adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomktad    3

proszę o radę ,nawadniam kropelkowo honeykę ,taśmy są pomiędzy rzędami ok,40 cm od rzędu,zaczeliśmy zbierac i truskawki są miękie,jak można podac w kropelce wapno i nawozy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

proszę o radę ,nawadniam kropelkowo honeykę ,taśmy są pomiędzy rzędami ok,40 cm od rzędu,zaczeliśmy zbierac i truskawki są miękie,jak można podac w kropelce wapno i nawozy,

 

Dozownikiem do nawozu, najtańszy ale najmniej dokładny to dozownik inżektorowy cena od 100 do 600zł w zależności od rodzaju przepływu, sam kupowałem taki na wiosne. Nie wiem czy nie prościej i szybciej miałbyś zrobić oprysk jakimś środkiem z wapnem ja np stosuje wapnovit i jestem zadowolony, nie zapominaj o podaniu również boru bo ten pierwiastek jest też bardzo istotny jeśli chodzi o jędrność owocu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszy efekt saletra wapniowa dolistnie kilkukrotnie w odstepach 3 dniowych . a u  siebie na jednej kwaterze zrobiłem lustracje i odnalazłem nicienie skubańce wpindoliły korzeń bezmała do 0 ...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy fachowcy podpowiedzcie, czy teraz jak truskawka kwitnie można zasilać ją borem dolostnie? kolego senator pokażesz jakieś zdjęcie jak wygląda taka truskawka po nicieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę to wrzuce fotkę, samego nicienia nie wiem czy uda sie sfotografować bo patrzyłem pod szkłem 30x gołym okiem to dobrze trzeba się  wpatrzyć .pewnie z 0,1mm on ma tak na oko.

 

Pytanie gdzieś kiedyś czytałem ze kilkukrotny siew gorczycy na zmianę z facelią wykazuje działanie fitosanitarne i niszczy nicienie? 

bo aksamitka odpada za drogie nasienie .

 

 

Bor dolistnie jak najbardziej kwas borowy bądź boraks łyżeczkę na każde 10l roztworu  więcej bez sensu lepiej powtórzyć zabieg po kilku dniach bo bor wolno jest transportowany w roślinie 

 

A dodam ciekawostkę w zeszłym roku pomyślałem sobie ze na mrówki zastosuje boraks  posypałem na kupeczki w rzędach truskawek gdzie ich było najwięcej . po 2 miesiącach jak wchłonął sie truskawka nabrał plam i nie wiedziałem o co kaman a później przypomniałem sobie ze mróweczki były sypane :D po roku czasu niema po tym zjawisku ani śladu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Panowie zauważyłem u siebie że niektóre owoce są zdeformowane i jest mała dziurka w środku owocu, objawy pasują do zmiennika ale kurcze pryskałem 3 tygodnie temu decisem w górnej dawce, dodam ze jest to honejka, myslicie ze to cholerstwo jeszcze tam gdzies siedzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek1234    0

Koledzy ilu zbieraczy potrzeba do ha truskawek odm. marmolada tak żeby się w miarę wyrobić z rwaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmiennik na bank to nie byl bo one koncem maja sie pojawiaja. czasem od zimna albo otarc kwiatow sie tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Widać u was coś szarą? U mnie pierwsze owoce się wybarwiają i już widać trochę pleśń na mniejszych zielonych także. A zabiegi nie były oszczędne. Pierwszy pomarsol, signum i ostatnio mythos. Truskawka spod włókniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Zauważyłem takie przebarwienia na niektórych liściach. Wyglądają jak otarcia od flizeliny jednak ten kawałek nie był niczym przykrywany. To oznaka jakiegoś niedoboru czy jeszcze coś innego ?

 

bIwTYaE.jpg

 

7AFecUn.jpg

 

hbEC99C.jpg


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

Widać u was coś szarą? U mnie pierwsze owoce się wybarwiają i już widać trochę pleśń na mniejszych zielonych także. A zabiegi nie były oszczędne. Pierwszy pomarsol, signum i ostatnio mythos. Truskawka spod włókniny.

 

ja tez spod włókniny i tam widac plesni na owocach troche i tez bylo dobrze pryskane signum, mythos, swith

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie też gniją z pod włókniny, po zastosowaniu luny trochę się uspokoiło

a zabiegi były signum swith i luna ostatnio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4
Napisano (edytowany)

Zauważyłem u siebie sporo chrząszczy opuchlaków. Czy można je jeszcze teraz czymś zlikwidować czy już lepiej nie ryzykować ? Za kilka dni pojawią się u mnie pierwsze dojrzałe owoce.

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4
Napisano (edytowany)

Ok a mospilan po zbiorze ich nie weźmie tylko dursban ?

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

mospilan to cienki bolek chyba ze dawka x2 jak na kwieciaka stonke ok ale nie na opuchlaki w borowce to mawet zlanie sie stosuje   

ja raz glupi dursban wentylatorowym stosowalem dziękuje bardzo wiem jak mozna sie nim zartuć dlatego kazdemu jade jak pryska dursbanem . toz to trucizna ... 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jak u was z jakością pierwszych owoców? W porównaniu z tamtym sezonem jakoś takie miękkie u mnie. Jestem ciekaw czy ten problem się powtarza u kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Było pisane żeby nie mieszać saletry wapniowej z potasem tylko najlepiej pryskać osobno. Dzisiaj będę pryskał luna i chciałem do tego dać vapnovit. Czy jak dodam do tego jeszcze bor i mikrokomplex to będzie ok?


teraz dajecie jeszcze jakies odzywki ? mam kristanol pomarańczowy asachi i calcinit

 

Jak najbardzej można. Ja pryskam dzisiaj luną z odzywkami. Z asahi nie przesadzaj bo to biostymulator. Z tego co piszą na opakowaniu 3 razy w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj