adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Witam ja ma pytanie posiadam troche Florensa i nie wiem dlaczego ogrom owocow  nie nadaje sie do zbioru>owoce czerwone ale takie twarde i kwasne,Moze ktos wie o co chodzi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwaśność może być kwestią zagęszczenia sadzonek  u malwiny tam gdzie jest luzny krzak jest slodka truskawka a tam gdzie zagęszczona to kwaśna jest. a to ze twarde to niewiem bo nie mialem styczności z florence  wrzuć fotke jak wyglądają  bo czasem po owocu widać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów mam pytanko czym kosicie truskaweczke? ja mysle o orkanie co Wy na to? odpada grabienie,

  i jaka jest najlepsza wysokosc nad serduszkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

orkan +przyczepa  dobre rozwiazanie nie raz praktykowalem ale w zeszłym roku rozdrabniaczem jechałem później zagrabiarka do siana taśmowa   wszystko wyszło na tip top 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Senatorku a zdradz cos wiecej jaki to rozdrabniacz bo nie mam cos wyobrazni?

 moze masz fotki?i jaka wyskonosc nad sercem mam Honeyke 0.6 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cahais    1

azot dolistnie albo konkretny grzybobójczy najlepiej jedno i drugie liscie wskazuja na maczniaka daj signum/bellis po problemie.

 

 

w sobotę pryskałem domarkiem, nie wiem czy jeszcze prysnąć signum  ??? jaki nawóz dolistny azotowo mogę zastosować i czy mogę zmieszać nawóz z signum i za jednym zamachem prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozdrabniacz najzwyklejszy do traw tzw mulczer wysokość 5-10cm nad sercem zeby nie skasować jej :)

 

cahais domarkiem wieczorem pryskales? bo jak za dnia to nic on nie zadzialal

 

do signuma nic nie dodawaj lepiej odczekać i 2gi raz opryskać samym mocznikiem  4kg/ha

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cahais    1

rozdrabniacz najzwyklejszy do traw tzw mulczer wysokość 5-10cm nad sercem zeby nie skasować jej :)

 

cahais domarkiem wieczorem pryskales? bo jak za dnia to nic on nie zadzialal

 

do signuma nic nie dodawaj lepiej odczekać i 2gi raz opryskać samym mocznikiem  4kg/ha

 

senator a signuma stosować też pod wieczór? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Pryskaliście Dursbanem od robaka ? Czy koniecznie musi być duża wilgotność w glebie, aby podziałało ? Jeszcze nie zbyt wilgotno, trochę popadało w nocy tylko i nie wiem czy pryskać czy czekać jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Hej, mam pytanko. Truskawki przez zbiór zarosły okropnie. Są gracowane i chciałbym je czymś prysnąć od ziela aby go już tyle nie było. U nas nigdy sie nie pryskalo dlatego chciałbym zapytac co by bylo najlepsze? I kiedy pryskać teraz na czyste pole czy jak ziele zacznie wschodzic, czy moze na jesieni po kolejnym gracowaniu? Co do ziela to najlepiej jakby oprysk dzialal na jak najwieksza ilosc ziela ale najwiecej mamy trawicy, łobody to zeby chociaz to wzielo to juz by bylo lepiej. I pryskac normalnie traktorowym czy ogrodowym opryskiwaczem same miedzyrzedzia? Zeby truskawce nie zaszkodzić. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czym prysnąć teraz od wiechliny rocznej ? Pryskałem targą super i Chwastnice ładnie wzięło ale wiechliny nie ruszyło.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Select Super poradzi sobie z nią bez problemu najlepiej działa jak jest wilgotno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czyli teoretycznie targa też powinna sobie poradzić ? Zrobiłem mocniejszą dawkę jak na perz (2l/h) i prysnąłem punktowo zobaczę czy zadziała.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

witam,

Panowie mam kilka pytan:

mam zamiar zostawic pole truskawek typowo pod flance.chwasty zostaly przerwane i jest czysto.czym teraz prysnac zeby nie przypalic młodziezy ?

druga sprawa-na drugim polu mam duzo flancy a musze wykosic liscie.jak mam  to wygrabic aby jak najmniej flancy zniszczyc?(osa i zgrabiarka tasmowa)?przeciez zgrabiarka wszystko wyrwie....

likwiduje 2 letnią truskawke i chcialbym na tym miejscu na jesien posadzic nową.robil ktos tak?rok po rok bez zadnej przerwy?(pole spryskane,teraz brona talerzowa,co wzejdzie- oprysk,pozniej poplon,orka i sadzenie).

mam kwasna glebe,wapno posypane ale nie pada!!!moze jakos w plynie mozna by bylo truskawke podratowac np.saletra wapniowa.ile na h zeby nie spalic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Witam, jakie macie sposoby ukorzeniania rozłogów ? czy po odcięciu ucinacie do równowagi również liście czy lepiej zostawić, mam zamiar ukorzenić to w multiplatach 4x4cm czy nie będzie za mała co myślicie ? Kiedy najlepszy termin sadzenia do takich zielnych sadzonek bo jak narazie to co roku sadze tylko i wyłącznie frigo, w tym roku chce coś rozmnożyć i posadzić zielne. Ile mniejwiecej traw takie ukorzenianie ? około 30/40 dni starczy ? Proszę o odpowiedz ponieważ nigdy jeszcze nie rozmnażałem truskawki. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im wcześniej wsadzisz w grunt tym lepiej bo do września już będą żyły pełnym wigorem a co za tym idzie większa ilość pąkow i koron na przyszły rok ;) na rozsade ja venzar  dawniej buracyl stosowalem.

 

z doniczkowaną jest tak że masz najwcześniej  sadzonkę ale jest ich mało a w gruncie sadzonka później ale jest ich dużo więcej ilościowo .

 

Radosz ja truskawke po truskawce sadziłem przez 10 lat  ;) po orce truskawki zawsze szła gorczyca na poplon. Na takim poletku uzyskuje 16t z honeya ładnego towaru.

Grunt to dobre ph bo rzucając  mocznik pozbiorczo na przegnicie słomy się zakwasza... a jak kwaśno tonie przyswaja wapnia i tak w koło maciej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Zamierzam pryskać jeden kawałek na chwasty, najpierw na jednoliścienne, później na dwuliścienne lub odwrotnie. Najbardziej rozprzestrzeniona jest trawica i chciałbym aby koniecznie jeden z tych oprysków ją dość dobrze zniszczył. Jakie opryski polecacie do zastosowanie i w jakiej kolejności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Senator11111

Ukorzeniajac ucinasz liscie do rownowagi?

Myslisz ze miesiac zeby ukorzenic starczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj