adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

asxq    0

Witam zastanawiam sie czy mozna na truskawki posadzone wiosna sypac wapno w celu  podniesienia Ph gleby chodzi o to czy wapno nie granulowane nie popali lisci 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wapno lepiej po zbiorach jak najszybciej wysiac w formie, sypkiej tylko i wyłącznie wapno węglanowe. ono wolno sie rozkłada niema możliwości spalenia krzaków. no i w przyszłym roku saletre wapniowa zamiast amonowej. Ps jakie masz Ph gleby?

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asxq    0

dzieki za odpowiedz w tamtym roku pzed wapnowaniem Ph 3,8 ale wapna dalem polowe dawki pniewaz  slyszalem  ze zbyt duza dawka na raz tez nie jest dobra teraz gleby jeszcze nie badalem  ale Ph pewnie bedzie za male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak miałeś 3,8ph to nic ci nie urośnie tam. Błąd zrobiłeś że truskawkę tam posadziłeś. azot wogole nie będzie pobierany przez rośline. 

przed tobą 3 lata wapnowania węglanowym po 3t/ha więcej nie daje sie bo nic to nie da .

 

jakbyś miał ugor 1,5 t tlenku byś rozsypał efekt byłby już po kilku miesiącach.

Pamiętam jak na jednej kwaterze IIIa miałem 4,35 ph  po 3 latach miałem dopiero odczyn uregulowany.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A czym opryskać na chwasty bo mi mocno zarosły. odmiana toclery podobno delikatna


A czym opryskać na chwasty bo mi mocno zarosły. odmiana toclery podobno delikatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Na rocznej honeoye zaczynaja sie zwijac liscie czy to moze byc roztocz?

Sprawdzales czy to nie maczniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

Moze i maczniak bo jest delikatny nalot na lisciach ale bylo pryskane z 2 tyg temu domarkiem wiec powinno pomoc ale nic z tego. Poprawic zato?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

I masz chyba niedobor fosfotu. Sypales cos na nie teraz? Mozesz prysnac zato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na niedobor azotu i maczniak na tych zwijajacych liściach na bank

 

niedobor fosforu objawia sie fioletowym przebarwieniem  

 

niedobor azotu czerwone szypulki, wasy 

 

 

jak chcesz wiedziec pewne czy niemasz roztoczy/przedziorkow to wez kup lupke 30x  groszowa sprawa  przelustruj próg zagrozenia przedziorki na listku liścia.

 

Jeszcze jedno jaki lubofos?

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

ja stawiam na niedobor azotu i maczniak na tych zwijajacych liściach na bank

 

niedobor fosforu objawia sie fioletowym przebarwieniem  

 

niedobor azotu czerwone szypulki, wasy 

 

 

jak chcesz wiedziec pewne czy niemasz roztoczy/przedziorkow to wez kup lupke 30x  groszowa sprawa  przelustruj próg zagrozenia przedziorki na listku liścia.

 

Jeszcze jedno jaki lubofos?

 

Lubofos bezchlorkowy 3,5-10-15. pare przedziorkow znalazlem ale nie wszedzie sa, pryskac juz czy poczekac az pojawi sie ich wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to nie starzec.Na 100% przymiotno.Myslałem dać lontrel.

ptyskałem roksane na wiosne lontrelem dawka 150 ml na h  przytrzymało ale nie wykończyło ,możesz dac 2 setki na h śmiało w roksanie

Edytowano przez TomekKwiatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie lontrel w dawce 0,4 wyłoży 25-30cm rdest plamisty ?  coś ktoś ?

na wiosne przymiotno ale i rdest były takie do 5 cm ,dawka mała bo baliśmy sie o roksane to wbiła te chwasty w ziemie ale takie spore to nie wiem.może ktoś testował na wiekszych to sie wypowie.u nas jeden odważny testuje randap w roksanie ,żal patrzec co dzień gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj