adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bellaa    2

Mam kawałek pod truskawke ale jest to dość mokra ziemia, przy suszach byla by dobra ale czy poźniej po deszczach? Jak opryski dzialaja na tak mokrych ziemiach? Ciągnikiem nie da rady obecnie. Teraz czekam aż obeschnie i zamierzam sadzic frigo. Kiedyś na tym kawałku była truskawka i nie było źle. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Łączycie Stomp i Devrinol w jednym oprysku? W jakich proporcjach? W ogóle co daje połączenie tych dwóch środków?

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Ale tam nic nie znajdę o łączeniu. Mam zastosować 100% dawkę jednego i drugiego? Trochę się tego obawiam. Poza tym czy takie połączenie nie osłabia działania?

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Działanie jest mocniejsze niż zastosowanie tych herbicydów osobno w maksymalnych dawkach. Honejka wytrzymuje bez problemu 4l dewrinolu + 3l stompu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

 

Samson1, gwozd - o to mi właśnie chodziło, wielkie dzięki. Mam zatem rozumieć, że o tej porze niczym nie ryzykuję stosując 3+3? W grę niestety nie wchodzi Honeoye tylko ogólnie odmiany włoskie.

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a czy na stomp nie jest za późno, truskawka już ruszyła i to dość mocno, a według etykiety to do ruszenia wegetacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marmoladzie stomp nie przeszkadza a sonata widać po brzegach liści ale 2x zabieg asahii po problemie


Samson1, gwozd - o to mi właśnie chodziło, wielkie dzięki. Mam zatem rozumieć, że o tej porze niczym nie ryzykuję stosując 3+3? W grę niestety nie wchodzi Honeoye tylko ogólnie odmiany włoskie.

 

 

ODMIANY WŁOSKIE napisz lepiej jakie bo opryskasz roksane 3+3 to możesz później po oprysku zapinać pługi :) jeszcze po ruszeniu wegetacji.

 

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Głównie Tetis (stara włoska odmiana), Asia i Deselect. Trochę Clery i późnych odmian.

Jeśli już nie Stomp to co innego radzie? Wcześniej nie było jak wjechać na pole.

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Stomp 330 a nie Stomp Aqua 455 , a może 2 + 2 tylko wtedy gorzej działa - ja też nie mogłem wjechać wcześniej

wzruszaliście wcześniej międzyrzędzia czy nie ?

w sadzonych 10.2017 mam już liścienie m.in starca zwyczajnego Beetup tio da rade najpierw a póżniej doglebowe czy coś innego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Witam,
W tym tygodniu będę pryskal roksane środkami doglebowymi. 3+3 standard, tylko czy już nie za późno trochę na stomp? Wegetacji jako takiej jeszcze u mnie nie ma.Jeśli nie stomp to co?


Aaaa nowo nasadzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek26    0

Witam! Truskawka Malwina Roxana sadzona pod koniec października; opryskana Dewrinolem 2l/ha. Chcę teraz opryskać Stomp Aqua 455 CS. Jaka będzie bezpieczna dawka na hektar? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Witam. Mam pytanie odnośnie wykonania oprysku Dervinolem + Stomp Aqua w dawce 3+3 l. I teraz pytanie, obecnie w mojej okolicy temperatura oscyluje w granicach 5 w dzień i 3 w nocy. Czy zabieg wykonany w takich temperaturach będzie skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

2,5-3 l

 

nie za malo? ja stosowalem zawsze 3,5 + 3,5 albo 4 + 4 i spoko ale 2,5l to moim zdaniem slabo zadziala ale nie wiem jaka masz glebe w sumie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Witam, truskawki sadzilem w polowie listopada ubiegłego roku(roksana/alba po polowie) ph gleby przed sadzeniem 6,5. W ten weekend planuje zaaplikowac nawóz, ale zastanawiam sie nad dwiema opcjami. Pierwsza to: 1) Yara mila complex. Druga opcja to: 2) Bontar, a po nim po prostu saletrzak 27, (13,5% azotanowa, 13,5% amonowa) lub saletra wapniowa 15,5% azotu 26% wapnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

nie za malo? ja stosowalem zawsze 3,5 + 3,5 albo 4 + 4 i spoko ale 2,5l to moim zdaniem slabo zadziala ale nie wiem jaka masz glebe w sumie.

 

Chodzi chyba o to, że wegetacja już ruszyła, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

cos tam ruszyla ale za niskie temperatury zeby mowic ze sie na dobre rozkrecila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie za malo? ja stosowalem zawsze 3,5 + 3,5 albo 4 + 4 i spoko ale 2,5l to moim zdaniem slabo zadziala ale nie wiem jaka masz glebe w sumie.

 

napewno mówisz o stompie aqua?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

racja kolego, mialem na mysli zwykly Stomp. Dzieki za czujnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Wracajac do tego bontaru. Jest tam 30% siarki, czy to nie zakwasi gleby? Czy truskawka az tyle pobiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj