adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

roksana w sumie nie jest zła jest trochę gorsza niz sonata w smaku ale rekompensuje wielkością owocu, w sumie klient jest zadowolony  na venzar nie jest za  zimno ;)

Generalnie sam stawiam na roxane na podwyższonych zagonach okrytych agrotkaniną zobaczymy jak wypali :D

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Mam trochę perzu i innych chwastów jednoliściennych w truskawkach. Mam zamiar opryskać Targa Super , ale kiedy ? Teraz czy bardzo wczesną wiosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Kupiłem : WAPNO nawozowe granulowane wysokoprocentowe 90 % CaCO3 + magnez + mikroelementy ASMAR - WAP

Skład : - wapno w postaci trójtlenku 90 % CaCO3

            - tlenek wapnia od 47 % do 52 % CaO

            - magnez , żelazo , miedż , mangan , molibden , cynk , bor do 12 %

Czy jest ono odpowiednie teraz zastosować na truskawkę

Nie podoba mi się w składzie tlenek wapnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Witam
Podają kilka dni cieplejszych wiec może uda mi się polecieć jeszcze Roksane od chwastów. Podpowie ktoś jakimi środkami? Pytam bo to Roksana i miesiąc temu sądzona . Myślę dać stomp ale moze ktoś ma lepszą propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

90% caco3 =47% cao czyli masz 90%towe wapno weglanowe w przeliczeniu jest to 47 % tlenku wapnia zle doczytales.

Czyli jest ok i można go teraz zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

koledzy jestem początkujący dopiero mam zamiar zacząć uprawę truskawki , w jakiej dawce dajecie venzar na jesieni i czy to zabezpieczy truskawkę od chwastu na wiosnę czy trzeba motyczkowac... a może inne rozwiązania macie do odchwaszczania truskaweczki

Edytowano przez areknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Najpierw etykieta srodka ktory stosujesz. To podstawa. Rodzaj gleby, kiedy sadzona trusk to ma znaczenie przy sor. Nie da sie dac zlotego srodka na chwasty w trusk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ziemia nie jest zmarznięta to można sadzić, wystarczy odśnieżyć.

Sadzić można praktycznie przez cały rok byle ziemia nie była zmarznięta, wszystko zależy od rodzaju sadzonek i tego co chce się osiągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

Czy sadzil ktoś sadzonki frigo wiosna? Rzeczywiscie koszt kupna sadzonek zwraca się w tym samym roku? Warto sadzic frigo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

aby się wróciło musisz sadzić A+, ja sadziłem A i było raczej marnie. 

w tym roku sadziłem B i obrywałem kwiatki, zobaczymy jak będą owocowały, ale krzaki wyglądają mega 

przy niektórych odmianach nie ma alternatywy dla frigo,

po drugie lepiej się przyjmują

te B są w cenie zielonych

mniejsze nakłady na odchwaszczanie bo szybciej plonują

u mnie w tym roku pierwszy raz od chwastów były pryskane dopiero w sierpniu, a tak o pielnik z gwiazdami i ludzie przy obrywaniu kwiatków jak coś zostało to wyrwali. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Dzieki obrywaniu kwiatow truskawka moze lepiej sie rozrosnac, zbuduje lepszy korzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

kolego a ile zamierzasz sadzić tych truskawek i czy wogule bendziesz miał ludzi do rania bo w uprawie truskawek ten aspekt ludzi jest jeden znajważniejszych i sprzęt do uprawy i pielegnacij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spery    0

Przy zbiórce truskawek no to tylko ludzie :D A opłaca się w Polsce hodować truskawki wgl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

kolego jeżeli traisz zdobrymi odmianami i bendzieszumiał ich wychodować to zarobisz pare groszy.mój sąsiad ma 6 ha truskawek deserowych i nienarzeka tylko trzeba mieć opanowane co i jak i kiedy się robi.uprawa truskawek przemysłowych to wielka porażka w naszym kraju.najważniejsza w uprawie truskawek to jest WODA I DOBUR ODMIAN.Najlepiej zacząć od małego kawalka i się uczyc oczywiście jak się wcześniej tego nierobilo a nie jak niektuży co nigdy wcześniej nie uprawiali od razu po pare ha i nagle budzą się z rękom w nocniku ze niestety to był wielki niewypał bo biema ludzi.W UPRAWIE TRUSKAWEK TO LUDZIE DO ZBIORU DECYDOJĄ O POWPDZENIU UPRAWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

kolego a ile zamierzasz sadzić tych truskawek i czy wogule bendziesz miał ludzi do rania bo w uprawie truskawek ten aspekt ludzi jest jeden znajważniejszych i sprzęt do uprawy i pielegnacij

 

 

 

 

 

 

Nie zasadze ha czy 2 ha, zamierzan kawałek zeby obeznac się jak to dzis wyglada. Kiedys mieliśmy truskawke ale glownie do punktu skupu. Zbior jak na tak malym kawalku samodzielny. Najpierw nauka później będę drazyla dalej uprawę jesli sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj