adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

a poco dłużej korzeń i tak ci przerośnie multiplate  jeden listek zostawiam .

 

Ktoś ma albe podzieli sie swoją opinią o niej  ?  pryskał ktoś ją od chwastu ?  chodzi mi o to czy  warta ona uwagi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Ja posadziłem poczatkiem czerwca albe frigo przyjeła sie super, pryskałem devrinolem nic jej nie jest chwastu też zero. Znajomy ma to podobno z wszystkich innych odmian wczesnych zrezygnowal i robi tylko tą i późnego elegansa, smak wygląd transport podobno super, ja zobacze u siebie bo szukam narazie tej jednej głównej wczesnej odmiany może to będzie ta zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

wygląd, transport by się zgadzało smak już nie do końca musi być mocno dojrzała o wiele lepsza w smaku jest Flair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Czy chwastnica jednostronna to jest zamienna nazwa trawicy ? Mam jeszcze pytanie, jak nazywa się fachowo oset i czy jest to roślina jednoliścienna czy dwuliścienna.

Edytowano przez rafal25791

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Tak, zamienną nazwą chwastnicy jest trawica. Oset - najbardziej prawdopodobne jest, że w literaturze nienaukowej nazwą tą opisany jest ostrożeń polny, ale może być to także dziewięćsił lub popłoch. Oset jest dwuliścienny. Jeśli nie możesz rozpoznać czy dany chwast jest jednoliścienny czy dwuliścienny wystarczy że wyrwiesz go z ziemi. Chwasty dwuliścienne będą miały taki jeden grubszy korzeń, a od niego wyrastające malutkie korzonki. Chwasty jednoliścienne nie będą miały tego grubszego korzenia. Dodam załącznik.

post-186947-0-68017900-1467542885.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy chwastnica jednostronna to jest zamienna nazwa trawicy ? Mam jeszcze pytanie, jak nazywa się fachowo oset i czy jest to roślina jednoliścienna czy dwuliścienna.

z tą trawicą to chyba jest nazwa regionalna :)  bo u nas sie też to nazywa prosem lub plaszczką, a oset to ostrożeń polny ,roślina dwuliścienna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Ok, dzięki za pomoc. Teraz będę wiedział jak rozpoznać chwasty jednoliścienne i dwuliścienne :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jak z ochrona chemiczna? Mozna porownac ja do jakiejs innej odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Ja posadziłem poczatkiem czerwca albe frigo przyjeła sie super, pryskałem devrinolem nic jej nie jest chwastu też zero. Znajomy ma to podobno z wszystkich innych odmian wczesnych zrezygnowal i robi tylko tą i późnego elegansa, smak wygląd transport podobno super, ja zobacze u siebie bo szukam narazie tej jednej głównej wczesnej odmiany może to będzie ta zobaczymy

Jaka dawka devrinolu i rozumiem że przed sadzeniem , sadzenie sadzarką . Pytam ogólnie w truskawce - ciekawe jak przy sadzonkach zielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam malwine w tym roku petarda :D po 2 dyszki za łubiankę sprzedaję :)

Witam,pan w opryskach jest dobry to może skorzystam z pańskiej wiedzy :)  za podpowiwdzią pryskałem truskawki stomp+devrinol a teraz po oplewieniu też pasowało by coś dac bo do jesieni to bedzie masakra napewno .No i oczywiście póżną jesienią też jakiś stomp pójdzie.Od oprysku mineło 2,5 miesiąca ,3 opryski w sezonie to nie za bogato?nie chciałbym przesadzic  jak pewien osobnik co na dopłaty truskawki sadził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

A ja mam pytanie jeszcze czy znacie jakiś środek na wyrośnięte już badyle, który zwalcza oset, bo przeglądając etykiety oprysków na chwasty dwuliścienne nie zauważyłem nigdy, aby ostrożeń polny był wyszczególniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jaka dawka devrinolu i rozumiem że przed sadzeniem , sadzenie sadzarką . Pytam ogólnie w truskawce - ciekawe jak przy sadzonkach zielonych

Dawka 4l/ha pryskalem miedzyrzedzia tylko i wyłącznie, truskawka jest sadzona na zagonach okryta agrowłóknina i sadzona ręcznie. Zero chwastów jak do tej pory.

Pryskane 10dni po posadzeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

senator11111 ja znowu o tym opryskiwaczu wentylatorowym czy jest cos na o warto zwroic uwage kupujac takowy/?a moze jest ktos kto przerabial sobie taki na truskawki??i cos podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Tak myślałem że miedzyrzedzia bo ogólnie włoskie odmiany są wrażliwe na herbicydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

ja mam malwine w tym roku petarda :D po 2 dyszki za łubiankę sprzedaję :)

 

tak dobry towar to weźnie sie tyle, a jak jest z plennością?

tak dobry towar to weźmie sie tyle, a jak jest z plennością? i jaką szerokość masz miedzy rządkami bo ja mam florensa i tak rosnie ze ciasno i chcialem wiedziec czy malwina tez taka duza jest, bylbym wdzięczny za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czym sypiecie teraz truskawki jak juz odbily po scieciu? A mlode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 -150kg tak około zależy ile dałeś słomy w międzyrzędzia.

 

Odnośnie plenności to jakieś 80% honeya ale owoc taki w miarę ok później dodam jakąś fotkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mocznik posypowo a jak juz beda liście leci asahi bądź tytanit + np kristalon zielony bądź inny 20/20/20 taka mikstura 2x  jednak uważaj jak masz sucho nie pryskaj bo możesz przypalic mlode liscie.

A tak wygląda malwina bez podlewania na dzień dzisiejszy ;) 

post-91645-0-21172700-1467923625_thumb.jpg

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Jak w poniedziałek prysnąłem Agilem-S na jednoliścienne to mogę już teraz popryskać na dwuliścienne Beetup Trio bądź Saherb czy muszę odczekać dłużej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj