adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Traque    1

Czy siarka na mączniaka to dobry pomysł? Oprócz NPK.

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Na pewno w jakims stopniu bedzie dzialalo zapobiegawczo.ma tez jakis wplyw na przedziorka. Jesli dobrze zrozumialem to wzmacnia liscie przez co przedzior ma wieksze problemy z zasiedlaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Zostało mi trochę jednoliściennych z zeszłego roku głównie kępki wiechliny chciałem czymś to prysnąć aby uniknąć gracowania.

leopard nie da rady wiechlinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Na pewno w jakims stopniu bedzie dzialalo zapobiegawczo.ma tez jakis wplyw na przedziorka. Jesli dobrze zrozumialem to wzmacnia liscie przez co przedzior ma wieksze problemy z zasiedlaniem.

A takie zakwaszenie nie podziała negatywnie na samą truskawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

leopard nie da rady wiechlinie 

 

Czym ją w takim razie potraktować ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Fusilade powinno dać rade wiechlinie tylko do fusilade trzeba dodać zwilżacz bo bez tego słabiej działa tylko pilnować odstępów w stosowaniu.a co do siarki to może być na moczniaka bo większość oprysków na mączniaka w sadach jest oparta właśnie na siarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Ja dawałem 150 kg ale to w rządki podsiewaczem ;)

 

Mam miedzyrzędową z podsiewaczem to się zrobi tylko czy dawka będzie odpowiednia? Na 3 letnie dam chyba 75kg na 30ar w poniedz bo dopiero uda sie wjechać w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Na wiechlinę roczną dobry jest Select Super 120 EC w dawce 0,8 l/ha w fazie 2-5 liści przy temp. powyżej 12 C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

Odmiany jakie posiadam to roksana i honeoy czy ktos mi doradzi czy moge wymieszac select super 120ec z beetup trio jeden jest na jednoliscienne drugi na dwu liscienne prubowal juz ktos tak a jak nie to co byscie sprawdzonego polecili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Co polecacie na kiełki, aby zwalczyć miotłę zbożową? Myślałem nad stołem.

 

kolego stomp to jakis miesiac temu. Przeciez miotla to jednoliscienny chwast wiec w czym problem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

No właśnie pole jest już prawie wyczyszczone ręcznie, a obawiam się, że przez zawiły system korzeniowy ta miotła szybko odrośnie i chciałem coś zastosować na pole bez chwastów. Co możecie polecić ? Tą miotłę chyba będę zwalczał jak odrośnie troche znowu i wtedy agil albo targa, bo przed wschodem chyba nic nie znajdę do zastosowania, tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

moim zdaniem jest to wiechlina a nie miotła, młode rośliny wyglądają podobnie, a co do oprysku to kilka postów wyżej było o tym pisane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Jaki rozstaw kroplowników używacie w taśmach w truskawce ? Chciałem dzisiaj zamówić i się zastanawiam czy czy musi być co 10 cm czy np. co 20 wystarczy.

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj