po posadzeniu, chciałem zwalczać chwasty mechanicznie , było dobrze ale teraz ciągle pada i mam wysyp zielska jedno i dwuliścennego. Czy jest szansa by prysnąć czymś tego Vibranta  żeby jemu teraz nie zaszkodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

takie pytanko. Jak oceniasz tego Vibranta? Bo przymierzam sie. Lepszy od Hanoeye?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekehud    0

Tak naprawdę ciężko odpowiedziec czy aminokwasy,czy nawozy dolistne coś dają,nieraz nawet mogą zaszkodzic jak blaszka liściowa jest już bardzo wymęczona różnymi opryskami.Uprawiam truskawkę 20lat,przez ostatnie kilka lat stosowałem dolistne i stwierdziłem że jak się dobrze uprawi,da obornik ,pruchnicę itd to nic tego nie zastąpi i zamiast wydawac na te specyfiki kasę lepiej dodatkowo dac już rok wcześniej obornik i dodatkowo posiac np.łubin,w tym roku już nie wchodzę w dolistne.

 

Całkowicie zgadzam się z tą opinią.Dobre przygotowanie ziemi to podstawa.Właściwe ph aby składniki z gleby były dobrze przyswajalne przez rośliny.Wiosną Yara Mila Complex( ja używam tego nawozu ale mogą być inne wieloskładnikowe),po zbiorach azot i zapewnić odpowiednią ilość wody.Aminokwasy i inne dolistne środki stosowałem i nie stwierdziłem zauważalnej poprawy co do plonowania.Jeżeli macie jakieś pozytywne doświadczenia z tego typu środkami piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

takie pytanko. Jak oceniasz tego Vibranta? Bo przymierzam sie. Lepszy od Hanoeye?

 

No właśnie przez Vibranta nie pryskałem doglebowo, bo mam gliniastą ziemię i często napowietrzam glebogryzarką ziemię bo ta odmiana lubi ziemię lekką.

A tak to fajna odmiana, kształtne duże owoce tylko ptaki niszczą dużo bo owoce wyeksponowane są obok krzaków ale za to szybki i wygodny zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

jaka musi być przerwa miedzy pryskaniem selektem na perz i lentrelem na ostrożeń i żółtlice , bo połaczyć tego to chyba nie wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

zalezy od odmiany. Stare typu Dukat czy Hanoeye zniosa taki zestaw.


Najlepiej będzie jak odwiedzisz ten portal:

http://jagodnik.pl/

To najlepsze źródło wiedzy o nowoczesnych systemach uprawy truskawek.

 

taa, chyba zrodlo reklam. Proporcja reklam i promowanych artykulow do sensownych informacji jest bardzo niekorzystna.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

W następnym tygodniu planuje odkryć wczesną podsypać i opryskać,przykryć tego samego dnia co odkryte czy może odczekać z jeden dwa dni jeśli noc będzie na
+ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Solaris daj sobie spokój z mieszanką selektu i lontleru chyba że kasujesz plantacie to tak.po każdym zastosowaniu gramcydów odstęp następnego zabiegu 5-7 dni  bo wcześniej to będzie palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Też planuje odkryć rano przewietrzyć oprysk Asashi + Terra sorb complex i Luna lub Signum 

 

Czy lepiej nie łączyć nawozu z fungicydem ?

 

Czy po oprysku nakryć na noc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

lontrel wiosną to chyba nie najlepszy pomysł, jak sprzedasz na przemysł a zrobią badania to wyjdzie

lunę lub signum na pewno można łączyć z asahi i ja do tego na początku daję bm86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Pryskał ktoś Vibranta  Saherbem, jakie dawki dzielone? Za ile dni po saherbie mogę agilem prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Malkolmn jeżeli zastosuje lontler do kwitnienia to nie powinno nic wyjść.kiedyś rozmawialiśmy w instytucie w Skierniewicach z panią profesor od sadownictwa i sama mówiła że do puki nie kwitnie to można wszystko stosować do momentu pokazania się pierwszych kwiatów -to wtedy nic nie wykaże w owocach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

to stosować czy nie ? :P  czy jest coś bezpieczniejszego co zniszczy zóltlice i ostrożeń

daje na skup tam nikt nie patrzy które czyje , ale oczywiście jakby miało być po tym cos złego w owocach to nie bede sie w to bawił

Edytowano przez solaris1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ze 2 lata temu kolega jesienią opryskał 2 razy lontrelem w pomniejszonych dawkach, myślał że tak zwalczy mniszka (mlecz) ale niestety się nie udało a cały następny sezon chwast nie mógł dojść do siebie, przypuszczam że coś zalegało w nim lub w ziemi. 

jeśli wiosną opryskasz rzepak galerą gdzie jedną z substancji jest chlopytalid to w następnym roku na przykład nie można sadzić tytoniu, u nas widziałem takie plantacje. 

poza tym ktoś to będzie jadł, może da się jakoś przeczekać do końca zbiorów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

praktycznie większość herbicydów na jedną rośline nieszkodzi a na następne będzie działał nawet rok po zastosowaniu.jeżeli dużo niema mleczu i ostu to się wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj