adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

nie no roksana nie wytrzyma glifo ja w tym roku roksane w agrotkaninie bede sadził zobaczymy co z tego wyjdzie na początek z 20a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba552    0

Witam , ja troszkę z pytaniem z innej beczki .

 

Chciałbym sie dowiedzieć jak wyglada instalacja podlewajaca truskawki - kroplujaca.

 

Mam zamiar wywiercić studnie głębinową i chciałebym aby ktos powiedział jak wyglada u niego instalacja od studni po krzak . Z gory dziekuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam , ja troszkę z pytaniem z innej beczki .

 

Chciałbym sie dowiedzieć jak wyglada instalacja podlewajaca truskawki - kroplujaca.

 

Mam zamiar wywiercić studnie głębinową i chciałebym aby ktos powiedział jak wyglada u niego instalacja od studni po krzak . Z gory dziekuje .

 

Wejdź na stronę dropplant. Dalej pliki do pobrania i masz tam prosty schemat nawadniania liniami kroplującymi t-tape

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

Witam! Ktoś doradzi jak działać po skoszeniu zboża żeby truskawka miała dobry grunt? Orka, wapno plus nawóz i sadzenie czy obornik i wiosną frigo. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jak już chcesz faktycznie mieć dobry grunt pod truskawkę to zacznij od badania gleby. Bez tego nie wiesz czy potrzebne wapno i w jakiej ilości. Tak samo z nawozami.

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał jaro badanie to podstawa ale metodą ogrodniczą wraz z azotem nno3 i nh4  

 

zalecenie nawozowe z oschru odbiega niejednokrotnie od prawidłowego .

 

ja bym jeszcze  przy okazji gorczyce posiał  ba zieloną masę  później odchwaszczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

A zna ktoś liczby graniczne składników dla truskawki? Czy zawsze ktoś z jakiejś firmy nawozowej wam robi zalecenia na podstawie badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Nie wiem czy to do konca prawda, ale podobno gorczyca zabiera naturalny azot z gleby.

szykuje pole pod sadzienie truskawek i zaczne od podstawy-badanie gleby wykazalo 4,3 ph.jest szansa aby, to szybko odkwasic?czytalem kilka stron wczesniej, ze bedzie lipa.pytam, bo ja bede dopireo oral....wiec moze przyorac wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Pewnie, że się da. Przecież tak naprawdę większość tak robi. Sadzenie jesienią raczej odpada, bo nie wyrobisz się z przygotowaniem tej gleby. Jedną z opcji może być glifosat po pojawieniu się liści chwastów, obornik orka i jakis przedplon, skoszenie tego, wapno i orka na zimę.  Może ktoś inny powie coś o tej kolejności uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

ok:)

co do obornika, to nie jestem tak do konca do niego przekonany.teraz z tych plytkich obor, to tylko rozsiewamy pozostalosci po polach(nasiona).

ja juz raz pryskalem roundupem ale (dziadostwo )nowe odbilo.dodam, ze na tym polu mam problem z powojem,wiec jak teraz spryskam,plytko przeoram i cos zasieje,to i tak ten powoj wyrosnie.moze zostawic to i co jakis czas pryskac?mam stary azotop-myslalem zeby go dodac teraz do roundopu flex....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Żadnym herbicydem skrzypu w truskawce nie zniszczysz. Pielenie i wapno tylko zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy dobrze mysle ? sciete mam truskawki i teraz nawóz saetra amonowa plus hydrocomplex potem glebogryzarka nastepnie oprysk

???????czy inna kolejnosc lub cos innego????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

U mnie mak rośnie na rędzinie...

 

Zrobiłem tak. Koszenie, glebogryzarka w międzyrzędziach, plewienie w rządkach, siarczan potasu fosforan amonu i siarczan magnezu granulowany, glebogryzarka, 6l devrinolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj