adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

skubiii    1

Zimno, Lub jeżeli dałeś herbicyd a gdzieś były odkryte korzenie po obrobce mech. mogło podpalić, to moja teza. Mam to samo i też się zastanawiam.

Dzięki za podpowiedź. Herbicydu nie stosowałem, ponieważ rząd truskawek posadziłem na argotkaninie. No to mam nadzieję, że to tylko wpływ pogody a nie jakiejś choroby

Prawdopodobnie zaburzenie pobierania składników mineralnych przez niska temperaturę.

Dzięki Samson za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Jest jeszcze płot z siatki leśnej. Nie jest to tanie rozwiązanie i pracochłonne, ale w 100% skuteczne w stosunku do niektórych szamańskich metod typu zapachy i straszydła. Wiem co mówię bo przerabiałem to samo.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Opryskaj na sarny dursbanem cala plantacje, tylko dobrze wyczytaj czy nie jest za pozno aby go zastosowac bo do pierwszych owocow 1,5 miesiaca

Dodaj ze dursban nie ma rejestracji w truskawce. Takze robi to na swoja odpowiedzialnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jest jeszcze płot z siatki leśnej. Nie jest to tanie rozwiązanie i pracochłonne, ale w 100% skuteczne w stosunku do niektórych szamańskich metod typu zapachy i straszydła. Wiem co mówię bo przerabiałem to samo.

 

A jak wysoki ten płot. 150cm sarna przeskoczy bez problemu

 

dimetoat w zbożach nie robi na sarnach żadnego wrażenia. Wracają jak tylko ciągnik odjedzie. Chloropiryfos mocno śmierdzi to może zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem o dursbanie bo zabezpieczalem nim wisnie przed zajacami, wystarczylo spryskac od ziemi z 50cm i cala zime mozna bylo spac spokojnie. Dzialal lepiej niz dedykowane do tego celu preparaty wraz z workami foliowymi.
Mozesz na polu porozkladac kostki do wc domestos lub inne tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

dzieki jaka dawka tego lontrela , bo widze że nie ma rejestracji , w senga i hanoye  nie zrobi szkód ?

 

mozna go pomieszać z selektem czy robić przerwe z tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ts6    0

 

Witam

Mam pytania dotyczace tasm kroplujących ?

W zeszlym sezonie mialem tamsy kroplujace i filtr tylko siatkowy w tym roku zakladam filtr dyskowy ale moje pytanie jak teraz przeczyscic tasmy bo sa w niektórych miejscach zapchane ?

prosze o odpowiedz jak i czym to zrobic? 

Pozdrawiam

Ts6

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Witam, Panowie porównywał ktoś z was stosowanie trzmieli w uprawie z ich brakiem(ewentualnie to co przyleci z sasiedztwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Gucio Hukinol jest skuteczny tylko trzeba troszkę pracy w to włożyć.rękawiczki gumowe do ramion bo ciężko to zmyć-śmierdzi bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

stosował ktoś saherb 180 sc na włoskich odmianach typu Clery itp?? bo nie wiem czy ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

wszystko możliwe że to po herbicydach są objawy.z tego co wiem to dużo osób w tej wiosny narzeka na skutki uboczne herbicydów

W tym roku po opryskaniu wiosennym saherbem honeya i clery dostały już 5-7cm baldachy z kwiatostanami a krzaki przestały rosnąc,na innym polu honey bez oprysku jest prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1

Witam. Mam pytanko jak u Was truskawki po mrozach?
Ja rok temu kupiłem sadzonek doniczkowaną odmiany "niby" marmolada. Wiosna bardzo ładnie ruszyły lecz chyba 100% zmarzly.
Moje pytanie czy możliwe że marmolada znalazła się już w takim etapie prawie kwitnącym? Przecież nawet hanoey jeszcze takich pąkow nie ma. Jaka to może być odmiana.
Zaznaczam iż jesienią dałem tylko EM-y i Black Jack. Wiosną może dwa tyg temu hydrokomplex który jeszcze się nie rozłożył. Truskawka posadzona koniec sierpnia. Nie okrywana.
Mam problem z dodaniem zdj. Truskawka ma już paki w fazie zaawansowanej a nawet znalazłem jeden rozwinięty. Chyba nie ma tak wczesnej odmiany. Clery?
A jednak udało sie

post-215220-0-89640300-1492865320_thumb.jpg

post-215220-0-46769700-1492865359_thumb.jpg

post-215220-0-94905000-1492865411_thumb.jpg

post-215220-0-88815100-1492865461_thumb.jpg

post-215220-0-42880000-1492865500_thumb.jpg

post-215220-0-90952200-1492865572_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jakie rozwiazania na szarą pleśń proponujecie ? Myślałem nad luna, teldor, polyversum i vaxiplant co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-makler-    1

Jaką gęstość agrowłókniny dać pod truskawki żeby wytrzymała te trzy cztery sezony ?
I jaką firmę polecacie żeby się nie nadziać na jakieś hińskie dziadostwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jaką gęstość agrowłókniny dać pod truskawki żeby wytrzymała te trzy cztery sezony ?

I jaką firmę polecacie żeby się nie nadziać na jakieś hińskie dziadostwo ?

Ja kupuje p50 z geocover i jest wystarczająca mam tez 0,5ha p30 ale to jest tragedia przerywa sie jak papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj