adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pobierasz sadzonke z wąsa gdy ma zainicjowany korzeń z resztą sobie sama poradzi ewentualnie pomozesz jej jakims blackjakiem i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Czy saletre wapniowa podając rozpuszczoną w wodzie można podawać z wieloskladnikowym nawozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A co się stanie jak sie pomiesza? przypali?

Na początku zeszłego tygornia zmieszałem saletre z yary z mikrocomplex star i żadnych efektów ubocznych a dziś miałem robić z kristalonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sie stanie jak pomieszasz ? gips ci sie zrobi i cały nawóz nic ci nie da bo roślina go nie pobierze czyli kasa wywalona w błoto \

 

saletre wapniową możesz mieszać EWENTUALNIE ! z azotem (np mocznik ) siarczanem magnezu (mikrokomplex)  i potasem np stosując unike calcium dolistnie. jakakolwiek ilość fosforu zrobi kupe z roztworu , tak samo uważaj na preparaty ułatwiającepokrycie np arigent aktiv 5 czy jkos tak on sie nazywa ma w sobie fosfor wiec go skreśla... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

u mnie clery w tym roku padła, wykończyły ją opuchlaki.  a o dziwo joly ma się całkiem nieźle, dobra odmiana, podobny smak, większe owoce, niezła zdrowotność, tyle że późniejsza. 

z marmoladą też się pożegnam

ostatnio wykopałem krzaka to znalazłem 4 opuchlaki, w tamtym roku nie było pogody do robienia zabiegów przeciwko temu szkodnikowi, przy tej cenie szkoda kasy aby ratować 

 

Kolego mam pytanie czy marmolada jak się ją zrywa jest bez szypułki , bo te co ja mam jak zrywam to w koszyku są prawie wszystkie bez.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

wymieszałem http://www.yara.pl/crop-nutrition/products/yaraliva/6118-yaraliva-calcinit/ 

i

http://agrosimex.pl/oferta/nawozy/chelaty-mikroskladnikow/mikrostar-complex/

i siarczan Mg siedmiowodny jakieś 3%

rozumiem że nic sie nie stało bo nie było tam fosforu

w kristalonie pomarańczowym jest trochę fosforu wie lepiej nie ryzykować? Pierwszy raz kombinuje coś z saletrą wapniową

truskawek mam mało, sami wszystko zrywamy ale jestem ciekawy ile płacicie za zbiór

dziaś na skupie bez szypułek po 3,6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gwozd 2zł/ koszyk  dla zbieracza za mniej nikt ci nie pzyjdzie. 

 

marmolada jak jest za dojrzała moze odchodzić razem z szypułką ale to z 15% całości 

prędzej ci roksana z szypuły odchodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Wypowie sie ktos na temat sengi-sengany,jakie planowanie t/h? W którym roku po posadzeniu trzeba orać,czy owoce są drobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cahais    1

Witam Panowie.

 

Proszę o rzucenie fachowym okiem na objawy jakie pojawiły się na mojej plantacji. Liście nie mają żywych kolorów, a niektóre jakby dostawały koloru zgnitej zieleni. Dodatkowo na wielu krzakach łodygi liści robią się czerwone.. Jeśli ktoś z was wie co może być przyczyną, proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

post-166150-0-77915100-1466511925_thumb.jpg

post-166150-0-81971800-1466511952_thumb.jpg

post-166150-0-27161600-1466511981_thumb.jpg

Edytowano przez cahais

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Jakie odmiany najwcześniejsze odmiany polecacie? Zastanawiam się między flair'em a alba która lepsza? Miał być vibrant ale podobno ma wysoko osadzone kwiaty i często przemarza z tego powodu pod agrowłókliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52

flair jest bardzo dobry w smaku ale musi być dobrze nawożony i nawadniany bo będzie drobnieć za to Alba jest duża błyszcząca atrakcyjniejsza wizualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telo9034    0

Jak tam kochani sezon po ciężkiej zimie. Zarobiliście?

Ja osobiście nie jestem zadowolony.

Cena hanojki w Goławinie w połowie maja w wysokości 2 zł pociągnęła resztę w dół.

Tak uważam.

A wy co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinkii    1

Wypowie sie ktos na temat sengi-sengany,jakie planowanie t/h? W którym roku po posadzeniu trzeba orać,czy owoce są drobne?

 

Ja przez 20 lat obsadzam sengą. W tym roku do zbioru miałem ok 2h. Owoc robi się drobny w 3/4 sezonie w zależności od gleby. Ale owoców na krzaku zawsze sporo. Pomału przechodzę na większy procent odmian deserowych. Choć przy obecnych cenach w chłodniach i chętnych do pracy przerzucę się na inne uprawy na większości areału. Ludziom za zbieranie łubianki bez szypułki (ok 2.7 kg w łubiance netto) płacę 3,5. Pomimo tego na polu pojawia się 20-35 osób dziennie. Ręce opadają ...

Cena na skupie 3,5/kg

Edytowano przez kinkii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Możesz napisać cos wiecej o SS? Ilu letnie truskawki liwidujesz? Jakie plony mozna osiągnąć? 

A może jakaś inna odmiana byłaby alternatywą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jakie macie sprawdzone sposoby ukorzeniania pobranych sadzonek, chce to zrobić w miare możliwości szybko i dokładnie. Myślałem nad wsadzaniem do multiplatów które posiadam ale niestety odpada za mała średnica otworu jak na truskawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

gwozd 2zł/ koszyk  dla zbieracza za mniej nikt ci nie pzyjdzie. 

 

marmolada jak jest za dojrzała moze odchodzić razem z szypułką ale to z 15% całości 

prędzej ci roksana z szypuły odchodzi 

 

Te truskawki co ja mam i nie znam nazwy (zdjęcie w galerii ) to nawet różowe przy zrywaniu to ok 70% w koszyku jest bez szypułki to widocznie nie marmolada ,więc co to może być za odmiana ? Zamówiłem teraz grandarosa ,marduk ,markat  zobaczymy jak się te odmiany sprawdzą .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te truskawki co ja mam i nie znam nazwy (zdjęcie w galerii ) to nawet różowe przy zrywaniu to ok 70% w koszyku jest bez szypułki to widocznie nie marmolada ,więc co to może być za odmiana ? Zamówiłem teraz grandarosa ,marduk ,markat  zobaczymy jak się te odmiany sprawdzą .

 

Cześc gdzie zamawiałeś grand.....i po ile za szt jeśli możesz sie podzielic tą wiadomością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj