adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Azor07    765

Opisy czytałem ,ale niema jak ktoś napisze swoje doświadczenia z odmianą . Chciałem zamówić marmoladę i sonatę ale niema i w zamian dostałem propozycję tych dwóch odmian . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Witam. Czy moglibyście podpowiedzieć mi od czego są te przebarwienia na liściach? Z góry dziękuję za odpowiedzi

post-151942-0-55837900-1463557552_thumb.jpg

post-151942-0-31921100-1463557562_thumb.jpg

post-151942-0-99519200-1463557570_thumb.jpg

post-151942-0-50255800-1463557580_thumb.jpg

post-151942-0-44515100-1463557589_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebarwienia to chloraza, ewentualnie przypalenie herbicydem o ile byl stosowany.
Skrzyp zwalczy np chwastox lub cos innego co ma za substancje czynna mcpa. Ale skrzypu nie zwalczysz do zera. Za jakis czas odrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek545    0

słyszałem że skrzyp można zwalczyć starane ale to w pszenicy a stosowany w truskawce to może przypalić krzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Dzięki Dominik. Herbicyd nie był stosowany (było tradycyjne pielenie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jak sobie radzicie ze ślimakami ? Byłem dzisiaj zobaczysz na planacji i po 2 dniowych opadach pokazało się pełno ślimaków, dodam że międzyrzędzia są czyste wypalone raundupem a truskawki są na agrowłókninie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Koledzy będzie owoc z krzaka który został przewrócony przez dzika w pełni kwitnienia? Dodam że nie podsechł i został wsadzony z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Kristolan pomarańczowy mozna teraz dać podczas kwitnienia? + może Asahi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

Podłaczam sie do pytania czy kristanol można mieszać z asahi ,a jak nie to w jakim odstępnie podać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zezol    1

Koledzy będzie owoc z krzaka który został przewrócony przez dzika w pełni kwitnienia? Dodam że nie podsechł i został wsadzony z powrotem.

 

Będą owoce  ,nie  większe   jak  orzechy  laskowe,,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

Zastanawiam się czy to braki nawozow czy porostu efekt Zośki.Maliny nie zmroziło mimo że delikatniejsza.To brazowienie zaczyna się od spodu kilka dni temu podsypałam nitraborem.Czy może dać coś jeszcze dolistnym

post-186707-0-91106900-1463663127_thumb.jpg

post-186707-0-02482100-1463663180_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marta miałaś je pod osłoną teraz bo wygląda to na standardowe otarcie 

 

kristalon +asahi oczywiscie ze można mieszac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

U mnie jeden plantator zawsze sypał azot "na kwiata" czyli przy pełni kwitnienia. Źle robił?

 

Czyli można teraz w czasie kwitnienia sypnąć pod krzaka trochę np mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saletre wapniową jak coś co ci da mocznik ? jak truskawka nie wchłonie go a dodatkowo forma nh4 wspomaga rozwoj chorob grzybowych(tzn roślina jest bardziej na nie podatna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czego brakuje truskawce jak sa ciemne plamy na lodyszce, niektore liscie w polowie schna a niektóre maja fiolletowe obramówki lisci. czego im brakuje i czym dokarmic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

" niektore liscie w polowie schna a niektóre maja fiolletowe obramówki lisci."

to by wskazywało na niedobór potasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

czy ktoś ma malwinę,dziwne bo jeszcze nie widac pędów kwiatostanowych a krzak jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmarta1982    0

marta miałaś je pod osłoną teraz bo wygląda to na standardowe otarcie

 

kristalon +asahi oczywiscie ze można mieszac

Nie były przykrywane.Moze to efekt silnych wiatrów i tmp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

czy ktoś ma malwinę,dziwne bo jeszcze nie widac pędów kwiatostanowych a krzak jest duży.

 

ja mam malwine i ona jest najpozniejszą odmianą i dlatego jeszcze kwiatostanów nie widać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj