adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

solaris1919    0

a asachi z calcenitem mogę mieszać ?

na wiosne dałem complex pożniej nitrabor ,kristanol zielony ,kristanol pomarańczowy i tydzień temu asachi

co dac dzisiaj kristanol z asachi , czy calcenit z asachi ,czy bez asachi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak mozesz ;) 

co dać? pytanie co za odmiana i w jakiej fazie jest.

jak asahi to teraz on chyba 3 albo 7 dni karencji mial

 

lepszą robote będzie robil kristalon z asahim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

zalezy czy masz w plynie czy sypką.

płynna 3l/400L

sypką daje 1,5kg/ 400L

 

mam sypką jara liva calcinit i tak się pytam dodam tylko że pryskane po zachodzie słońca    nie za mało 1,5 kg to tyle co nic na 400 litrów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Jak u was z jakością pierwszych owoców? W porównaniu z tamtym sezonem jakoś takie miękkie u mnie. Jestem ciekaw czy ten problem się powtarza u kogoś?

u mnie b.miękie,po 2 godz. od zerwania robi się zupa,trzeba chyba coś wapniowego podac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

A czy po zbiorach można normalnie lać dursbanem po krzakach ? Nic im nie będzie ? Nie poparzy ? Do tej pory stosowałem go tylko przed założeniem plantacji na pędraki i lałem po ziemi.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po skoszeniu liści możnna zadnych pozostalosci nie bedzie do nastepnego roku.

 

dawniej 2-3 lata temu dursban mial normalnie rejestracje w truskawce do stosowanie pozbiorczo .

 

calcinit daj inerwencyjnie 2,5kg nic nie powinno sie stać choć ja wole 2x po 1,5 walnąć 

 

No dziś zjadłem pierwszą roxane z pod włokniny :D jak pol dloni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

A na nieskoszone liście można ?

 

Druga kwestia ile płacicie zbieraczom za łubiankę ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

to zależy od regionu. U mnie jest po 1zł, tylko dobra osoba uzbiera 150 bez problemu na dzień. Można na nieskoszone liście dursban. Jeśli chcesz wygonić opuchlaki dawaj 10L i więcej. Oprysk w deszcz żeby poszło w ziemię, albo na wilgotną glebe i od razu deszczownia. Druga opcja mospilan ale dawka z 600g na ha i duzo wody po zbiorach oczywiście. Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4
Napisano (edytowany)

Dzięki w takim razie po zbiorach czekać na deszcz i dursban ew. mospilan.

 

Ja w tamtym sezonie płaciłem po 1.50 zł za łubiankę ale u nas trudno o ludzi i za 1zł chyba by nie przyszli.

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie.jestem tu nowa.ale uwielbiam czytac to forum.Mam 0.5 ha truskawek i nawadnianie kropelkowe.jest ono tak podlaczone,ze woda leci przez 1000l beczke.W zwiazku z tym  mam pytanie o fertygacje.czy mozna rozrobic np.kristalon w wiaderku i wlac go do tej beczki i zamieszac czy raczej nie?No i jeszcze co teraz mozna by bylo teraz truskawka podac?dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

jaka cena bedzie w skupie znacie jakieś prognozy ?

Mi sie wydaje ze cena bedzie zblizona do 3 zl max minimum 2 zl wiecej nie ma na co liczyc jak co roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

iwona oczywiście że możesz ale pytanie jaka analiza bo nikt czarodziejem nie jest jaki skład gleby u ciebie ja podczas plonowania mocznik doglebowo ładuje 

ale to wszystko w zależności co jest w środku i oczywiście od odmiany   :D bo czasem zbędne jest nawożenie.

 

ps co do płacy dla zbieracza 1,5-2 zl/koszyk w zaleznosci od odmiany 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1
Napisano (edytowany)

Co do ceny w przetwórni truskawaka z  szypółką 1.20-140 kg.

Rejon Mazowieckie

Płaca dla rwiących 1.2 i 2żł 

Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedzie ukraincow to bedzie tragedia dla plantatorów wiekszych. za 1,5 za koszyczek to ciezko bedzie naszych znalezc chyba, mlodzi wola do niemiec na sezon wyskoczyc, zreszta ja tez tak samo robilem. A  z tempem rozwoju Polski, PKB,wzrostem płac itp.to jezeli sie troche uspokoi na ukrainie to im sie nie oplaci u nas pracowac, maja duzo lepsza i wiecej ziemi jak my. Malinami za 5 lat juz nas zaleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

senator11111 analiza gleby na wiosne i wszystko ok 4 klasa ziemi.sypane hydrokomplex .odmiana honej,elsanta troche roxany i rumby.czytalam gdzies ze jesli sie podlewa truskawki to wyplukuje sie z gleby wszystko co dobre.Prawda to?ja sie dopiero ucze,mam plantacje 2 rok


senator11111 analiza gleby na wiosne i wszystko ok 4 klasa ziemi.sypane hydrokomplex .odmiana honej,elsanta troche roxany i rumby.czytalam gdzies ze jesli sie podlewa truskawki to wyplukuje sie z gleby wszystko co dobre.Prawda to?ja sie dopiero ucze,mam plantacje 2 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee tam najwyzej wyplukasz azot  reszte zapomnij. z drugiej strony ż ycz e ci powodzenia w rzucaniu azotu  NnO3 na suchą powierzchnie  :D działa prawie jak roundap :D a po zniej zdziwuenie ze po saletrze czy innym specyfiku wychodza kruczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magronowa    0

W Świętokrzyskiem z tego co się orientuję za zbieranie truskawek płacą od 1zł do max 1,50 za koszyczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telo9034    0

Szlag mnie trafia jak wiem że ta sama truskawka którą uprawiam, w Niemczech kosztuje nie 5 zł, ale 5 Euro. 

Jesteśmy białymi Murzynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

W Świętokrzyskiem z tego co się orientuję za zbieranie truskawek płacą od 1zł do max 1,50 za koszyczek.

to u nas tyle się płaci ale za kilogram 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

senator11111 trusawi juz podlane,niedlugo znowu beda i tu moje pytanie co im mozna puscic w kropelach?a ten kristalon pomaranczowy bylby ok?czy moze inny.nie wiem czego one teraz potrzebuja.no i jeszcze jeden problem to przędziorki.pryskane ortus i slippa ale chyba zabieg zle wykonany.belka fragaria ale cos poszlo nie tak i jest ich duzo>zastanawiam sie czy uda mi sie cos zebrac....a wy jakim sprzetem pryskacie roztocza i przedziodziorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do ortusa trzeba było dodać nisuron i byś miał po problemie, teraz to tylko ekologiczne kadzidełka, ja bym poczekał i po zbiorach zrobić 2-3 opryski w odstępach tygodniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj