adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Napisano (edytowany)

signum wychodzi 3x drożej ... za 0,5 140zł dawka chyba 1,8kg/ha o ile dobrze pamiętam .

 

wszystko zależy od presji chorób grzybowych 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

Ja tam wolę nie oszczędzać w walce z pleśnią. Zastosowałem raz switch i na drugi sygnum. Leje cały czas.W tamtym roku była susza a teraz leje i pada. Jest jak w Foreście Gampie. Różne rodzaje deszczu łącznie z gradem. A z nowości jakie w moim regionie znalazłem to Alioth i Amarant Niva. Ktoś uprawiał z Was taką truske? Mam wsadzone po 500 szt na próbę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

signum wychodzi 3x drożej ... za 0,5 140zł dawka chyba 1,8kg/ha o ile dobrze pamiętam .

 

wszystko zależy od presji chorób grzybowych

132 zl wczoraj kupywalem ale mniejsza z tym. Drozej kolego ale tak jak pisalem masz na szara ,plamistosc i maczniaka. Teraz sobie policz pryskac oddzielnie na kazda chorobe. Wiec tak drogo nie wychodzi. A sadoplonem opryskac raz to nie ma sensu. Ze 3 razy by trzeba opitolic zeby cos dalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja pryskałem zato tydzień temu domark dziś pada nie wiem czym po deszczu pryskać mam signum ,luna w zeszłym roku pryskałem signum to może lepiej teraz luna jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę nie oszczędzać w walce z pleśnią. Zastosowałem raz switch i na drugi sygnum. Leje cały czas.W tamtym roku była susza a teraz leje i pada. Jest jak w Foreście Gampie. Różne rodzaje deszczu łącznie z gradem. A z nowości jakie w moim regionie znalazłem to Alioth i Amarant Niva. Ktoś uprawiał z Was taką truske? Mam wsadzone po 500 szt na próbę. 

Mamy aliota, miało byc SUPER teraz jest 1 zbiór ale szału nie bedzie bo ma bardzo mało kwiatu.Mało kwiatu tz mało owocu ,a na sam wyglad  i smak to troche za przykro sadzic .dobrze że tylko 500 szt i ani krzaka wicej.Jeszcze jest opcja ze przy nawadnianiu moze sie opinia zmieni o 180 st ale my tego nie mamy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3
Napisano (edytowany)

Ja pryskałem zato tydzień temu domark dziś pada nie wiem czym po deszczu pryskać mam signum ,luna w zeszłym roku pryskałem signum to może lepiej teraz luna jak myślicie ?

Zato i domark działają na mączniaka, lepiej prysnąć zato i masz po temacie...co do szarej pleśni pisali już jakie najlepsze, dodałbym do tego frupice. Pryskaj naprzemian i pamietaj, że srodki typu luna zawierające związki z grupy strobiluryn najlepiej max 2 razy w sezonie. Pozdro

Edytowano przez OziOzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich, w najbliższym czasie będe zakładał kolejne 0,5ha truskawki frigo (alba), wszystko sadzone na agrowłókninie ściółkującej, chce przed sadzeniem opryskać międzyrzędzia i otwory w ktorych będzie sadzona truskawka jakimś herbicydem doglebowym bo co roku mam ten sam problem jak krzaki są małe to obok w otworach wyrastają chwasty to samo w międzyrzędziach (tutaj troche mniejszy problem bo jeśli chwasty się pojawią wjeżdzam randapem). Znacie, polacacie, jakieś dobre środeki po których nie powschodzą chwasty a jednocześnie truskawce się nic nie stanie :) Pozdrawiam
 

Edytowano przez sosyn94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

czy ktoś z was ma taśmy kroplujące i jakie są lepsze z kompensacją cisnienia czy bez? co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Coś podają spadki temperatury na najbliższe noce chyba. Zakładacie włókninę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomiko    0

woj łódzkie,taka temperatura może wyskoczyć w przyszłym tygodniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Czy można teraz posypać saletrę wapniową na młode truskawki, aby ich trochę pobudzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

kolego senator 11111 pryskałes truskawke" teldorem "  opłaca sie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Jak najbardziej można :) tylko z umiarem :D

 

Ok, dzięki. W tym tygodniu coś będę działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

czy widzieliście gdzieś na pogodzie jaka temperatura w nocy w centrum,bo wszędzie jest ok.4st. na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

teldor to tylko kontaktowka lepszy switch pomieedzy zbiorami ta sama karencja

 

 

 

znajomy mówił ze pryska teldorem i tak sie pytam a moze lepszy albo co. Dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

A co myślicie o cenie truskawek w skupie jaka będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Pryskał ktoś devrinolem 450 SC lub Goltix Compact 90 WG, chciałbym opryskać międzyrzędzia tylko nie wiem jak ze skutecznością tych środków. Ktoś stosował i podzieli się opinią ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stosowalem devrinol razem ze stompem dawka 3+3/300l wczesna wiosna chwast do dnia dzisiejszego trzyma jedynie gdzie niegdzie jakis powoj badz mniszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj